3 Adımda Doğal Backlink Nasıl Alınır?

Link inşaası bir sanattır. Bu işi abartılı bir şekilde yapmaya kalktığınızda keşke hiç yapmasaydım demek zorunda kalabilirsiniz. Hatta birçok rakibinizin bir tane bile backlink almadan, Google arama sonuçlarında sizi geçmesi sinirinizi bozacağı gibi SEOya olan inancınızı da yitirmenize neden olabilir.

Peki link inşaası sırasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Backlink nasıl alınır? Backlink alırken nelere dikkat etmek gerekir? Anlatayım…

Google der ki: Backlink satın almayın, değiş tokuş etmeyin, kendi siteleriniz arasında backlink gönderiminde bulunmayın. Peki neden?

Backlink Google sıralama faktörleri arasında önemli bir etken. Yani çok iyi kaynaklardan gelen backlinkler, ilgili aramada Google’daki sıranızı önemli oranda değiştirebilir. Dolayısıyla eğer siz iyi bir kaynaktan bir şekilde backlink satın alırsanız, Google’ı kandırmış olursunuz. Çünkü o backlink hak edildiği için değil, satın alındığı için kazanılmıştır.

Google’ın bilinen en büyük 3 algoritmasından biri olan Penguen algoritması, yukarıda bahsettiğim örnekte olduğu gibi doğal yollar ile kazanılmayan backlinkler ile savaşmaktadır. Google, doğal yollarla geldiğinden şüphelendiği backlinkler için kimi zaman websitelere çok ağır cezalar vermekte kimi zaman da gelen backlinkleri yok sayabilmektedir. İki durumda da uğraşlarınız çöpe gideceği gibi boşa para da harcamış olacaksanız. Özetle kesinlikle backlink paketlerinden uzak durun!

Doğal backlink nedir, kısaca ona da bakalım.

Doğal backlink, Google’ı manipüle etmeden almayı başardığınız backlinkleri ifade etmektedir. Yani başka bir deyişle, aldığınız backlinki tıklayan bir kullanıcının, sitenize geldikten sonra herhangi bir kandırılma hissi yaşamaması ve gerçekten o backlinki hakettiğinize inanması bence o backlinki doğal veya doğal görünümlü yapar.

Aslında satın alınan bir backlinkin, bir website için işe yaraması ancak başka bir site için işe yaramamasının altında biraz da bu durum var. Kaliteli bir içerik için alınan backlinkten gelen kullanıcının davranışları ile kalitesiz bir içerik için alınan backlinkten gelen kullanıcının davranışları, backlinkin durumunu kolayca ifşa edebilmektedir. Neyse bugünkü konumuz doğal backlinkler, dolayısıyla konumuza dönüyorum 🙂

Doğal backlink kavramanın ne kadar önemli olduğunu anladık sanırım. Gelin doğal backlink nasıl alınır biraz da ona bakalım.

Doğal Backlink Nasıl Alınır?

Bence konu backlink olunca akla gelen en önemli isim: Brian Dean. Bugünkü yazımıza vesile olan bu arkadaşın en önemli bir çalışmasını, her zamanki gibi SEOSozluk gözünden sizlere anlatmaya çalışacağım.

backlink

1 – Yüksek Hacimli ve Popüler Bir İçerik Bulun:

Doğal backlink çalışması için size ilk gereken şey: Yüksek hacimli ve popüler bir içerik olacaktır. Yani kimsenin aramadığı bir konu hakkında bir içerik oluşturmak sizi zaten arama sonuçlarında hemen birinci sıraya çıkartır. Önemli olan çok aranan bir konuda zirveye ulaşmaktır.

Örneğin, Google ilk sayfada çıkmak istediğiniz anahtar kelime “network marketing nedir” olsun. Bu kelimenin aylık arama hacmini Google anahtar kelime planlayıcısından kontrol ettiğimizde sonuç: 4,400, yani hiç fena sayılmaz.

anahtar kelime aracı

Şimdi sıra geldi, bu konu ile yazılmış en iyi içeriği bulmaya. Google.com.tr’ye “network marketing nedir” yazıyoruz ve ara diyoruz. İşte karşımızda Google’ın bu arama ile ilgili bulduğu en değerli sayfalar.

backlink

Evet rakiplerimizi bulduk, şimdi sırada ne var?

2 – İçeriği Güncelleyin ve Eksikliklerini Tamamlayın:

Rakiplerinizi bulduktan sonra yapmanız gereken, gözünüzün kestiği bir rakibi seçmek. Aslında size önerim birinci sıradaki websiteyi hedeflemeniz ancak bazı durumlarda birinci sırada sözlük siteleri veya wikipedia olabiliyor.

Neyse, rakibimizin sitesine giriyoruz ve yayınladığı içeriği iyice ve dikkatlice inceliyoruz. Eğer içerik eski tarihli bir içerikse oldukça şanlısınız demektir. Neden mi?

Eski tarihli içeriklerin güncel bilgileri bünyesinde barındırması oldukça zor. Zaten bu yüzden de Google bas bas sayfalarınızı güncelleyin diye bağırıyor.

Şimdi yapmanız gereken, rakibinizin içeriğini genişletmek ve güncel örneklerle çeşitlendirmek. Belki karşınıza çıkan içerik önemli noktaları sadece başlıklar halinde vermiştir. Size düşen bu başlıkları tek tek açıklamak olabilir. Veya harika bir infografik veya video hazırlayıp içeriğinize ekleyebilirsiniz.

Ayrıca SEO uyumlu makale hazırlamanız gerektiğini de size hatırlatmak isterim. Sadece kaliteli bir içerik oluşturmanız ne yazık ki yeterli olmayacaktır.

Yani sonuç olarak iki web sayfasını yan yana getirdiğinizde, rakibinizine oranla çok daha kaliteli bir içerik hazırladığınızdan eminiz artık. Eminiz değil mi? 🙂

3 – Doğru Kişilere Ulaşıp, Backlink İsteyin:

Sıra geldi en zevkli bölüme 🙂

Rakibimizin içeriğini yayınladığı adrese yani URLye hangi backlinklerin geldiğini bulmamız gerekiyor.

Bu tarz bir hizmeti genellikle ücretli SEO araçları vermektedir. Örneğin ahrefs, backlink konusundan bilinen en güçlü backlink analiz araçlarından biridir. Eğer aylık 79 doları gözden çıkarırsanız, rakibinize ait backlink raporunu detaylıca alabilirsiniz.

Eğer bütçeniz sınırlıysa dünyanın sonu değil. Gelin neler yapabiliriz bakalım.

Ücretsiz Backlink Araçları

 • SEO Spyglass isimli programın ücretsiz versiyonu ile bir takım backlink bilgilerine ulaşabilmeniz mümkün. Aşağıdaki görselde hangi sitelerden backlink geldiğini görebiliyoruz.

seospyglass

 • Opensite explorer ile de backlinkleri tespit edebilmek mümkün. Hatta backlink alınan websitelerin domain ve sayfa otorite değerlerini de görebilmek mümkün.

opensiteexplorer

Rakibimizin sayfasına gelen backlinkleri de tespit ettik. Sıra geldi son aşamaya 🙂

Backlink’in varolma sebebi, konuyula ilgili en doğru kaynağı referans göstermek. Peki bu konunun bizimle alakası nedir? 🙂 Anlatayım…

Sizin “network remarketing nedir” ile ilgili oluşturduğunuz içerik, rakibinizinkinden artık çok daha iyi. O zaman rakibinize backlink gönderen yani onu referans gösteren linki değiştirmenin zamanı gelmedi mi? Bence geldi. Hadi işe koyulalım.

Yapmanız gerekenler:

 1. Backlink gönderen siteye girin ve iletişim adresini bulun.
 2. İlgili kişiye güzel bir email hazırlayıp, websitesinde hazırladığı içeriğin ne kadar kaliteli olduğunu ve “network remarketing nedir” ile ilgili verdiği linke benzer bir sayfanın da sizde olduğundan bahsedin. Ayrıca sizin yazınızın çok daha güncel olduğunu ve size link verip vermemek istediğini sorun.

İşte bu kadar! Biraz önce neyi başardığımızı takip edebilmişsinizdir umarım. Eğer bu işi başarabilirseniz, rakibinizin backlinkini kendi tarafınıza geçirdiniz. Bir taşla iki kuş bu olsa gerek 🙂

Seo çalışması kapsamında, doğal backlink kazanma ile ilgili uygulanabilecek en iyi backlink yöntemlerinden birini anlattım. Hiç vakit kaybetmeden yukarıda anlattıklarımı denemeye ne dersiniz?

Bir Makale Daha?

E-ticaret Seo Çalışmaları – Eticaret SEO Teknikleri

Hakkında Emre Tonguç

SeoSozluk.com'un kurucularından Emre, işletmelere SEO, AdWords, PPC ve E-Ticaret konularında danışmanlık hizmeti vermektedir. İçinde arama motoru geçen her konu onun için tam bir tutkudur.

135 comments

 1. poyraz

  Etkileyici mail yazmak bu adımda çok önemli oluyor.20 kişiye mail atsak ve en azından 2-3 tanesi olumlu dönse sanırım amacımıza ulaşmış oluruz.

  • Hurdacı

   Yazınızdan Google’la kesin iyi geçinmek gerektiğini anladım

  • arabamyardim.com sitem için gerekli seo işlemlerini sayenizde yapacağım

 2. Muhammet K

  Kesinlikle çok faydalı bir konu üzerine değinmişsiniz. Anlatımınız anlaşılabilir ve sade. Teşekkür ederim.

 3. yıldırım

  Yazınızdan Google’la kesin iyi geçinmek gerektiğini anladım.dediğiniz yöntemle bugün link almayı denedim.bakalım ne sonuç verecek merak ediyorum.

 4. yıldırım

  selamlar..yine ben:).makalenizdeki backlink araçlarından biriyle bir siteyi analiz ettim.analiz sonucunda 5-6 aylık sitenin 2346 backlinki olduğunu belirtti ve backlinklerin çok büyük kısmını sağlayan tek bir internet sitesi.sayıdan ziyade backlink sağlayan sitenin tekliği oldu.sanki backlink alan başka bir site kurmuş ordan paso gönderiyor:).iki siteye de baktım ikiside alexa’da fena yerlerde değil.bende o backlink veren siteye güncel bir yazımı göndereyim dedim ama bu site devamlı böyle link çıkışı yapıyorsa diye de sonra vazgeçtim..sizin yorumunuzu almak istedim.yanlış mı düşünüyorum acaba?

  • merhaba, iki site arasında reklam anlaşması olmuştur ve örneğin sidebardan bir banner ile link çıkışı yapılıyordur. Siz de incelediğinizde sanki her sayfadan backlink geliyor gibi görüyor olabilirsiniz. Bu sadece bir örnek, bu çeşit bir sürü örnek de olabilir.
   Size önerim,
   eğer ücretli backlink analiz araçları kullanmayacaksanız, alexa değerinden ziyade moz domain authority değerine ve Google’da indekslenen sayfa sayısına da bakabilirsiniz. iyi çalışmalar

 5. evden eve nakliyat

  güzel bi anlatım ve çok faydalı oldu teşşür ederim

 6. Mustafa

  Backlink zararlımıdır

  • backlink yanlış kullanılırsa zararlıdır, doğru kullanılırsa oldukça yararlıdır

   • yasin

    aynı sektörden almak yararlıdır farklı bir sektörden alırsanız zararının hemen görürsünüz.

 7. kadir

  Çok güzel bir anlatım olmuş, teşekkür ederim. Site içi seodan sonra dış seonun en önemli parçası backlink olsa gerek. Sitemi kuralı henüz 1 hafta oldu, bazı anahtar kelimelerde 20. sıralara kadar geldim ama bu backlink olayı beni düşündürüyordu. Paylaşım için tekrar teşekkürler.

 8. Özgür

  Güzel bir anlatım fakat yeterli miktarda bütçesi olmayanlar veya teknik bilgisi az olanlar için çok fazla yapacak birşey yok.

 9. Yüksel

  Bana sayfamla ilgili yardımcı olurmusunuz

 10. ergün nakliyat

  Backlink zararlımıdır

 11. sesli chat

  Teşekkürler kardeşım saygılarımla siten güzel herkes de yararlanıyor umarım emeğınıze saygı gösterırler

 12. seslidünya

  teşekkürler

 13. yunus emre kula

  Teşekkürler

 14. Emre İLKADLI

  Backlink konusunda oldukça faydalı bir yazı olmuş,teşekkürler..

 15. ilan ver

  Paylaşım harika olmuş Teşekkürler

 16. film

  Backlink kontrolü için ücretsiz bir araç da burada var. Sizce kullanılabilir mi?
  seoprofiler.com

  • Merhabalar, daha önce inanın kullanmadım. Eğer siz kullandıysanız yorumlar kısmında detaylı anlatırsanız tüm okuyucularımız bilgilenmiş olur

 17. ahmet düzen

  bilgilendirici açıklamalarınız için teşekkürler

 18. Arslan Türk

  Bilgi için çok sağ ol.

 19. nakos

  GÜZEL BİR PAYLAŞIMA HAKKI VERİLMELİDİR

  Oldukça yararlı bir paylaşım olmuş

  • Caner

   Çok güzel bilgilere deginmissiniz hocam .Taktikleriniz için çok teşekkürler.Sizi takip etmeye devam edeceğim.

 20. Emek çilingir

  Verdiğiniz bilgiler işime yaradı çok teşekkür ederim.

 21. Cebeci çilingir

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

 22. spirulina nedir

  Google’ı kandırarak değil de iş birliği içerisinde hareket etmek gerekiyor.Yazınız için teşekkürler.

 23. Cebeci çilingir

  Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

 24. Ney iyi gelir

  Gerçekten güzel bir bilgi paylaşımı yapmışsınız.

 25. Aynur Hüsmenova

  Gerçekten çok güzel bir yazı olmuş. Teşekkürler

 26. Oyun Makineleri

  Çok güzel bir paylaşım olmuş.Kendi sitemde deneyeceğim yazdıklarınızı.Teşekkürler

 27. Atari Makinası

  Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim

 28. ilahiler

  teşekkürler Kardeşim

 29. Mustafa ŞENGÜL

  emeklerinize sağlık. gerçekten çok güzel ve yararlı bir paylaşım olmuş. Afyon Kent Haber ailesi olarak çok teşekkür ederiz sizler..

 30. rumeysa

  Sitenizi çok beğendim. Sizde bizim okulumuzun yönetim bilişim sistemleri bölümü sitesini ziyaret ederseniz sevinirim.
  http://www.duzce.edu.tr/yonetim-bilisim-sistemleri/

 31. osman

  gerçekten verdiğiniz bilgiler çok faydalı teşekkürler

 32. takip

  çok güzel bir makale olmuş

 33. skrotpræmie

  mükemmel bir paylaşım olmuş teşekkürlet

 34. malatya oto kiralama

  makale iyi olmuş ama az daha iyi calışılmsı gerekirdi diye düşünüyorum

 35. Sıcak Fırsat

  Güzel makale olmuş ellerinize sağlık

 36. Merve Alaçatı

  Sitenizi okudum ve çok güzel bilgi vermişsiniz bende inşallah instagram takipçi satın al kelimesinde sitemi üstlere taşıyabileceğimi düşünüyorum teşekkürler

 37. Hocam bu başarılı anlatımınız için teşekkürler

 38. yelden

  güzel bir yazı olmuş ellerinize sağlık

 39. malatya oto kiralama

  güzel makale olmuş tebrik ederiz devamını bekleriz

 40. malatya rent a car

  backlinks alma konusunda güzel yazı yazılmış bilgilendirdiginiz için teşekkürler

 41. neydek

  backlink takip aracını indirdim virüs vs yoktur inş 🙂

 42. Merhaba Emre Bey;
  E Ticaret sitemiz için backlink alımı noktasında sizden yardım talep etsek nasıl bir paylaşımda bulunabiliriz.

 43. pokerchipal

  çok açıklayıcı olmuş teşekkür ederim demek ki çok dikkatli olmak lazım

 44. Jolly

  Backlink ile ilgili yazınız için teşekkür ederim. Konu hakkında bi sorum olacaktı. Mesela inşaat ile ilgili bi sitemiz var bu sitemize sağlık veya alakasız bi sektör web sitesinden backlink almanın sakıncası var mıdır? yararı mı olur zararı mı olur ? yoksa farketmez mi ?
  Teşekkür ederim..

 45. Alican

  Backlink ile ilgili sorum var. Site diyelim A.com olsun ve ben içerik yayınladım sitemde içerik linki A.com/icerik .Şimdi ben backlink alacak olursam A.com’a alırsam otomatik A.com/içerik e de almış olurmuyum?

  • biri domain otorite diğeri ise sayfa otoritenizi güçlendirir. sadece anasayfaya backlink almamalısınız.

 46. teknoreset

  Değerli yazınız için çok teşekkürler 🙂

 47. Hamal İstanbul

  Hakikaten Link İnşaat Gibi Temeli Sağlam Yapmayıp Üst Katları Sağlam Yapsanız Ne Fayda Sağlayacak Değilmi.
  Yazar Bu Yazıda Bunu Anlatmış Bence Çok Faydalı Fikirler. Her Yazardan Bir Bilgi Öğrenmek Kişiyi Yazar Yapmasada En Azından Öğrenmiş Olur:)

 48. ismail

  Merhaba bir site kuracağım ve google aramalarında vs üst sıralarda çıkmam konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

 49. Sevgiden

  Gerçekten faydalı bir site teşekkürler paylaşımlar için

 50. Mustafa E.

  Altın değerinde harika bilgiler çok teşekkür ederim.

 51. merabalar, sitenizi irandan takip ediyorum yeni digital marketing isine basladim eminim siteniz bana cok yardim edecek, size tesekkur ederim.

 52. Skrotbil

  Gerçekten güzel bir bilgi paylaşımı yapmışsınız.cok tesekkurler

 53. Biracayip

  Güzel sistem.Deneyeceğim. Sitenin yapım aşaması bitmek üzere backlink çalışmasına başlamak üzereyim bende gelip ziyaret edersen sevinirim.

 54. Yasinn

  Gerçekten Yazı Okumaktan Okadar Üşengeç ve Backlink hakkında pek bilgisi olmayan Birisiyim, Okadar Güzel ve Emek Vererek. Üşenmeden Yazmışsınız Yorum Atmasaydım Vicdanım Rahat Etmezdi.
  Anlattıklarınızı Daha Önce Hiç Görmedim, Bilinen Bişey Ama Anlatılmıyor Galiba Paylaşımınız İçin Çok Teşekkür Ederim Herkes Adına Sevgilerimle

 55. Murat ARSLAN

  yazınız çok güzel emeklerinize sağlık …

 56. antalya

  Faydali Bir bilgi olmuş .

 57. antalya transfer

  Faydali Bir bilgi olmuş .

 58. Duru

  güzeel yazı tümünü uyguladım.. teşekkürler..

 59. özel dedektif

  bilgilendirme için teşekkür ederiz

 60. Hasta Yatağı

  çok iyi anlatmışsınız teşekkürler

 61. Burak Çetiner

  teşekkürler

 62. Mozaik Market

  Güzel bir çalışma olmuş. Devamını heyecanla bekliyoruz …

 63. Cem

  Güzel bir makale olmuş

 64. indirbak

  verdiğiniz bilgiler çok faydalı teşekkürler. ücretsiz backlink veren siteler var mı

 65. Kendinle İlgilen

  Backlink ile ilgili en doğru yöntemi tarif etmişsiniz. Bir sosyal medya hesabını kullanmayacaksanız orada kayıt açıp sitenize link vermenin hiçbir alemi yok.

  İnsanlara ne kadar çok şey verirseniz onlar da o kadar karşılığını veriyor. Benim bir tane yazım 6 ay sonra 60bin okumalara çıkmıştı, oysa o yazıyı yazarken böyle bir ihtiyaç olduğunun bile farkında değildim. Birçok siteye bilgi için girip hiçbirşey öğrenmeden çıkmak yerine bir sayfada konunun tüm detaylarının olması ve mümkünse o konudaki bilimsel yayınlara atıf yapılarak konunun objektif bir şekilde basit bir dille anlatılması herkesin işine yarar.

  Yazınızı beğendiğim için yorumla katkı yapmak istedim

 66. Yazıcılar Nakliyat

  yazınızı çok beğendim makalelerinizin devamını bekliyoruz

 67. Hocam teşekkür ederim elinize sağlık iyi çalışmalar dilerim

 68. ataşehir

  Google ile düşman olmaya dediğiniz gibi gerek yok. Doğal backlink yöntemleri ile sabırla google’de üst sıralara çıkmak mümkün. Yapay zeka son derece kıvraklaştı ve hamlelerinizi öngörebiliyor artık.

 69. Zafer Tegin

  SEO konusunda takip ettiğim nadir bloglardan birisiniz. Bu tarz yazıları sadece İngilizce olarak görmemek güzel.

 70. Ersin Aslan

  Bu yazıyı okuduktan sonra bol bol güncelleme yaptım.İşe yarıyo.Teşekkürler

 71. yılmaz

  merhaba
  çok güzel bir yazı olmuş benim gibi kendi kendine öğrenenler için.
  takip ediyorum…

 72. fatma

  süper bir yazı olmuş sitemi bi analiz ederseniz sevinirim

 73. Sigarayı bırakmak istiyorum

  Yazı için teşekkür ederim, oldukça doyurucu.

  Kendime ait blog açtım. Sigara bırakma üzerine. Amacım sigarayı kendi yöntemine bırakmak. Bloğun üst sıralara çıkması için yapılacak en güzel eylem, edu.tr veya bel.tr, gov.tr gibi yerlerden link almak. Sıralama bir anda değişir.

 74. Omer faruk

  Elerine saglik

 75. Mustafa

  Teşekkürler bilgi için.

 76. istanbul evden eve nakliyat

  güzel bir paylaşım olmuş emeyi geçenlere teşekkürler

 77. Matbaa

  Bu link isteme muhabnetini biraz açarmısınız linki nasil ekliyoruz başka sitelere ?
  Konu paylasimi için tesekkurler

 78. FCkeydal

  Çok yararlı bir yazı olmuş. Ama bu devirde iyi bir mail de olsa ücretsiz bir şekilde bu işlemi yapabilecek birini bulmak gerçekten çok zor.

 79. pratik sağlık

  Başkasından backlink alma işi biraz zor olabilir ama bilemedim.

 80. Malatya arac kiralama

  Faydalı buldum bu sekikde baclink almayı deneyeceğim.

 81. İkitelli Yeşildağ Nakliyat

  Çok faydalı buldum teşekkürler.

 82. Orhan

  Gerçekten çok bilgilendirici çok teşekkürler

 83. Sesli Chat

  verdigniz bilgiler icn cok teşekur ederiz elinize saglık

 84. Biraz Haber

  Bilgilendirici bir içerik olmuş elinize sağlık.

 85. önder

  teşekkürler

 86. fettahoglu

  makale çok guzel ama benim backlink almam gerekiyor

 87. Söz Sepeti

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Çok faydalı herkes yararlanmalı

 88. orijinall.net

  Gerçekten bilgilendirici. Kaba tabirle aptala anlatır gibi anlatılmış 😀 kendi sitem için deneyeceğim. Teşekkürler

 89. hakan

  verilen bilgiler için teşekkür ederiz.

 90. fettahoglu

  beclink kullanak guzel ama zararları var bence dogal yollardan deneyin derim makaleniz çok guzel ve açıklayıcı teşekkuler

 91. Menemen Haber

  Anlatım için Teşekkürler Denemekte fayda var genelde kabul edeceklerini sanmıyorum haber sitesi olduğumuz için ama şansımızı denemekte fayda var

 92. Ankara şehirler arası nakliyat

  Nasıl birşeý anlamadım ama hayırlısı

 93. Okul

  Güzel açıklama teşekkürler.

 94. mutludent

  Bilgilendirme için teşekkürler

 95. Tercume

  teşekkürler

 96. SEO Uzmanı Melih Karagol

  Güzel yazı olmuş ama buradan yorum backlink verseniz fena olmaz 🙂

 97. Alper Genç

  Blogumla ilgili ziyaretçi artırma, doğal backlink alma gibi yöntemleri araştırırken okuduğum üç yazınında size ait olduğunu fark ettim. Bence en iyi niş bloglardan birisiniz. Bilmeyenler için 🙂 blog açıp seo çalışması yapıp doğal backlinler ile google da birinci sırada çıkmak. Saydığım bu dört terim farklı gibi görünebilir ama hepsi bir biriyle bağlantılı ve yazılan bir makalede diğer konulara link verince yazınızı daha da güçlendirir. Emre hocam bu avantajı kullanan başarılı insanlardan biri. Backlink alma yöntemine gelince yukarıdaki anlattıklarınızı uyguluyorum ama maillere cevap gelmiyor. 🙂 Başarılarınızın devamını diliyorum kolay gelsin.

 98. Isparta Bilgisayar Laptop Tamir ve Bakım

  Çok açıklayıcı bir yazı olmuş teşekkür ederim.

 99. bursa satılık

  Merhaba, Alexa link sayısını nasıl arttırabiliriz? Bu konuda mailimize dönüş yapmanızo rica ediyoruz.

 100. AHG Tasarım

  Emre emek vermişin okudum sonuna kadar yalnız neye gıcık oluyorum biliyormusun? sen link vermeyi kapatmana rağmen daha başlıklı yorum yazanlar var adam buradan bir şeyler öğreneceğine tutmuş nofollow link alma peşinde hey Allahım yaw….

 101. ahmet bey

  çok iyi insanlar

 102. Miraç Birinci

  Hocam gayet güzel anlatmışsınız. Ancak bir siteden karşılıksız bir şekilde backlink istemenin sonuçsuz kalacağını düşünüyorum. Yanılıyor muyum?

 103. Yeni Kız Oyunları

  Çok güzel bir yazı sizi Kiz-oyunlari.biz olarak tebrik ederim

 104. Ahmet D.

  SEO konusunda artık bütün bilgilere ulaşmak çok iyi konu ve anlatımda başarılı olunca tadından yenmiyor.

 105. Çağdaş Şahin

  Benim için çok faydalı bir içerik oldu.
  Çok teşekkür ederim.

 106. arif

  Gerçekten çok iyi bir içerik hazırlamışsınız. Teşekkür ederim

 107. madalya burda

  teşekkürler.işiniz daim olsun. başarılar dilerim.

 108. FitMastoid

  Teşekkürler!

 109. Sepetli Vinç

  elinize sağlık çok güzel

 110. Skrotbil

  Çok teşekkürler bu bilgiler çok işime yaradı, sağol

 111. Nakliyat Yapanlar

  Vermiş olduğunuz faydalı bilgiden dolayı teşekkür ediyoruz.

 112. Gastrofoodtr

  Yararlı bilgi için teşekkürler

 113. Sayenizde nasıl doğal backlink alınacağını öğrendim.

 114. güzel olmuş eline sağlık

 115. Üstün

  Merhaba yazıları güncellerken yazının yayım tarihini de güncellememiz gerekir mi sizce ?

 116. Çok yararlı ve güzel bir içerik olmuş elinize sağlık çok yardımcı oldu.

 117. cok güzel bir bilgi teşekur ederim

 118. Güzel yazı olmuş faydalı bilgiler var teşekkürler

 119. Çok güzel yazı olmuş teşekkürler

 120. Teşekkürler güzel paylaşım

 121. dedikleriniz yaptım suan sitem 3 sırada ilerleyen zamanalrda hedef bir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir