Amazon Affiliate Mağazası’ndan Pasif Gelir Nasıl Kazanılır?

Girişimci John Shea, popüler performans pazarlama programına başlamanızı kolaylaştıran bir sınıfa liderlik ediyor.

Affiliate marketing sayesinde pasif gelirinizi çevrimiçi olarak gelir paylaşımı yoluyla kazanmaya başlayabilirsiniz. Satış ortaklığı pazarlaması şu şekilde çalışır: a.k.a. kuruluşunun yayıncısı olan siz, ürünlerini web sitenizde pazarlamak için metin içindeki bağlantıları kullanarak bir şirkete kaydolursunuz. Bir müşteri bu içeriğe tıklarsa işletmenin kendi sitesine yönlendirilir. Ve bir satın alma işlemine dönüşen tıklamaların her biri için (dönüşüm olarak bilinen bir işlem), tavsiyeniz için bir komisyon alırsınız.

Bu, pasif gelir elde etmek için oldukça basit bir yaklaşım ve bu konuda oldukça kazançlı bir sonuç. Son zamanlarda yapılan bir anket, 10 yayıncıdan yaklaşık dokuzunun, performans pazarlamanın, genel pazarlama stratejilerinin önemli bir parçası olduğunu düşündüğü ve yıllık faaliyetlerinin yaklaşık yüzde 20’sine katkıda bulunduğunu ortaya koydu.

Bununla birlikte, birçok yayıncı, sıfırdan bir ortaklık mağaza kurmaya gelince tetiklenebilir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli programlar ve ürünlerle, hangisinin sitenizi ve hedef kitlenizi en iyi yansıtacağını nereden biliyorsunuz?

Amazon Affiliate Mağazasından Pasif Gelir Nasıl Kazanılır? Öğrencilerin web’deki en popüler ortaklık programı olan Amazon’la kârlı bir ortaklık mağazası kurmayı öğrendikleri üç haftalık bir sınıf. Hem blogcular hem de küçük işletme sahipleri için harika, herhangi bir web veya mobil cihazda istediğiniz zaman tekrar ziyaret edebileceğiniz beş saatlik bir eğitim sunuyor.

Sınıf, Pazarlama Voices adlı programında başarılı çevrimiçi girişimcilerle röportaj yapan girişimci, oyuncu ve podcaster John Shea tarafından yönetiliyor. Başlangıçta, çevrimiçi pazarlama alanını fazladan para kazanmanın bir yolu olarak keşfetti ve şimdi fikirlerini başkalarının da hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olduğu gibi paylaşıyor.

Shea, öğretimi boyunca, güçlü bir e-ticaret sitesi gibi çalışan bir Amazon satış mağazası oluşturmak için gerekli becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak. Bu, bir niş seçmeyi ve alakalı anahtar kelime araştırması yapmayı içerir; bağlı kuruluş mağazanız için bir tema seçmek; o mağazayı kurmak; e-ticaret SEO uygulamalarını uygulamak, sitenizi tanıtmak; temel e-posta pazarlamasını kullanmak; dönüşümleri en üst düzeye çıkarmak; ve sonunda çalışmanızı verimli sanal asistanlara dış kaynak olarak sağlama.

Bir Makale Daha?

Hepsiburada Mağaza Açma İçin Bilmeniz Gerekenler

Hakkında Banu Öztürk

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir