En İyi WordPress Temaları (18 En İyi WordPress Teması)

WordPress dünyanın en çok tercih edilen platformudur. Bütün web siteler içerisinde %43’lük bir paya sahiptir. Yani tüm web siteleri düşündüğünüzde her 2-3 web siteden 1 tanesi WordPress ile yapılmıştır. İçerik üreten web siteler içerisinde de pazar payı %65’tir. Her gün 1000 den fazla WordPress tabanlı yeni bir web site yayına giriyor.

WordPress içerik yönetim sistemi üzerine yüklenen ve çalıştırılan temalar ile birlikte çalışmaktadır. Ücretli / ücretsiz olabilecek bu temaları incelemek ve sizin için en uygun olanı bulmak gerekmekte.Biz sizin için en çok tercih edilen wordpress temalarını postun devamında inceledik. Sizler de  2024’nin önde gelen wordpress temalarını incelemek için linki tıklayabilirsiniz.

Yani eğer bir web site kurmak istiyorsanız, yüksek ihtimalle WordPress sizin için oldukça uygun olacaktır. Hatta eğer siteniz içerik sitesi olacaksa mutlaka WordPress tercih etmenizi öneririm.

2024 En İyi WordPress Temaları

(Tüm listeyi inceleyecek kadar vaktiniz yoksa karşınızda “En İyi 5 WordPress Teması“)

Tema Tür İndirilme Sayısı Puan İndirme Linki
Avada Çok Amaçlı 942,651 4,77 Tıklayınız
Flatsome E-Ticaret 231,993 4,8 Tıklayınız
Enfold Kurumsal 256,139 4,83 Tıklayınız
Real Homes Emlak 31,501 4,67 Tıklayınız
Newspaper 9 Haber 140,081 4,81 Tıklayınız

Önerdiğimiz WordPress Temaları

1- AVADA

Themeforest üzerinden 830,000’in üzerinde satış yapan Avada teması, tüm zamanların gelmiş geçmiş en çok satan temasıdır. 45 adet hazır teması olan Avada ile çok fazla uğraşmadan size en çok uyan hazır temayı seçebilirsiniz. 200 doların üzerinde 6 premium eklentiyi de bünyesinde ücretsiz sunan Avada kesinlikle çok kaliteli bir temadır.

2- BETHEME

Oldukça popüler olan BeTheme temasının en göze çarpan özelliği içerisinde 380 adet hazır tema bulundurması. Yani iş modelinize en uygun hazır temayı saniyeler içerisinde kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Responsive bir yapıya sahip BeTheme’i satın aldığınız taktirde, kaliteli eklentileri de beraberinde ücretsiz almış oluyorsunuz. +260,000 satışı var.

3- BRIDGE

BeTheme’de olduğu gibi Bridge temasının da en güçlü yanı hazır tema sayısı. Bridge, 376’ın üzerinde hazır teması ve güçlü eticaret desteği ile oldukça başarılı bir tema. Responsive bir yapıya sahip Bridge’in 190,000 üzerinde indirilmesi mevcut. Eğer hazır temalarını beğenirseniz, bu temayı kaçırmayın derim 🙂

4- THE7

The7 temasının en güçlü özelliği diğer temalara göre web sitenizi çok daha rahat inşaa etmeniz. Yani The7’yi satın aldığınız taktirde, aklınızdaki siteyi çok rahat bir şekilde yapabileceksiniz. Eticaret entegrasyonu da mevcut ve responsive. 30’un üzerinde hazır teması olan The7, sizi hiç uğraştırmayacak şekilde düşünülmüş. 270,000’in üzerinde indirilmesi mevcut.

5- IMPREZA

Impreza temasının en güçlü yanı tasarım. Yani bünyesinde barındırdığı 9 tema çok ince çalışılmış ve profesyonel duruyor. Eticaret desteği olan Impreza responsive bir yapıya sahip ve içerisinde çok fazla olmasa da kaliteli eklentiler mevcut. 92,000’in üzerinde indirilme sayısı mevcut. Demolarını inceleyin derim, göz alıcı hazır temaları var.

6- ENFOLD

Şahsen çok fazla siteye Enfold temasını kurmuş birisi olarak, bu temanın kesinlikle tercih edebileceğiniz bir tema olabileceğini düşünüyorum. Genelde kurumsal firmaların tercih ettiği Enfold, tam bir SEO kahramanı. Hız ve performans açısından belki de en iyi tema olan Enfold, bünyesinde 12’nin üzerinde hazır tema barındırıyor. Responsive bir yapısı var ve 240,000’in üzerinde indirilmesi mevcut.

7- FLATSOME

Eğer WordPress üzerinden eticaret yapmayı düşünüyorsanız, o zaman size Flatsome temasını öneriyorum. Tamamiyle eticaret mantığı ile kurgulanmış bu tema, sizi çok yormayacaktır. Kolayca kurulabilen Flatsome, site açılış hızı konusunda da kendisine çok güveniyor. Satın alma deneyimini göz önüne alıp, 300’ün üzerinde hazır teması var. 200,000 indirilmesi var.

8- PORTO

Yine çok tercih edilen temalardan birisi olan Porto’nun öne çıkan 2 özelliği; güçlü satış sonrası servisi ve eticaret deneyimi. Eticaret konusunda Flatsome’a göre biraz daha geride kalan Porto, satış sonrası servis konusunda müşterilerinden tam not almayı başarmış. Eğer temada bir sorun yaşarsanız, tema sahipleri sizin yerinize siteye girip gerekli düzenlemeleri yapıyorlar. 76,000 satışı bulunan Porto, SEO uyumlu ve responsive bir tema.

9- X

X’in öne çıkan özellikleri: 30 premium eklentiyi ücretsiz vermesi, oldukça uzun zamandır hizmet veren bir tema olması ve detaylara önem vermesi. Bu temayı kurmak oldukça basit ancak içerisinde çok fazla detay verdiği için ince ayar konusu biraz sizi yorabilir. Temaya hakim olduğunuz taktirde, Themeforest’ın en iyi teması olmaya aday bir tema. 220,000 civarı indirmesi bulunan X, responsive bir temadır.

10- JUPITER

160’ın üzerinde hazır teması bulunan Jupiter; kolaylık, kalite ve performansı bir arada veriyor. SEO alanında oldukça başarılı olan Jupiter, eticareti destekleyen bir yapıya sahip. 170,000 indirilmesi bulunuyor ve diğer temalar gibi responsive.

11- NEWSPAPER

SeoSozluk.com’un şu an kullandığı temalardan olan Newspaper, haber siteleri için oldukça kaliteli bir tema. 126,000’e yakın indirilme sayısı olan Newspaper, 50’den fazla hazır teması ve 8 premium eklentisi ile hizmet veriyor. Responsive yapısı olan Newspaper, düzenlenmesi de oldukça kolay bir tema. Haber temaları içerisinde tarihin en çok satan temasıdır.

12- SALIENT

133,000’e yakın indirilme sayısı olan Salient, sadelik ve performansı bir arada veriyor. Eticaret yapısına uyum sağlıyor ve SEO notu oldukça yüksek bir tema. Müşteri hizmetleri de oldukça güçlü, bu temayı satın alırsanız çok sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum.

13- THEGEM

70 hazır teması olan Thegem, tasarımını ön plana çıkarıyor. Tasarımı diğer temalara göre biraz daha kaliteli gibi duran Thegem, SEO açısından da oldukça iddalı. Woocommerce’de destekliyor dolayısıyla bu tema ile eticaret yapabilmeniz mümkün. 68,000 indirilmesi var.

14- UNCODE

Uncode her şeyden ortamalanın üzerinde bir şeyler bulabileceğiniz bir tema. (little little into the middle 🙂 ) Diğer temalardan farklı yanı ne diye sorarsanız, tamamen hazır temaların sizin üzerinizde bıraktığı etki diyebilirim. Çok profesyoneller 100,000’in üzerinde indirilmesi var. Eğer demo temalardan hoşunuza giden olursa hiç tereddüt etmeden bu temayı alabilirsiniz.

15- KALIUM

Yine karşımızda tasarımına çok güvenen bir tema. WordPress’te tema arayışında iseniz büyük ihtimalle birçok temanın birbirine benzediğini farkedeceksiniz. Kalium size biraz daha farklı bir opsiyon sunuyor. Tarzı biraz daha yaratıcı diyebiliriz. 43,000 indirilmesi mevcut ve tema responsive. İçerisinde birçok premium eklentiyi de barındırıyor.

16- SOLEDAD

Bu temanın yartıcıları tam manyak 🙂 4000 tane demo ile “aradığını biz de bulamıyorsan…” mesajını çok net veriyor. SEO performansı olarak üst düzey bir tema olan Soledad, 41,000’den fazla indirilmiş. Genellikle haber sitelerinin kullandığı bu tema, Newspaper temasına rakip olabilir. Tema responsive…

17- LISTING PRO

Listing Pro adından da anlaşılacağı gibi bir dizin / rehber teması. Eğer iş modeliniz restaurant veya cafeleri listeleyen bir modelse, kesinlikle Listing Pro’yu tercih etmelisiniz. Üye girişleri, fatura hazırlama hatta sosyal medya hesapları ile sisteme girişe bile izin veriyor. Responsive bir yapısı olan Listing Pro, 26,000’e yakın indirilmeye sahip.

18- REAL HOMES

Real Homes teması da spesifik bir amaca hizmet ediyor: Emlak! Eğer emlak listeleme sitesi açmak istiyorsanız Real Homes harika. Daha önce birkaç müşterimizde çalıştığımız bu tema oldukça başarılı! 30,000’in üzerinden indirilmesi var ve responsive. Ayrıca her güncellemesi ile yeni özellikler kazana bir tema.