Wix mi WordPress mi?

Bir web sitesi hazırlamadan önce Wix mi WordPress mi olsa diye kararsız kalıyor olabilirsiniz. Size bu konuda yardımcı olmak adına bir önceki yazımız olan WordPress Nedir? İçeriğini okumanızı öneriyoruz. En ince ayrıntısına kadar anlatmaya çalıştığımız WordPress yazısından sonra Wix’i de yine aynı şekilde sizlere anlatmaya çalışacağız. Sonrasında hep birlikte ikisini kıyaslarız ve seçim size kalır.

Wix Nedir – Wix Ne İşe Yarar?

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan bulut tabanlı bir web geliştirme platformu. Ücretsiz ve tamamen kişiselleştirilmiş, yüksek kaliteli bir web sitesi oluşturmak için gereken her şeyi sizlere sunuyor. Web sitesi kurmanızı çok daha kolaylaştırıyor. Kişisel, çevrimiçi mağaza, portföy sayfası gibi hangi tür bir siteye ihtiyacınız olursa olsun, tüm kategorilere özel şablonlar mevcut.

Wix’den Site Kurmak

Kullanıcı dostu özelliği sayesinde sürükle bırak şeklinde çalışıyor. Bu şekilde kolayca özelleştirebiliyorsunuz. Hem de hiçbir kodlama bilgisine sahip olmadan bunları gerçekleştirebiliyorsunuz. Çevrimiçi mağaza açtığınızda Facebook sayfanıza kolayca aktarım imkânı sunuyor.

Blog açmak için de Wix’i tercih ediyor olabilirsiniz. Çok kısa sürede bloğunuzu oluşturup sosyal medya hesaplarınızı entegre edebilirsiniz.

Wix e-ticaret Örnekleri

Çekici bir vitrin ile mağazanızın görünüşünü ve tarzını özelleştirebilirsiniz. Tasarımcılar tarafından düzenlenen yüzlerce şablon arasından seçim yapıp istediğiniz gibi düzenleyebilir ve profesyonel e-ticaret sitenizi kurmaya başlayabilirsiniz. Hiçbir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan tek yapmanız gereken sürükleyip bırakmak. Tek yerden yönetim ile siparişlerinizi takip edebilir, ödemelerinizi alabilir ve daha birçok işlemi aynı yerden gerçekleştirebilirsiniz.

Wix Ecommerce, tüm cihazlarda kusursuz görünüm sunuyor. Kredi kartı ve farklı ödeme yöntemlerini destekliyor. Ayrıca satış için herhangi bir ücret talebinde bulunmuyor.

Wix mi WordPress mi?

Yukarıdaki görsel harika bir erkek giyim e-ticaret şablonu. İstediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz ve kullanımı oldukça kolay. Her tür mağaza için uygun.

Wordpress mi Wix mi

Üstteki görsel taze meyve suları şirketlerinin tercih edebileceği nitelikte bir e-ticaret şablonu. Basit, minimalist görünümlü çevrimiçi alışveriş sitesi örneklerinden. Hoş görsel öğeler ve basit bir düzen sunuyor. Aynı zamanda harika bir çevrimiçi mağaza için tüm özellikleri barındırıyor.

Wix Ücretli Mi?

Bulut tabanlı bir web sitesi sunan Wix’in Vip özellikleri dışındaki sunduğu tüm özellikler ve şablonlarından ücretsiz faydalanabilirsiniz. Yani Wix’in fiyatı ne diye soracak olursanız temel olarak sunduğu özellikler ücretsiz.

Wix Avantajlar

Şablon çeşitliliği nedeniyle mutlaka size uyan bir şablon bulabilir ve web sitenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Tasarımlarda HTML5 desteği olduğu için hazırlayacağınız site mobil uyumlu oluyor. Tüm tasarımlarında mobil uyum özelliği olduğunu da belirtmek isteriz. Blog açmak isteyen tüm kullanıcılara sosyal medya hesapları ile entegre ve RSS özelliğini de birlikte sunuyor.

Web sitenizde yayınlamak istediğiniz dosyalarınızı da ücretsiz olarak Wix üzerinde barındırabilir ve yayınlayabilirsiniz. e-ticaret için ek bir hizmet sunan Wix; online ürünlerini satmak isteyen tüm ziyaretçilere, bunu tek bir yerden kolayca düzenleme fırsatı sunuyor.

Wix Dezavantajlar

En basit paketini ücretsiz sunarken alan adı bağlamanıza izin vermiyor. Bunu yapabilmeniz için ücret ödemeniz gerekiyor. Bu önemli dezavantajlarından biri. Diğer dezavantajlarından biri ise tümü responsive özelliğe sahip olan şablonlardan sevdiğiniz birini seçip uyguladıktan sonra ne yazık ki o şablonu değiştiremiyorsunuz. Wix’in dezavantajlarına bakınca her ne kadar kullanıcı dostu özellikler sunsa da WordPress’in önüne geçemiyor.

Peki bu incelemeler sonucunda hangisi daha iyi diyecek olursak Wix ne kadar iyi olsa da kişisel web sitesi olarak düşünülebilir ama kurumsalda ve birçok özellikte WordPress önde olmaya devam ediyor.

Wix Ekşi Yorumları

Ekşi yorumlarına baktığımızda, ilgimizi çeken birkaç entry’i de sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Peki WordPress ? Wix mi WordPress mi karşılaştırmasının devamı aşağıda…

İşletmeler İçin Adım Adım Web Sitesi Kurma Rehberi

Hakkında Banu Öztürk

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Zamanların En Çok Satan Wordpress Temaları

X