Hepsiburada Ürün Yükleme – Hepsiburada Ürün Ekleme

Hepsiburada mağza açma yapmış girişimcilere ürün girişleri hakkında bilmeniz gerekenlerden bahsedeceğiz. Tekli ve toplu hızlı ürün girişi nasıl yapılır gibi…

İlk önce, satıcı arayüzünde (merchant.hepsiburada.com) hesabınıza giriş yapınız. Sonra ekranın üst kısmında bulunan Ürün Yükle başlığına tıklayınız.

Açılan ekrandan ürünü nasıl eklemek istediğinizi seçmeniz gerekiyor. Ürün girmek için iki seçeneğiniz var. Bunlardan birincisi Hepsiburada.com’daki mevcut ürün kategorilerine kendi ürününüzü yükleyebilirsiniz. Buna Hızlı Ürün Yüklemek deniyor. Yine 2 seçenek ile karşılaşıyorsunuz. Tek ve toplu hızlı ürün eklemelerden hangisi size uyuyorsa onu seçiyorsunuz.

Hepsiburada Ürün Ekleme

Hepsiburada Ürün Yükleme: Tek Hızlı Ürün Yüklemek

Tek bir ürünü, hızlı yüklemek isterseniz izlemeniz gereken adımlar:
Hızlı Ürün Ekle aracına ürününüze ait isim, barkod ve satıcı stok kodu bilgilerini girin. Ürününüzün Hepsiburada‘da olup olmadığına bakabilirsiniz.

Hepsiburada‘da olan ürününüzü mağazanıza tanımlayıp fiyat ve stok bilgileriyle satışa sunabilirsiniz.

Hepsiburada Ürün Yükleme: Tek Hızlı Ürün Yüklemek

Hepsiburada Ürün Yükleme: Toplu Hızlı Ürün Yüklemek

Toplu Hızlı Ürün yüklemede, izlemeniz gereken adımlar:

Hızlı Ürün Ekle alanındaki toplu ürün butonuna tıklayın. Hızlı ürün ekle şablonunu indirin.

İndirdiğiniz Excell formatını doldurun. Her ürün için satıcı stok kodunun ayrı olmasına ve girdiğiniz barkod numarasının doğru olup olmadığına dikkat edin.

Hazırlamış olduğunuz şablonu dosya yükleme alanı aracılığıyla sisteme yükleyin.

Bu aşamada ürünleriniz, Hepsiburada.com’da satış yapılmakta olan diğer ürünler ile kıyaslandı ve sisteme yüklendi. Ürünlerinizin doğru algılanıp algılanmadığını kontrol edin. Ürün yükleme işiniz bittikten sonra üstte çıkan ” Eşleşen ürünleri görmek için tıklayınız. ” linkinden gerekli kontrolleri sağlayabilirsiniz.

Hepsiburada Ürün Yükleme: Toplu Hızlı Ürün Yüklemek

Bu sayfada eşleşen ürünleriniz mevcuttur. Üst taraftakiler sizin girdiğiniz ürünler, alt taraftakiler ise sistemdeki mevcut ürünlerdir. Alttaki ve üstteki bilgiler aynı ise, sistem ürününüzü doğru algılamıştır. Listeden gerekli kontrolleri yapabilirsiniz ayrıca üst taraftaki kalem simgesine tıklayıp düzeltme yapabilirsiniz.

Hepsiburada Ürün Yükleme: Katalogda Olmayan Ürünü Eklemek

Hızlı Ürün Ekleme işlemini yapabilmeniz için ürünlerinizin daha önce Hepsiburada.com adresine girilmiş olması gerekiyor. Ürününüzü hızlı olarak tanımlayamıyorsanız, manuel olarak yüklemelisiniz.

Hepsiburada Ürün Yükleme: Manuel Tek Ürün Yükleme

Hepsiburada.com‘da manuel ürün yüklemek için izlemeniz gereken adımlar:

Tarayıcınıza mpop.hepsiburada.com/#/ yazarak, ürün ekleme bölümüne gidin.

Yeni Ürün Ekleme Talebi kısmından Tek Ürün butonuna tıklayın.

Sistem yönlendirmelerini takip ederek ürününüzün bilgilerini girin.

Hepsiburada Ürün Yükleme: Manuel Toplu Ürün Yükleme

Hepsiburada.com’da satış yapmak için manuel olarak ürün yüklemeyi toplu bir şekilde de yapabilirsiniz:

Tarayıcınıza mpop.hepsiburada.com/#/ yazarak, ürün ekleme bölümüne gidin.

Ürün Ekleme Talebi’nden Toplu Ürün Ekleme seçeneğini tıklayın.

Sağ üst kısımdaki büyüteç görselli olan “Ürün Tipi Ara” kısmına ürününüzün kategorisini yazın.

Hepsiburada Ürün Yükleme: Manuel Toplu Ürün Yükleme

Ürün kategorinizi seçtikten sonra seçiminizin alt kısımdaki Seçilen Ürün Tipleri başlığında çıktığını göreceksiniz. Görselden bakabileceğiniz gibi aşağı doğru beyaz bir ok şeklindeki simgeye tıklayarak, Excell dosyasını indirip oradan da bakabilirsiniz.

İndirdiğiniz Excell şablonuna ürününüzün bilgilerini girdikten sonra, bu şablonu mağaza arayüzünüzdeki ÜRÜN LİSTESİ YÜKLE menüsünden, sisteme yükleyin.

Hepsiburada’da satış yapabilmeniz için inceleme yapan katalog ekibi, ürün listenizi inceleyecektir.Ürünlerinizi uygun bulmaları halinde ürünleriniz, satışa kapalı ürünler kısmında, düzenleme yapıp satışa almanız için tanımlanacaktır.

Bir Makale Daha?

Hepsiburada Mağaza Açma İçin Bilmeniz Gerekenler

Hakkında Banu Öztürk

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir