WordPress Haber Teması : En İyi 7 WordPress Haber Teması

Yazıda detaylarını paylaştığımız haber temaları arasından bizim en beğendiğimiz wordpress haber teması Newspaper oldu. Link üzerinden temaya ulaşabilirsiniz. Detayları aşağıda inceleyebilirsiniz.

WordPress içeriklerimize bu hafta haber temaları üzerinden devam edeceğiz. Sizlere en iyi 7 haber WordPress temasıyla ilgili ayrıntılı bilgi vereceğiz.

İlk temamız Newspaper ile detaylı incelememize başlayalım.

1. Newspaper

Newspaper; kolaylıkla yazı ve blog yazısı yazmanıza izin veren bir WordPress teması.

Newspaper temasıyla harika bir haber sitesi oluşturabilirsiniz. Bu çok tercih edilen temalardan birini; blog yazmak, haber, gazete, dergi, yayın veya inceleme sitesi oluşturmak için kullanabilirsiniz. Özelliklerinden bahsedecek olursak YouTube videolarını destekliyor. AMP’ye sahip, mobil ve GDPR uyumlu bir tema. Kişisel, kripto para, moda, seyahat, yemek, yaşam tarzı, minimalist projeler ve daha birçok konu için bu temayı tercih edebilirsiniz.

Instagram, bbPress Forum, BuddyPress ve WooCommerce ile entegre olarak en iyi SEO uygulamalarını kullanır. Duyarlı arama ağı reklamlarını ve AdSense’i destekliyor.

wordpress haber teması - newspaper

Hız konusunda muhteşem. Sizler de çok iyi biliyorsunuz ki bir web sitesi için hız her şeyden önce gelir.

Tema ve komut dosyalarınız arasındaki uyumsuzluklardan endişe etmeden kendi Java Kodlarınızı ekleyebilirsiniz. HTML5 alt yapısına sahip olduğu için kolayca kullanabilirsiniz. Ayrıca Big Grid Full ve Big Grid Slide adlı öne çıkan içeriklerin sergilendiği özel bloklarında yer aldığını söylemek isteriz.

Newspaper teması ile ilgili daha detaylı bilgi için tıklayınız: Newspaper

2. Sahifa

Sahifa Haber Temasını; esnek, hızlı, işlevsel, kullanıcı dostu, özelleştirilebilir ve modern bir WordPress haber, dergi, gazete ve blog teması diye açıklayabiliriz.

Sahifa, dünyadaki çok yönlü web sitesi temalarından biri. Bu tema, web sayfanızı geliştirmek için birçok mükemmel özellikle birlikte tüm kullanıcılarına yüksek kaliteli bir tarama deneyimi sunuyor.

wordpress haber teması - sahifa

Birçok site, mobil uyumluluk sorunu nedeniyle karmaşıklık ve erişilebilirlik arasında seçim yapmak zorunda bırakıyor. Neyse ki, bu tema tüm uyumluluk ve yeniden boyutlandırma sorunlarını çözmüş durumda. Telefonlarından veya tabletlerinden giriş yapmayı tercih eden müşterileriniz artık yayınlarınıza kolayca erişebilir. Ayrıca, Sahifa’yı istediğiniz herhangi bir işletim sistemi veya tarayıcı ile çalıştırabilirsiniz. Müşterilere tam bir özgürlük sunar.

wordpress haber teması - newspaper


Sahifa teması ile ilgili daha detaylı bilgi için tıklayınız: Sahifa

3. Newsmag

Newsmag, blog yazıları ve makaleler yazmanıza izin veren modern bir WordPress teması.

wordpress haber teması - newsmag

Newsmag şablonunu haber, gazete, dergi, yayın veya inceleme sitesi için tercih edebilirsiniz. YouTube videolarını destekler ve bir derecelendirme sistemine sahiptir. En iyi SEO uygulamalarını kullanan bu tema hızlı ve basit bir arayüze sahiptir.

wordpress haber teması - newsmag

Bir haber sitesi tasarlarken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç önemli faktör vardır. Bunlardan ilki; içerik alanının genişliği. Newsmag Theme’in genişliği (1021 piksel), bloklar üzerinde güçlü ve görsel bir arka plan ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Newsmag teması ile ilgili daha detaylı bilgi için tıklayınız: Newsmag

4. SmartMag

SmartMag sadece tasarım yönüyle güçlü değil, yönetim panelinin kullanım yönüyle de oldukça güçlüdür.

Sürükle ve bırak sayfa oluşturucu özelliği sayesinde yaratıcı ana sayfalar oluşturmanızı kolaylaştırıyor. SEO uyumlu olması nedeniyle siteniz, arama motorlarında sıralamalarda daha üstte çıkmanızı sağlıyor. Böylece içeriğinizi daha ilgi çekici hale getiriyor. Diğer özelliklerinden birkaçını da söylemeden geçmeyelim. Çok sayfalı içerik slideshowlar, drag&drop sayfa oluşturucu, RTL desteği gibi daha pek çok özelliğe sahip.

wordpress haber teması - smartmag

SmartMag teması ile ilgili daha detaylı bilgi için tıklayınız: SmartMag

5. Valenti

Valenti, zengin özelliklere sahip bir WordPress premium inceleme dergi temasıdır. Sürükle ve bırak özelliği ile bir ana sayfa oluştururken eğlenebilir ve istediğiniz değişiklikleri kolayca yapabilirsiniz. Valenti ayrıca güzel açılır menüler için benzersiz bir mega menü sistemi ve bir yazının özellikli görüntüsünü yaratacak şekilde ayarlayabilme özelliğine sahip.

Tüm deneyimleri yaşayabilmeniz için WooCommerce, bbPress ve BuddyPress entegrasyonlarını sizlere sunuyor.

wordpress haber teması - valenti

Valenti temanızı çok kısa sürede özelleştirebilirsiniz. Size özel anasayfa düzeninizi oluşturabilir, menüler ekleyebilir, çeşitli sayfa öğeleri için renk seçimi yapabilirsiniz. Sürükle ve bırak ile sayfalarınızı dilediğiniz gibi tasarlayabilirsiniz. Tüm bu özellikler sayesinde benzersiz bir online dergi, haber sitesi veya blog sayfası oluşturabilirsiniz.

Valenti, 4 farklı anasayfa blog düzeninden size en uygun olanını seçtikten sonra blog stili, blog yazısı görüntü stili ve farklı yazı biçimleri arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca okuyucu etkileşimini artırmak için yazılarınıza ekleyebileceğiniz oylama ve yorum yapabilme seçeneklerini aktif edebilirsiniz.

Valenti teması ile ilgili daha detaylı bilgi için tıklayınız: Valenti

6. Jarida

WordPress blog ve magazin teması olarak en çok tercih edilen tema arayüzü.

Teknoloji haber blogları , kişisel blog sahipleri , çeşitli kategorilerde haber yapanlar genelde bu tasarımı tercih etmektedirler.

wordpress haber teması - jarida

SEO uyumlu kodlamaya sahip olan temanın diğer özelliklerinden de sizlere bahsetmek istiyoruz;

Jarida teması responsive özelliğe sahip, anadilinize çeviri imkânı, bbPress ve BuddyPress uygunluğu, sosyal sayaç eklentisi, gelişmiş tipografi gibi daha pek çok özelliği sizlere sunuyor.

Jarida teması ile ilgili daha detaylı bilgi için tıklayınız: Jarida

7. Jannah News

Jannah News, popüler olarak kullanılan wordpress haber temalarından biri. Google Amp, Yoast SEO ve birçok cache eklentileri ile uyumlu çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır.

wordpress haber teması - Jannah News
Wordpress haber teması - Jannah News

Jannah News, tam 27 farklı ana sayfa düzenine sahip ve Türkçe dil desteği de mevcuttur. Tema tamamen hız ve SEO kriterlerine uygun olarak düzenlenmiş popüler kullanılan wordpress eklentileri ile uyumlu çalışır.

Jannah News teması ile ilgili daha detaylı bilgi için tıklayınız: Jannah News

Peki siz hangi temayı kullanıyorsunuz? Kullandığınız temayı hangi özelliğinden dolayı tavsiye ediyorsunuz? Paylaşımlarınızı bekliyoruz.

Hakkında Banu Öztürk

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

One comment

  1. taşdelen sürücü kursu

    çok iyi işime yaradı teşekkür ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir