Google, Arama İçeren Reklamların Metinlerini Genişletiyor

Google, açıklamada iki adede kadar başlık ve daha fazla metin ekleme seçeneğin sunarken yalnızca arama içeren reklamlarınkini genişletiyor.

Önümüzdeki haftalarda ortaya çıkacak olan güncelleme, reklamverenlerin iki adet 30 karakterli başlık yazmasına izin verecek. Açıklama satırları da 80 karakterden 90 karaktere yükseliyor.

“İnsanlar genellikle bir ürün veya hizmeti satın almadan önce işletmeyle konuşmayı tercih eder. Yalnızca arama reklamları, insanların ihtiyaç duydukları yanıtları hızlı bir şekilde almaları için mobil arama sonuçlarından sizi aramalarına izin verir.

Müşterilerinizin kimi aradıklarını tam olarak bildiklerinden emin olmak adına, işinizi daha ayrıntılı bir şekilde tanımlamak için bu eklenen reklam metni satırlarından yararlanın. ”

Hem işletme adına hem de bir harekete geçirme ifadesine uymayı daha kolay hale getirmek için, işletme adı, reklam açıklamasının başlangıcına taşınmaktadır.

Bu, reklamverenlere, aşağıdaki örnekte gösterildiği gibi bir harekete geçirme ifadesi için başlık alanında daha fazla alan sağlar:

Google, reklamverenlere iş hakkında net ve şeffaf olmalarını ve sunduklarının Google’ın salt arama reklam politikalarının temel ilkesi olduğunu hatırlatır.

Paylaş
Önceki İçerikAmazon Affiliate Mağazası’ndan Pasif Gelir Nasıl Kazanılır?
Sonraki İçerikWordPress Nedir?
Banu Öztürk
Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here