Google Reklamları 2020: Nelere Dikkat Edilmeli?

2018, Google Reklamları için hareketli bir yıldı. Aşağıdakileri de içeren birçok büyük değişiklik ve iyileşme gördük:

Yeniden markalaşma – Google Reklamları Google AdWords’ten yeniden markalandı ve Google’a göre bu daha kapsamlı ve işletmelerin platformlarında reklam vermelerini kolaylaştırıyor.

Yeni arayüz , önceki arayüze göre kullanımı daha hızlı ve kolaydır ve reklamcılık hedeflerinize ulaşmak için daha fazla özellik içerir.

Bununla birlikte, 2019 daha da iyi bir yıl olacağına söz veriyor, çünkü reklamverenler önceki yıllarda yapılan değişikliklerden ve piyasaya sürülecek olanlardan tam olarak faydalanıyor:

15 Saniye Atlanamayan Video Reklamlar

YouTube’da TrueView yayın içi Reklamları yayınlayan reklamverenler artık 15 saniyelik atlanamayan video reklamlardan yararlanabilir. Bu, yalnızca YouTube rezervasyonu yoluyla reklamverenlerin kullanımına sunuldu, ancak şimdi Google Reklamlarında açık artırma kampanyaları yayınlayan reklamverenlerin kullanımına sunulacak.

Google bir duyuruda şunları söyledi:

“Bugün açık artırma kampanyaları yayınlayan reklamverenlere erişimi genişletiyoruz. Reklamverenlerin nasıl satın aldıklarına bakılmaksızın, önceden rezervasyon yaparak veya Google Reklamları açık artırmada olsun, tüm yaratıcı seçeneklere erişebilmeleri gerektiğini kabul ederek, ”dedi.

Google bunu tüm reklamverenlere yaymaya başladı ve önümüzdeki haftalarda tam kullanılabilirlik sağlanacak. Ayrıca Google, YouTube videolarını izlerken harika bir deneyim yaşamalarını sağlamak için bir kullanıcının gördüğü reklam sayısını sınırlayacağını belirtti.

Bir reklamveren olarak artık Google Reklamlarına gidebilir ve bir 360 video veya Görüntülü kampanya oluşturabilirsiniz. Böylece, reklam hedeflerinize ulaşmak için daha geniş bir yaratıcı uzunluk ve izleyici deneyimi yelpazesine sahipsiniz.

Dönüşümler için Ödeme Yapmak

2019’da reklamverenler için heyecan verici bir güncelleme, görüntülü reklamlar için dönüşüm ödeme seçeneği.

Bu seçenek, yalnızca bir Görüntülü Reklam kampanyasında bir Hedefleme Başına Maliyet (EBM) teklifi stratejisi kullanıyorsanız kullanılabilir. Başlıca yararı, geleneksel PPC kampanyaları gibi tıklamalar veya gösterimler için ücretlendirilmemenizin yanı sıra, yalnızca kampanyalarınızın aldığı satışlar veya potansiyel satışlar için ücretlendirilmenizdir. Ayrıca, Hedef EBM teklifinizden daha fazlasını ödemezsiniz. Örneğin, Hedef EBM’niz 5 TL’yse ve hafta içinde 30 dönüşüm gerçekleştirdiyseniz, yalnızca 150 TL ödeyeceksiniz. Bu, Görüntülü Reklam Ağı’ndaki reklamverenler için dönüşüm oranlarının Arama kampanyalarından daha düşük olduğu bir hoş geldiniz güncellemesidir.

Bu nedenle, kampanya kurulumu sırasında aşağıda gösterildiği gibi dönüşüm teklifini seçebilirsiniz.

Duyarlı Arama Ağı Reklamları

Duyarlı arama reklamları, metin reklamlara yapılan en son güncellemedir. Bu devasa metin reklamlar, açık artırma arama sonuçlarında daha fazla yer kapladığından ve reklamverenlere daha fazla önem verdiğinden arama reklamlarının geleceğidir.

Google Reklamları sistemi, reklamlarınızdaki başlıkları ve açıklamaları döndürür ve arama teriminde en alakalı şeyleri gösterir. Bu size zaman kazandırır çünkü çok fazla reklam varlığı oluşturmak zorunda değilsiniz ve performansa odaklanabilirsiniz.

Rakip Seviyesi

Google’da rekabet artıyor. Google’a göre, artık Google Reklamlar platformunda ürün ve hizmetlerinin reklamını yapan 4 milyondan fazla işletme var. Bu nedenle, bir reklam veren olarak, mücadele edebileceğiniz birçok rakip var.

Her yıl Google Reklamlarına katılan yeni reklam verenlerle, maliyetlerin artmaya devam etmesi kaçınılmazdır. Bu nedenle, reklamları, arama terimlerini ve anahtar kelimeleri yüksek hedefli ve farklılaştırmak için güncelleme gibi işlem yapmanız gerekir. adwords reklam maliyeti düşürme için

Ayrıca, tekliflerinizi artırarak değil, kalite puanlarını artırarak yüksek reklam sıraları elde etmeye çalışın.

Mobil Arama Artışı

Statista’ya göre, 2018’deki mobil aramalar, aramaların % 51’inden fazlasını oluşturuyordu. ABD’de arama yapmak için akıllı telefonlar kullanan insanların sayısı 2020’de 220 milyon’a çıkacak.

Yani etkileri açıktır. Bir reklamveren olarak ziyaretçileriniz için iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için çalışıyor olmalısınız.

Bunu içerir:

Tam olarak yanıt veren bir web sitesi sağlama

Trafiği yönlendirebileceğiniz bir mobil web sitesi sağlama

Mobil cihazlarda reklam sırasını artırmak için mobil teklif değiştiricileri kullanın (en üstteki sıralama özellikle cep telefonlarında önemlidir)

Dönüşüm oranları hala mobilde masaüstünden daha düşük olsa da, değişmesi de bekleniyor.

Kullanıcılar, mobil cihazlarda işlem tamamlamayı daha rahat buluyor ve bu 2019 ve sonrasında artacaktır.

Cihazlar Arası İlişki Raporlama

Cihazlar arası raporlama, Google Reklamları için yeni bir şey değildir ve Cihaz raporu gibi raporlar, reklamverenlerin dönüşümlere atfetmesine izin vermiştir. Ancak, cihazlar arası raporlama artık Google Analytics’e geliyor. Artık verilerinizi cihazlar arasında segmentlere ayırabilir ve görselleştirebilir ve her bir cihazın Google Reklam kampanyalarınız için dönüşüm oranı arttırma nasıl yardımcı olduğunu görebilirsiniz.

Bu raporlar Google Analytics’teki Kitleler bölümünüzde yayınlanmaktadır ve web sitenize erişmek için kaç cihazın kullanıldığını görmenize yardımcı olur. Ayrıca bir çevrime katkıda bulunan son 5 cihazı görebilir ve satın almalarla dönüşümler arasındaki ilişkiyi görebilirsiniz.

2019, Google Reklamları için ilginç bir yıl olmayı vaat ediyor. Google, 2018’de yayımlanan yeni arayüz gibi yeni özellikler yayınlayacak ve mevcut olanları güncelleyecektir. Bir reklamveren olarak hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak yeni sürümler aramalısınız.

Makale Daha?

Siteye Canlı Destek Eklemek ve Ölçümlemek

Hakkında Banu Öztürk

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Zamanların En Çok Satan Wordpress Temaları

X