Yeni Google Snippetler: Birden Çok Yayıncının İçeriğini Birleştiriyor

Google şimdi, birden fazla yayıncıdan içerik alan ve tek bir sonuçta birleştiren özellikli snippetleri görüntülüyor.

Öne çıkan snippet, bir tür liste oluşturarak arama yapanların sorularını yanıtlıyor.

İşte Cyrus Shepard’ın “en yüksek omega 3 içeren tohumları:” sorgusu için paylaşılan bir örnek:

Shepard’ın işaret ettiği gibi, bu özellikli snippetlerle ilgili sorun, trafiği yayıncılara yönlendirmek için en iyi işi yapmamasıdır.

Arama yapan kişi, aradığı cevabı alırsa başka bir siteye tıklamanıza gerek yoktur. Bununla birlikte, arama yapan kişi, açılır menülerden biriyle snippeti genişletmeye karar verirse başka sitelerden birini değil, birden fazla bağlantıyı görür.

Jon Henshaw tarafından paylaşılan bu örnekte snippet’in nasıl çalıştığını daha iyi görebilirsiniz.

Birçoğu hâlâ , yayıncıların bu snippet’lerde yeterince kredi alamaması konusundaki endişelerini paylaşıyor.

Endişeler, Google’ın Danny Sullivan’ı, şirketin bu snippet’lerin arkasındaki düşünce hattına yanıt vermesini ve açıklamasını istedi.

Bir dizi tweet, Sullivan şöyle diyor:

“Bunu sorduğumdan beri, birkaç şey var.

En önemlisi, Google Arama’nın geleceği ekosistemi desteklemeye devam etmektir. Gelişmiyoruz ve ekosistem başarılı olmadıkça kullanıcılar gelişmiyor.

Ekosistem desteği, katıldığım toplantılarda sürekli olarak artıyor. Her zaman ortaya çıkıyor. Aramaya katılan herkesle ön plana çıkan bir konudur. Gördüğünüz herhangi bir özellik, ekosisteme etkisi göz önüne alınmıştır. Ümit, genel olarak, Google büyüdükçe, ekosistem de….

Herkesin büyümesi için, aramanın sürekli gelişmesi gerekiyor. SEO’ların yeni biçimlerle ilgili endişeleri yükseltmek için adil olduğunu düşünürken, yeni biçimlerin yeni ve genellikle memnuniyet verici fırsatlar getirdiğini fark etmeleri gerektiğini de düşünüyorum. Bu da bu özelliğe geri dönüyor…”

Hakkında Banu Öztürk

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir