adsense red

AdSense Onayı Nasıl Alınır? 8 Adımda Çözüm – 2020

Çevremde birçok kişiden devamlı aynı soruyu duyuyorum: Neden Adsense başvurum onaylanmıyor? Adsense başvurusunun onaylanmamasının nasıl bir his olduğunu inanın çok iyi biliyorum. 

AdSense Onayı Nasıl Alınır?

İnternet dünyasına adım attığım ve SEO işlerine bulaştığım ilk yıllarda hemen hemen tüm sitelerim Adsense’den red yemişti, hatta sinirlenip bu işi bırakma aşamasına geldiğim bile olmuştu. Ama sonra doğru yolları izleyerek, Adsense onayı almanın sanıldığı kadar zor olmadığını öğrendim.

Adsense gelirleri, birçok website sahibinin ve SEO ajansının belki de en büyük gelir kaynağıdır (SEO nedir isimli yazımızı okumanızı öneririm). Affiliate, banner satışı, tanıtım yazıları veya link satışları bir yana, gerçekten de Adsense’in tadı bir başka. Google Adsense, hem garanti ödeme alabileceğiniz hem de akıllı Adsense reklam yerleştirmeleri ile oldukça ciddi paralar kazanabileceğiniz bir kanal. Ayrıca bir gün websitenizi satmaya karar verirseniz, Adsense sitenizin değerini en iyi ortaya koyabilecek bir hizmettir. Yani sizin tanıtım yazılarından veya banner satışlarından ne kadar para kazandığınız kimsenin umrunda olmayacaktır. Bu tarz gelirler bugün vardır, yarın yoktur. Ancak Adsense daimidir ayrıca manipüle edilebilmesi en zor kanallardan biridir.

Neyse, gelin Adsense başvurunuz neden onaylanmıyor olabilir, inceleyelim.

Kopya İçerik

Google kopya içeriğe karşı Panda algoritması gibi devamlı yeni yazılımlar geliştirmektedir ve konuyu olabildiğince ince eliyip sık dokumaktadır. Bunun altında yatan sebep ise tamamiyle ticaridir. Yani Google arama sonuçlarında ne kadar fazla kopya içerikli siteye denk gelirseniz, Google’ı tercih etme durumunuz o derece azalır. Yani Türkiye’deki kullanıcıların %95’nin Google’ı tercih etmesinin en büyük sebebi, Google’ın diğer arama motorlarına göre çok daha iyi/özgün sonuçlar vermesidir. Dolayısıyla Google da kasasını milyonlar ile bu şekilde doldurabilmektedir. Sonuç olarak Google kopya içerik ile kendi bacağına kurşun sıkmak istemez.

Adsense’e geri dönersek, Google, kopya içeriğe bu derece önem veriyorken, kopya içerikli bir site ile Adsense başvurunuzun onaylanmasını beklemek hayal olacaktır herhalde.

Websitenizi yeni açtıysanız, Google Adsense başvurusu yapmadan önce mutlaka tüm yazılarınızı özgün içerikle oluşturun. Eğer hali hazırda aktif bir websitesi için başvuru yapacaksanız, kopya içerikli yazıları en azından bir süreliğine sitenizden kaldırın.

İçerik Sayısı

2 tane özgün makale ile Google Adsense başvuru yapmayı düşünmüyorsunuz herhalde? Red yeme ihtimaliniz hemen hemen %100 civarında 🙂

Yukarıda anlattığım gibi Google ticari bir işletme ve reklam verenlere en iyi deneyimi sunmak için dünyanın yatırımını yapıyor. Sizin sitenizde yayınladığını iki tane makale için nasıl bir gelir modeli oluşabilir ki?

Adsense’e başvurmadan önce en az 50-60 tane 200-500 kelime arası içerik hazırlamanızı öneririm. Çevrenizde 10 makale ile nasıl Adsense başvurusunun onaylandığı ile böbürlenen kişiler olabilir, ancak işinizi şansa bırakmayın ve biraz sabırlı olun.

Yasaklı İçerik

Websiteniz yasaklı içerik barındırıyorsa, Google reklamları onayı bir hayal olacaktır. Yani cinsel içerik, terör veya herhangi bir zaralı içerik Adsense onay ihtimalinizi ortadan kaldıracaktır.

Cinsel içerik konusunu biraz daha detaylandırmakta fayda var. Bundan 5 sene önce açtığım sağlık aktüel ile ilgili bir website, 3 ay boyunca Google Adsense’ten red yemişti. Konuyla ilgili Google’dan muhattap bulmak zaten mümkün değil dolayısıyla o dönemde çileden çıkmıştım. Daha sonra bir kaç önemli kaynaktan aldığım bilgiler doğrultusunda, siteme koyduğum tüm cinsellikle ilgili makaleleri kaldırdım. Cinsellik derken, standart hurriyet haberlerinden bahsediyorum. Yani herhangi aşırıya kaçan bir konuya asla girmişliğim yoktu. Neyse, sitemi düzenledikten sonra başvurum 2 gün içerisinde onaylandı. O zaman anladım ki, eğer siteniz ufaksa hemen Google filtrelerine takılabiliyorsunuz.

İletişim Bilgileri

Google, websitenizde mutlaka iletişim bilgilerinin yer alması gerektiğini söylüyor. Hatta bir iletişim sayfası olması hem kullanıcı deneyimi hem de Google politikaları gereği çok önemlidir.

Google’ın düşüncesi şöyle: eğer bir website iletişim bilgilerini kullanıcılara açmaz ise güvenilir bir site değildir. Yani biri neden iletişim bilgilerini vermekten çekinsin ki?

Dolayısıyla Adsense’e başvurmadan önce mutlaka bir iletişim sayfası açmanız ve verebileceğiniz tüm iletişim bilgilerini bu sayfaya eklemenizi öneririm.

Gizlilik Politikası

Websitenizde gizlilik politikası gibi bir sayfa bulundurmak sizin yararınıza olacaktır. Eğer bir blogunuz varsa, gizlilik politikası kulağa çok saçma gelebilir ama inanın saçma değil!

Google’a göre sitesinde gizlilik politikasına yer veren siteler yaptıkları işleri ciddiye alır, dolayısıyla ciddi siteler ile iş yapmak Google’ın onay sürecini hızlandırmaktadır. Gizlilik politikasında sitenizdeki kayıtlı kullanıcıların bilgilerini 3. Kişiler ile paylaşmayacağınızı, içeriğinizin tamamiyle özgün olduğunu ve kesinlikle izinsiz paylaşılmaması gerektiği gibi standart bilgilere yer verebilirsiniz. Ancak bu içeriği bir yerden kopyalamayın ki sitenizde haybeden kopya bir içerik oluşmasın 🙂

Ticari İçerik

Konumuz yine Google’ın para kazanması 🙂 Daha öncede belirttiğim gibi Google’ın tek amacı para kazanmak. Yani kimsenin reklam vermek istemeyeceği bir içerik için neden uğraşsın ki?

Google’a görsel reklam vermek isteyen işletme sahiplerinin akıllarında sadece bir konu vardır. Reklamlardan gelen kullanıcıların, geldikleri sayfalarda alış veriş yapmaları. Yani siteniz çok kaliteli olabilir veya binbir zahmet sonucu yazılarınızı yayınlıyor da olabilirsiniz ancak eğer Google bu işten para kazanamayacağını düşünürse Adsense başvurunuzu onaylamaz. Ama bir istisna var o da kullanıcı sayısı!

Kullanıcı Sayısı

Sitenizde yasaklı içerik barındırmıyorsanız ve günlük ziyaretçi sayınız oldukça fazla ise, yukarıda saydıklarımı unutabilirsiniz.

Google, eğer sitenize önemli bir trafik geldiğini öğrenirse, sitenizde yayınlayacağınız reklamları gösterecek doğru kitlelere mutlaka ulaşır. Pazarlama dünyasında çok önemli bir yere sahip yeniden pazarlama yöntemi ile oluşturulan reklamlar ile doğru kitlelere ulaşmak mümkün. Yani golf maçlarını anlatan bir siteniz varsa ve sitenizi ziyaret edecek kullanıcı sizden önce Google’da Nike ayakkabı araması yaptıysa, siteniz üzerinden bu reklam ile karşılaşabilir. Dolayısıyla siz yeterli trafiği bulun, Google bir şekilde müşterilerine satış yaptırır 🙂

WordPress/Blogger

WordPress veya Blogger üzerinden Google Adsense onayı almak diğer platformlara veya kendi yazdığınız websitelere oranla daha yüksektir.

Google’ın kendi servisi olan Blogger veya tüm dünyada milyonların kullandığı WordPress güvenlik açısından ve performans açısından çok güçlü platformlardır ve dolayısıyla kullanıcı deneyimi bu iki yerde en üst seviyededir. Google, WordPress veya Blogger yapısını avucunun içi gibi bilir ve kendi işi ne kadar kolaylaşırsa, reklam alanlarını o derece iyi kullanır. Bknz: WordPress nedir

Ayrıca görsellikte Google için önemlidir. Yani sitenizin görseli ne kadar iyiyse kullanıcılara o kadar iyi bir deneyim vereceğiniz ön görülür. WordPress ve Blogger  siteleri, görsellik açısından Google standartlarını oldukça karşılıyor diyebiliriz.

Dolayısıyla, mutlaka bir Adsense onayı almayı kafaya koyduysanız, WordPress veya Blogger’dan başlamanız size önemli bir avantaj sunacaktır.

Yukarıda saydıklarımı uyguladığınız taktirde Adsense onayınız 1-2 hafta içerisinde kabul edilecektir ve bundan sonra size düşen tek şey nasıl daha fazla para kazanabileceğiniz olacaktır. 🙂

Bir Makale Daha?

WordPress Adsense Teması: 7 En İyi AdSense Uyumlu WordPress Teması

Hakkında Emre Tonguç

SeoSozluk.com'un kurucularından Emre, işletmelere SEO, AdWords, PPC ve E-Ticaret konularında danışmanlık hizmeti vermektedir. İçinde arama motoru geçen her konu onun için tam bir tutkudur.

166 comments

 1. selim

  Öncelikle bilgilendirici yazı için teşekkürler. Yukarıdakilerin gizlikik politikası hariç tamamı sitemde mevcut.

  Fakat günlük ortalama 40-50 kişi geliyor siteme. Adsense alamamamın sebebi günlük ziyaretçi sayımın az olması mıdır? Çünkü ne yaptıysam onay alamıyorum. Ne yapmalıyım

  • Emre

   Merhabalar…Sitenizdeki tarifler güncel olmalıdır. İncelediğim birkaç tanesi yemek com’daki tariflerle aynı…AdSense başvurusundan önce tüm içeriğinizin özgün olduğundan emin olmalısınız.

   • Nazan Arısoy

    Emre Bey merhaba,

    /nazanar**** bu link adresinde bir blogum var. Adsense üyeliği için başvuru yapmak istedim ama maalesef uzantı ( blog adresi) kabul edilmedi. Anlayamadım. Ne yapmam gerektiği konusunda destek olabilirseniz sevinirim.

    • merhaba. sitenizi wordpress.com’dan wordpress.org’a taşımanız gerekmektedir. Yani domain ve host alıp, tekrar başvurabilirsiniz.

 2. Ali Yalçın

  Bende bir zamanlar çok uğraştım Adsense reklamları için ama sonrasında banlandık. Gerçi banlanma nedenim de reklamları teşvik yazısı eklemem oldu. Ama teşvik etmeden de pek kazanamıyordum. Artık yeni kazanç yolları arıyorum bakalım hayırlısı..

 3. hikmet

  Emre bey kolay gelsin
  Bende bu adsense’yi bir türlü alamayanlardanım acaba sitme bir baksanız yazılarım tamamen özgün en azında %85 oranında, içerisinde bulunan adsense ise başkasının. Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Emre

   Başvurduğunuzda nasıl bir cevap aldınız? Tam metni yazabilir misiniz?

 4. Barış Tanzer

  Merhaba,

  Birkaç ay önce açtığım blog’umla bugün adsense için başvuruda bulundum. Site Google Politikaları ile uyumlu olmadığından red edildi.
  Blog’umda şu aşamada 34 tane makale bulunuyor. Altta özellikle belirttiklerimdeki detaylar dışında tüm makaleler benim tarafımdan yazıldı ve fotoğraflar benim tarafımdan çekildi. Blog’um WordPress üzerinden Gridstack teması ile yapıldı.

  Bunlardan 3 tanesi :
  “1.Ölmeden Önce Yapılması Gereken 40 Şey, 2. Ölmeden Önce Yüzülmesi Gereken 35 Berrak Deniz ve 3.Ölmeden önce görülmesi gereken inanılmaz 20 yer!” başlıklarına sahip.
  İçlerinde yapmak istediğim ancak henüz yapmadığım maddeler var. Maddelerin altlarında da resimlerin kaynakları bulunuyor. Bu resimleri benim çekme imkanım tabii ki yok. Metinlerin hepsi benim tarafımdan yazıldı.

  Son 2 yazımda son günlerdeki elbiseyle ilgili, resimler haber sitelerinden alındı ve metinlerin hepsi benim tarafımdan yazıldı. Aynı şekilde bu resimleri de benim çekme imkanım yok.

  Sadece dün siteme 2000 unique user girdi. Kişilerin %90’ı sosyal medya üzerinden yaptığım paylaşımlar üzerinden siteme giriş yapıyor.

  Blog’umun adresi : bar*** com

  Sitemin adsense’e kabul edilmeme nedeni yukarıdaki 3 makale mi? Elbiseyle ilgili 2 makale mi? Yoksa trafiğin sosyal medyadan gelmesi mi?

  Sitemi hızlıca inceleyip yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Gerekli düzeltmeleri yapacağım.

  Saygılar,
  Barış Tanzer

  • Emre

   Blogunuzu inceledim, çok güzel öncellikle tebrik ederim.

   Bu domain üzerinden daha önce herhangi bir adsense işlemi yapıldı mı?

 5. Serdar Esti

  Emre bey merhaba, Yaklaşık 1 senedir blog yazıyorum. Iki adet blog sahibiyim fakat adsense onayı olmuyor.İlk bloğum t***.blogspot.com ikinci sitem t****blogspot.com ilki çok aktif değil ama mesleğimle ilgili yazdığım itinci siteye 3-4 gün arayla yazı yazmaya çalışıyorum fakat aşağıdaki gibi mail alıyorum sürekli. Ne yapmalıyım? İlginiz için şimdiden Teşekkür ederim. Saygılarımla

  Google AdSense’e gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Başvurunuzu inceledik, ancak maalesef şu an için AdSense başvurunuzu kabul edemiyoruz.
  Başvurunuz aşağıdaki nedenlerden dolayı kabul edilmemiştir.
  Sitenizi inceleyemedik: ****.com adresindeki sitenizi incelerken, sitenizin devre dışı veya kullanılamaz olduğunu tespit ettik. YouTube veya Blogger gibi bir AdSense barındırma iş ortağı üzerinden başvuru yaptıysanız, barındırılan siteniz inceleme sırasında kullanım dışıydı veya bulunamadı (kaldırılmış).
  ———————

  • Emre

   Merhaba, belirtilen uyarıdaki siteyi tanıyor musunuz?

   • serdar Esti

    Emre bey belirtilen site benim. Adsense ye kayıt olurken blogspot uzantısı istenmiyor. taki***.blogspot.com.tr olan sitemi
    taki***.com olarak adsense ye başvuru yapıyorum.

 6. Murat

  Merhaba; Yaklaşık 2-3 aydır web sitem online her gün içerik giriyorum sitem bitki kür ağırlıklı genellikle kürleri türkiyede bilinen 2 veya 3 Kimyaci Prof.Dr.lar belirler ve insanlarla ile paylaşırlar. Şimdi benim sorum şu ben kimyager değilim yani af edersiniz gıcımdan element uyduramam dimi? Yaptığım yöntem kür videolarını dinleyip kendim insanların daha kolay anlayacağı şekilde makalemde yazmam buna rağmen googlede istediğim sıralara gelemedik. 2. Olarak onay zaten hiç alamadık ama porsuk gibi inatçıyımdır 10 sende geçse o addense reklam kodu siteme gelecek. 3. Hocam yazımın başındada dediğim gibi bir sürü bitki siteleri var ve inanın çoğu kopyala yapıştır yapmışlar benden önce kurulan siteler hitleri benden yukarıda ve google reklamları var. 4. Yine aynı konuya geleceğiz ama konunun uzmanının kitabı alıp kendimiz yorumlayıp makale yazsak ne kadar mantık lı? 5. Arkadaşın dilekçe sitesi var mecburen içerikler aynı olacak bu adam ne yapma lı? 🙂 Ben google nin politikaları tam olarak uyguladığına inanmıyorum örnek verirsek bir dua sitesinde evlilik duası diye reklam vermiş tıkladığımda intel reklamı çıkıyor. ve son olarak makalen bütün makalelerin ve sen gibi süper ama ben sadece

  Kullanıcı Sayısı

  Sitenizde yasaklı içerik barındırmıyorsanız ve günlük ziyaretçi sayınız oldukça fazla ise, yukarıda saydıklarımı unutabilirsiniz.

  burasına katılıyorum 😀 çok teşekkür ederim iyiki varsın emre hocam..

  • Emre

   Yazılarınızı hazırlarken kelime hacimlerine bakmalısınız. Yani örneğin soğan kürünün faydaları ile ilgili bir yazı yayınlayacaksan, eğer soğan kürünün yararları kelimesi daha çok aranıyorsa onu seçmelisin. Ayrıca sitedeki yazıların Google’da üst sıralara çıkması için biraz beklemek lazım…Bugünden yarına olacak bir şey değil…

   Adsense onayı almakta gün geçtikçe zor olmaya başlıyor ama dediğin gibi inatçı olmak lazım…Elbet alırsın…

   Google kopya içerikli siteleri yukarıya çıkarabiliyor bunun sebebi bu sitelerin uzun zamandır aktif olması veya sağlam bir backlink çalışması yapıldığı için olabilir. Ama yapılan her bir Google algoritma değişikliğinde bu siteler indekste gerilere düşüyor..

   4. sorunla ilgili: website trafiği için mantıklı ama eğer siten birgün ünlü olursa telif hakkı konusuna dikkat et derim 🙂

   5. Arkadaşın sitenin içeriğine dilekçelerin dışında da içerik yazmalı. Aksi taktir de işi zor 🙂

   Intel reklamının çıktığı dua reklamı ile ilgili: o Adsense değildir, website başka bir reklam firmasıdır.

   Kolay gelsin

 7. Barış Tanzer

  Merhaba Emre bey,

  Geçen hafta yaptığım Google Adsense başvurum sonrasında alttaki şekilde bir mail geldi.

  Google AdSense: Ödeme iletişim bilgileriniz değişti

  Google’dan merhaba,

  05.Nis.2015 tarihinde, Google AdSense hesabınızla ilişkili ödeme iletişim bilgileri değiştirildi.

  Ödeme adresinizi gözden geçirmek isterseniz şu adımları izleyin:
  AdSense hesabınızda oturum açın.
  Herhangi bir sekmenin sağ üst köşesindeki dişli simgesini tıklayıp açılır listeden “Ödemeler”i seçin.
  Kenar çubuğunda Alacaklı profili’ni tıklayın. Alacaklı profiliniz ödeme adresinizi içerir.
  İnternet’te görüşmek üzere,
  Google Faturalandırma Ekibi

  Bu mail sonrasında adsense’in sayfasına girdiğimde adsense’den Product ID’imle birlikte bir ad oluşturup kodu sayfamın kodlarının içine koymam gerektiği yazıyordu.

  Bu adımı da yaptım. Ancak sayfamda çıkması gereken “Siteniz incelenmektedir” red banner çıkmıyor.

  Bir sorun olabilir mi? Nasıl çözebilirim?

  Sevgiler,
  Barış Tanzer

  • selamlar ödeme konusu ile yaşadığınız durum farklı konular. Şu an panelde ne görüyorsunuz? İsterseniz bana direkt mail atabilirsiniz…

 8. Doğacan

  Site gördüğünüz gibi WordPress üzerine kurulu ve şık, sade bir teması var. Sürekli olarak haber yüklüyoruz. Adsense’e 5 defa başvurdum fakat hepsinde red yedi. Sebebi ne olabilir sizce?

  • merhaba blogunuz çok yeni ve içerikleriniz biraz kısa gözüküyor..

 9. Mehmet Emin Sarıbaş

  Emre bey merhaba kaç defa adsenseye müracaat ettim siteniz googlede bulunamadı diye cevap geliyor bazı yazılarım şu anda googlenin birinci sayfasında baştan birinci veya ikinci sırada çıkıyor birşey anlamadım örneğin (enfarktüs bitkisel tedavi) yazın bakın birinci sahifede birinci veya ikinci makaledir acaba eksiğim iletişim sayfası mı yoksa başka birşey mi? ilgilenirseniz memnun olurum selamlar.

 10. Mehmet Emin Sarıbaş

  Emre bey merhaba adsensenin resmi cevabını gönderiyorum kopyala yapıştır yaptım selamlar

  Google AdSense Hesap Durumu
  Gelen Kutusu
  x

  adsense-noreply@google.com
  15 07 2014

  Alıcı: bana
  Sayın Kullanıcımız,

  Google AdSense’e gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Başvurunuzu inceledik, ancak maalesef şu an için AdSense başvurunuzu kabul edemiyoruz.

  Başvurunuz, aşağıdaki nedenlerden dolayı kabul edilmemiştir.

  Sorunlar:
  Sitenizi inceleyemedik
  ———————

  Daha fazla ayrıntı:
  Sitenizi inceleyemedik: p***.com adresindeki sitenizi incelerken, sitenizin devre dışı veya kullanılamaz olduğunu tespit ettik.

  YouTube veya Blogger gibi bir AdSense barındırma iş ortağı üzerinden başvuru yaptıysanız, barındırılan siteniz inceleme sırasında kullanılabilir durumda değildi veya bulunamadı (kaldırılmış).

  İpuçları:
  Verdiğiniz URL’de bir yazım hatası olup olmadığını görmek için başvurunuzu kontrol etmenizi öneririz. Siteniz, blogunuz veya YouTube kanalınız çalışır durumunda olduğunda, aşağıdaki talimatları izleyerek başvurunuzu doğru URL ile birlikte yeniden gönderebilirsiniz. Başvurunuzu yeniden incelemekten mutluluk duyarız.

  ———————

  ——————————————————————————————————————————-
  Bu mesaj, gelen e-postaları kabul etmeyen, yalnızca bildirim amaçlı bir e-posta adresinden gönderilmiştir. Lütfen bu mesajı yanıtlamayın.

  • siz başvurunuzu blogspot uzantısı ile mi yaptınız? .com hata veriyor, zaten…isterseniz mail üzerinden yazışalım..

 11. Emine

  Merhaba Emre bey.
  Adsense e basvuru yaptim 5-6 kez sanirim onaylanmadi. Kopya icerikten bahsetmissiniz. Simdi söylr bir durum var; ben 2011 den beri bir yemek sitesinde yazarim. Tüm tariflerimi oraya gondermistim. İsin icinde kazanc oldugunu yeni ogrenince baskasi kazanacagina ben kazanayim dedim:) ve bloguma kopyalamaya basladim. Resimlerim kendime ait ve yemek sitesindeki logolardan yok. Tarifleri tekrar mi yazmam lazim bu durumda? Yardimci olursaniz cok sevinirim, tesekkurler simdiden

  • Merhaba, kesinlikle tarfilerinizi tekrar kopyalamamalısınız. Ya farklı tarfiler kullanın ya da tariflerinizin anlatımını değiştirin. Aksi halde AdSense başvurunuzun kabul olması pek de mümkün durmuyor

 12. Bilal Akkuş

  Selamun Aleykum emre hocam ben wep de yeni girisimciyim farkli farkli wordpress temalarini kullanarak bi portal veya bir wep sitesi yapmayi planlıyorum bazılarında reklam var bazilari para tuzagi gibi bir wep portal sitesi kurdurmak istedim 4500 lira dediler nasil bir site kurabilirim ucretsiz veya dusuk maliyetli bu konularda bilgili oldugunuzu dusunerek bu konu ilgi alaniniz dışında olsa da bilgi vereceginizi düşündüm evliyim 1 cocuk babasiyim hayalim bir wep tasarimcisi olmak onun icin okuluna gitmek gerek gidemedigim icin bir wep portal olusturup googleden reklam almak belki cok uzun is ama sizlerin sayesinde yapacami dusunuyorum saygilarimla paylasim ve bilhilendirme cokk guzel

  • Bilal Bey merhabalar, size email ile geri dönüş yapıyorum hemen.

 13. kibar

  Merhaba emre bey benim sayfamda 50 ye yakın yayın var 1 ay öncede blogdan com a çevirdim ama yinede kabul etmiyor adsense….. bir baksaniz da sorunun ne olduğunu hakkında bilgilendirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

 14. kemal

  Hocam merhaba bende adsense e başvurdum. 1 kez yetersiz içerik mesajı aldım red yedim. 2. başvuru için reklam kodunu tekrar siteye koymak dışında birşey yapıyor muyuz? çünkü kodu koydum 15 gün ses çıkmadı. bugün baktım adsense hesabıma girdim. reklamlarım kısmında oluşturduğum reklam yok. tekrar reklam kodu aldım siteye koydum. hemen reklam çıkmamasını anlıyorum ama en azından reklam yerleri şeffaf görünmesi gerekmiyor mu? Benimkinde reklam yerlerinde sadece büyük boşluklar var

  • Merhabalar, reklam onaylanana kadar boşluk görmeye devam edeceksiniz. Başvurunuzun durumu email olarak belirttiğiniz email hesabına gönderilecektir.

   • kemal

    tşk cevap için sitenin adresini yazdım. göz atabilir misiniz? eksik bişiy varmı artıları eksileri nelerdir. bayağı emek verdim. temayı bile lisans ücreti ödeyerek satın aldım.

    • Oldukça kaliteli duruyor, tebrikler…İçerik miktarınızı arttırıp, organik trafiğinizi de arttırırsanız, sitenizden iyi bir gelir sağlayabilirsiniz gibi duruyor. Kolay gelsin

     • kemal

      Merhaba, bugün bir mail geldi. adsense geçiş isteğiniz reddedilmiştir yazıyor.site, google politikaları ile uyumlu değil yazıyor.. siteme göz atabilir misiniz? yazıların hepsi özgün.. o kadar emek verdim 92 tane yazı var. moralim bozuldu 🙁

      • günlük organik trafiğiniz kaç?

       • kemal

        merhaba, şu an yaklaşık 135 yazım var. ziyaretçi sayısı 800-900 arası değişiyor. bugün yine red cevabı aldım. sorun ne olabilir?

        • nasıl bir cevap geldi AdWords’ten…mail atabilir misiniz?

 15. Emre

  Merhaba emre abi benim bir sorum olacak.bir websitesi açmayı düşünüyorum kafamda çoğu şeyi tasarladım.Fakat aklima takilan bi soru var gördüğüm bi kac firma 120 lira gibi bi meblaya site kurabileceklerini söylüyorlar.bu fiyata site kurdurmak sizce mantıklı mi bununla ilgili ilerde sorun yaşar miyim? Simdiden cok tesekkur ederim

  • Merhabalar, website fiyatları genellikle ne tarz bir site aradığınıza göre değişecektir. 120TL’ye basit bir WordPress sitesi kurulabilir

 16. hacı

  ben 1.onayı aldım kodu siteme yapıştırdım görünmüyor şuan 2. onayı bekliyorum daha gelmedi sanırım 1-2 tanede kırık link varmış %76 gösterdi baktım orjinalliği onay gelme ihtimali nedir acaba sitrese girmeye başladım artık 😀

 17. Halil

  Adsense’ye bir kere başvurdum. Dediklerinizin nerden baksanız çoğunu uygulamamıştım. Şimdi püf noktaları yerleştirip bir daha deneyeceğim. Dilerim onaylanır… Teşekkürler 🙂

 18. tuğrul

  Emre bey; öncelikle değerli birikimlerinizi paylaşarak oluşturduğunuz ortam için teşekkür ederim .danışmak istediğim konu adsense konusunda onay vb konularda başarılı olabilmek için wordpress kullanarak mı yoksa dreamweaver ile bir site oluşturarak mı hareket etmek W3C hata oranı açısından da konuyu değerlendirebilirseniz sevinirim ,teşekkürler…

  • Tuğrul Bey merhabalar,
   İki konuyu birbiri ile karşılaştırmak biraz zor olacaktır. Eğer kod yapısı çok güçlü, güvenilir ve SEO uyumlu bir website hazırlayabilirsiniz (ki oldukça yüksek bütçeli olacaktır) tabi ki dw veya farklı platformlar ile devam edebilirsiniz, ama Adsense uyumlu kaliteli bir wordpress temayı 100TL’ye alabilirsiniz. Yani eğer konu sadece Adsense ise kesinlikle WordPress öneririm.
   W3C hata oranı ise WordPress’te mutlaka varolacaktır. Ama bu konuya pek takılmamanızı öneririm. Kaliteli ve sık güncellenen bir tema ile bu kusurun üstünü rahatlıkla örteceksinizdir.

 19. Mert

  Sitem, l*****.com henüz yeni olmasına rağmen adsense ye başvurdum ve kabul edilmedi. Kabul edilmeme sebebi ise özgün olmayan ve ya az içerik. 2. sebep ise karmaşık bir gezinme sisteminin oluşuymuş. Böyle birşey olduğunu inanmıyorum ve sizlerinde görüşünü merak ediyorum.

  Şuan yeni bir site kabul ediyorum içerik oranı düşük olabilir bunun dışında sizin gördüğünüz eksikler nelerdir?

  • merhaba günlük organik trafiğiniz kaç acaba?

   • Mert

    100 civarında gerçi bu aralar 100′ un altında seyrediyor.

    • Merhabalar, biraz daha beklemekte fayda var…

     • Mert

      Sitenin gezinme sistemi karışık mı sizce görüşünüz nedir? Ben olmadığını düşünüyorum da.

      • bence de değil..standart bir cevap vermişler size sanırım

 20. İrfan

  Merhabalar,
  Emre bey gunluk 250-300 tekil 800-1200 arasi sayfa gosterimi var. Adsenseden onay alamiyorum . Sizden ricam benim icin oneriniz olabilirmi birebir kopyalama yapmiyorum alintilar var ne yapmam gerekiyor

  • merhaba siteniz gayet güzel duruyor. Başvurmaya devam edin bence ancak unutmayın ki son zamanlarda organik trafiği yüksek olmayan websitelerin başvuruları pek kabul edilmiyor. Kolay gelsin

 21. Selahattin

  7 aylik site. Tüm detaylara diikat ettim. son reddi yayın politikasina bagladilar. Ne yapmalyim.

  • Son dönemde gerçekten çok fazla red gelmeye başladı Google’dan…Biraz daha sabretmek, devamlı başvurmak da fayda var…

   • AfkTech

    Ben de sürekli yetersiz içerikten reddediliyorum nedeni ne olabilir? Acaba gerçekten içerik azlığımı?
    Günlük 110-70 arası hit geliyor.

    Teşekkürler

    • Merhaba, bu durumun birçok sebebi olabilir. Google reklam yayınlayamacağı veya yeterli verimi alamayacağı webistelere de reklam vermek istemiyor. Elbet verir ama biraz zaman ve ısrar gerekir 🙂

 22. Onur

  Merhaba Emre Bey, ben sitemi yaklaşık 5 ay önce açtım ve açtığımdan bu yana içeriklerimi tamamen özgün giriyorum. Günlük hit 100-150 olduğu zamanlar oldu ama maalesef okulumda olduğu için siteyi biraz aksattım ve günlük kişi sayısı 50-80 civarına düştü. Siteyi birde siz kontrol eder misiniz? Eksiklerim nelerdir öğrenmek istiyorum. Daha öncelerde 3 kere adsense başvurusu yaptım ve hepsinde de 2. aşamada red cevabı aldım. Benimle iletişime geçip yardımcı olma şansınız var mı?

 23. Ferhat Özal

  Merhabalar 3 aylık sitemde 120 yazı hepsi 100 kelime civarinda, 300 hit bulunmakta. Kaç kere başvurdu fakat google politikalarıyla uyumlu değil diyor. Bu sorunun sebebi içerikleri yoksa daha fazla yazı gitsem ve hit gelse duzelirmi

  • merhabalar sitenizi kısaca inceledim, biraz daha özgün içerik oluşturup başvurmaya devam etmenizde fayda var sanırım.

   • Ferhat Özal

    İlginiz için teşekkürler, hani google politikalarıyla uyumlu değil yazınca telif falan mı yedim diye düşündüm de boşuna moralimi bozmuşum :D. Yani biraz daha özgün yazı girsem kabul ederler mi?.

    Yetersiz içerik falan yazmadığından korkmuştum 😀

 24. murat yalçınkata

  Merhaba; hocam bu google bende inatçı çıktı Mart 14, 2015 at 7:17 am tarihinde yayımladığım cevaptan beri hala onay alamadım nedeni anlayamadım, bunlar bana gıcıkmı bilmiyorum ama ben leptopı ısırmaya başladım. Rica etsem bir sitemi incelermisin, nerde yanlışlık var..

 25. Sadık

  Merhaba Emre Bey

  Öncelikle bu faydalı yazınız için teşekkür ediyorum. Blog sayfamda kendime has özgün içerikler yayınlıyorum. Hafta da iki kez blog sayfam da güncel yazılarım mevcut oluyor. Adesense hesabı için 3 kez başvuru yaptım 1. onay aşamasını geçiyorum. 2. onay aşamasında böyle bir yazı ile karşılaşıyorum. Lütfen bilgi verirseniz sevinirim.
  Sevgi, Saygı Ve Hürmetlerimle

  AdSense başvurunuzun durumu

  Karşılama e-postamızda belirttiğimiz gibi, AdSense kodunu sitelerinize yerleştirmenizin ardından AdSense başvurunuz üzerinde ikinci bir inceleme gerçekleştiriyoruz. Bu incelemenin sonucunda, aşağıda belirtilen ihlaller nedeniyle hesabınızı onaylamadık:
  Başvurunuz, aşağıdaki nedenlerden dolayı kabul edilmemiştir
  Site, Google politikalarıyla uyumlu değil: Siteniz Google AdSense program politikaları veya Web Yöneticisi Kalite yönergeleri ile uyumlu olmadığı için, şu anda AdSense başvurunuzu onaylayamıyoruz. Hedefimiz, reklamverenlerimize zengin ve anlamlı içerik sağlayıp, organik trafik alan ve kullanıcılarımıza da iyi hedeflenmiş reklamlar göstermemize olanak veren siteler sunmaktır. Şu anda sitenizin bu ölçütleri karşılamadığını düşünüyoruz.

  Aşağıda sitenizde kullanıcı deneyimini iyileştirmenize ve AdSense ölçütlerine uymanıza yardımcı olacak bazı öneriler verilmiştir…

  • AdSense, pek gelir elde edemeyeceği sitelere reklam vermek istemiyor dolayısıyla bu süreci biraz uzatıyor. Siz yazmaya devam edin, organik trafiğiniz arttıkça tekrar başvurursunuz.

 26. exclusive

  Merhaba Emre bey. Ben youtube aracılığı ile google adsense şifresi aldım. Siteme yapıştırdım. durum etkin gözüküyor ve herhangi bir kural ihlali yok statcounter sitesinden çıkış linlerini kontrol ettiğimde google Adsense çıkışı var ama sitede reklam gözükmüyor. sizce reklam gözükmesi için nasıl bir yol izlemeliyim?

 27. Mert

  Merhaba,

  Blogumu henüz yeni açtım ve fazla içeriğim yok. AdSense başvurusu henüz yapmadım ama yapmayı düşünüyorum. İçeriklerimin tamamını kendim yazıyorum fakat kullandığım görseller özgün değil. AdSense başvurusunda görsellerin özgün olup olmaması ne kadar etkili olur?

  • Özgün olması sizin faydanıza olacaktır. Tüm websiteniz ne kadar özgünse, Google’ın gözünde o kadar değerlisinizdir.

 28. İsmail

  Emre bey adsense harici reklam alabilecegimiz yerler varmı

  • tabi ki..gittigidiyor bile yapıyor…(aff[.]gittigidiyor[.]com) veya adhood veya gelirortaklari…çok var yani 🙂

 29. İsmail

  Emre bey adhood da dogrulama kodu onayı var sitemizin worppresde nereye kopyalama yapıcaz kodu kısa bir bilgi verirmisiniz

 30. İsmail

  Emre az önce yazmıştım adhood dogrulama kodunu hallettim. Onay bekliyor yazıyor.siteyi inceleyip uygunsa reklam vermek içinmi onay bekliyor oluyor…

  • doğrudur, manuel bir incelemeden sonra size bilgi verilecek

 31. İsmail

  Emre bey
  adhood sitem onaylandı reklam başvurusu veya reklam kodunu nerden alıcaz.yardımcı olursanız sevinirim neyapmam gerekiyor.

  • yönetici panelinden alabilirsiniz…siteme giriş yapın, orda belirtilmiştir…

 32. yunus emre

  Merhaba sitem için google adsense hesabı aldım reklamları koydum ancak reklamlar halen daha gözükmüyor neden olabilir ? Yardımcı olabilir misiniz ? İyi günler.

  • yakında Google’dan size bir email gelir. AdSense panelinden de durumu kontrol edebilirsiniz.

 33. Sefa

  Bu işe başlarken işin acemisiydim özgün içeriklerin yanında kopya içeriklerde attım siteye. Adsense ilk başvurum kabul edilmişti ancak ikinci başvurum red edildi. Tema satın aldım özgün yükledim belki yüzlerce şiir ve yazı ancak başvurularımı red ediyordu. Bir kaç adsense hesabı açıp başvuruyordum bu sefer çakıştı diğerlerini kapattım. Bir tane bıraktım. Ancak ne yapsam da nafile başvurularım kabul edilmiyorum. Günlük hit 1000 civarı nerde hata yaptım bilemedim. Sizce ne yapmam gerekiyor…

  • Nasıl bir red cevabı alıyorsunuz, email atabilir misiniz?

 34. Melih Kağan Özel

  web sitemde vk videoları var ondan dolayı onaylamıyor olabilirmi acaba adsene genelde film paylaşıyorum filmlere açıklama yapsam içerik olarak kabul edilebnilirmi acaba cevaabınızı bekliyorum

  • AdSense politikalarına aykırı içerik sunan websitelerin başvuruları ne yazık ki kabul edilmiyor. vk da bunlardan biri sanırım…:)

 35. Baydogan

  Hocam merhabalar, bir teknoloji blogum-haber sitem var, SEO uyumlu makale yazarıyım kendim, sürekli güncel, özgün ve seo makaleler giriyorum, 2 haftalık sitemin günlük ortalama 40 ziyaretçisi var ama geçtiğimiz hafta Adsense başvurusu yapmama rağmen hiçbir cevap gelmedi. Yani red de gelmedi, kabul de. Hesabınız onaylanmayı bekliyor diyor. Bu konuyla ilgili ne yapabiliriz sizce?

  • merhaba, biraz daha beklemenizi öneririm. Birkaç güne cevap gelir

 36. Anonim

  merhaba emre bey
  google adsense başvuru yapıldıktan kaç gün sonra olumlu veya olumsuz bir cevap geliyor

  • Merhaba, bu süre değişiyor ama 1-5 gün arasında cevap gelmiş olur.

 37. Orhan Özvatan

  Merhaba.
  2 gün önce adsense hesabımın tamamen onaylandığına dair bir mail aldım ve reklamlar gösterilmeye başlandı. Bu mailin içi bomboştu. Ertesi gün sayfama girdiğimde reklamların kaybolduğunu gördüm. Ve gelen mail standart “özgün içerik yok” mailiydi.
  Aynı mail ile tekrardan başvuru gönderdim ve şuanda kazançlarım sayfası görüntüleniyor. Ama reklamlar yayınlanmamaya devam ediyor. Bu durumda ne yapmam gerekli?

 38. Ege Önal

  Merhabalar,

  Sitemi wordpress altında hazırladım ve uzun yıllardır kullanıyorum. İlk kez adsense eklemek istedim ve 2. onayı geçemedim. Yazıların hepsi kendime ait konser, müzik ve kitap incelemeleri yapıyorum. Problem ne olabilir? Red mesajı: Site, Google politikalarıyla uyumlu değil şeklindeydi. Çok teşekkürler

 39. Selçuk

  Emre Bey Merhaba,

  Benimde Youtube Adsense hesabım var, bu hesaba sitemi eklemek istiyorum fakat sürekli olarak politika ihlali nedeniyle ret alıyorum. Tüm politikaları okumama rağmen işin içinden çıkamadım. Sizden rica etsem sitemde eksik nedir bakabilir misiniz?

  Şu anda günlük 50 kişi civarında tekil hit 100+ sayfa gösterimi var sitemde.

  • Selçuk Bey merhaba, sitenizi inceledim…AdSense politikaları ile uyuşmayan pek bir şey görmedim…Organik trafiğiniz arttığı zaman tekrar başvurmanızı öneririm…

 40. merhaba, orjinal içerik olmadan AdSense kabulu çok zor. Yani çok ciddi organik trafik elde etmeniz gerekir

 41. blojen

  benim websitemde bütün yazılar %100 özgün. 1 kelime dahi kopyala yapıştır yok. Sadece görselelri örnegin araba ekleyeceksem araba diye gorsellerde aratıp o gorselin adını değiştirip kullanıyorum. ilk adsense basvurumda yetersiz içerik ikincide politikalara uygun değil diye mail geldi şevkimi kırdı açıkcası. Ben yazıların başlıkları ile site titlelarını farklı kullanıyorum onun da etkisi olmus mudur?

  • merhaba ziyaretçi sayınız azsa da başvurunuz onaylanmamış olabilir.

   • Ferhat

    ya hocam size sorum olacak tarafsız bir anlayış izleyin bir şirket haber sitelerine sadece trafiği fazla diye izin veriyor ise çünkü hep kopya içerik yayınlıyorlar. nasıl tarafsızız diyebiliyorlar.

 42. selcuk

  Emre Bey Merhaba,

  Ben wordpress sahifa teması kullanıyorum,fakat bir yerden bu temayla adsense onayı alınamayacağı ve temamı değiştirmem gerektiği söylendi.Emre bey ayrıca sizden ricam adsense başvurusu için sitemin eksik yönleri varmı bakabilirseniz çok sevinirim.Saygılarımla

  • böyle bir şey mümkün değil. siteniz gayet iyi, trafiğiniz arttıkça AdSense onayı alacaksınız.

 43. Şebnem Kara

  Merhabalar Emre bey. Bende Adsense ye baş vurdum olumlu cevap gelmedi. Trafiğim 700- 1000 bazen daha da fazla. Trafiğin çoğu facebook dikiş grubunda yazılarımı paylaşıyorum ordan dönüş var. Bu sebepten olabilir mi? Birde trafiğin yoğun olması dediğimizde en alt sınır ne olmalı yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • şebnem hanım merhaba..organik yani Google doğal sonuçlardan gelen trafiğin fazla olması gerekir. Tam sayı veremem ama günlük 500-1000 organik rahatlıkla AdSense onayı alacaktır. (Tabii diğer diğer şartlar da karşılandıysa)

 44. Abdurrahman

  Merhabalar Emre bey. Yurt dışından alışveriş konuları hakkında bir site yapıyorum yaklaşık bir aydır. Sitem hakkındaki düşüncelerinizi ve önerilerinizi çok merak ediyorum. Şuan adsense baş vurmak için çok mu erken. Günlük hit 60 civarı ve arama motorlarından ortalama 20 kişi geliyor.

 45. Tolga

  Merhaba Emre Bey,
  Öncelikle bilgilendirme yazınız için teşekkürler. Gitar Akorları paylaştığım bir blogum var. Aslında amacım çalmayı sevdiğim parçaları en doğru Akorları ile tek bir yerde toplamak. Yani orjinal olan parçaları bir yere topluyorum. Tabiki bazı parçaların Akorlarını kendim çıkardığım için bilinen sitelerde olmuyorlar ve google’dan daha çok hit alıyorlar. Sizce bu tarz bi blogun ilerde reklam alma ihtimali var mıdır? Yoksa yalnızca yanıma güzel bir arşiv olarak mı kalır? 🙂
  Cevabınız için şimdiden teşekkürler…

  • merhaba, eğer yeteri kadar organik trafik elde edebilirseniz, adsense geliri elde edebilirsiniz 🙂

 46. Meliha Çalışkan

  Merhaba Emre bey
  Benim yaklaşık 7 yıldır bloğum var ve sayısız kez reklam başvurusunda bulundum ama red cevabı geldi.3yıl önce blogspottan ,wordprese taşındım.Ne yaptıysam reklam alamadım.Lütfen sır göz atarmışsınız, ne yapmam gerekiyor?Gğnlük tıklanmam 2000 binin üzerinde ve sitemde kopya içerim yok

 47. Veli

  Benim sitemde kabul edilmiyor yakın zamanda onayı alınmış bir hesapla eşleşiyordiyor.birden fazla verilmeyeceği fan filan bana karışık geldi Ama diğer hesapları kapattım tekrar başvurdum

 48. dilara vural

  ben böyle kişisel bir blog açtım ve böyle yazıyorum her gün kaç gün sonra başvurursam ve naparsam onaylanır yardım edermisin lütfen 🙂

 49. Ömer Faruk

  2014 yılında ücretsiz bir wordpress tema ile oluşturduğum siteme yaklaşık 1500 kelimeden oluşan tek bir post girdim. tamamen özgün kendi yazdığım bir yazı. Youtube da kullandığım adsensenin barındırıcısını değiştirmek üzere aynı adsense ile web sitem için başvuru yaptım ve 2 gün sonra onaylandı. ve o adsensemi başka sitelerimde kullandım reklam kodlarını kullandım sorunsuz ödemelerimi de aldım. o web adsenseyi sattım keşke satmasaydım şuan sistem bayağı bir zorlaşmış.

 50. ismail

  hocam mrb 5.gün oldu adsense reklamı başvuralı cevap olarak geri dönüş olmadı sitem inceleniyo gözüküyo reklam kodlarını koydum boş reklamlar mevcut anormal bir durummu mevcut yoksa beklememmi gerekiyordaha . Yardımcı olursanız sevinirim

 51. Burak

  Hocam haber sitem var 6 gün önce adsenseye başvurdum hala incelemede görünüyor ortalama onay süresi ne kadar sürer tahminen?

 52. Başak Çelik

  Merhaba, benim 4 yıldır yazdığım bir blogum nvar ve son bir yıldır blogda AdSense içerikleri yayınlanıyor. Bu sene Ocak ayında .com uzantılı alan adı satın alıp blogumu bu alana yönlendirdim ve bu alan için yeniden AdSense’e başvurdum. Ancak red yanıtı aldım. Kozmetik yazdığım sitemin günlük trafiği 2000 okunma civarında, tamamen özgün 1395 yayından oluşuyor. AdSense politikalarına bakarken bazı ülkelerdeki sitelerin onay alabilmesi için en az 6 aydır aktif olmaları gerektiğini okudum; ancak, hangi ülkeler olduğunu göremedim. Bir de, ben genelde içeriklerimi mail olarak yazıp, evde mailden kopyalayarak Blogspot’taki yayın oluşturma kısmına yapıştırıyorum. Bu “kopya içerik” olarak algılanmıyordur herhalde, değil mi? Acaba trafiğim iyiyken ve özgün yayın sayım fazla iken reddedilmemin nedeni ne olabilir diye size danışmak istedim. Çok teşekkürler 🙂

  • merhabalar…Yaptığınız çalışma kopya içerik alanına girmez, aynı şekilde devam edebilirsiniz.
   Red gelme sebebi ise yüksek ihtimalle geçicidir. Tekrar başvurmayı denemelisiniz.

   • Başak Çelik

    Çok teşekkür ederim yanıtınız için, yeniden başvurayım o zaman. İyi çalışmalar diliyorum!

 53. Göktuğ

  Merhabalar, www**** adındaki sitemi yaklaşık 20 gün önce açtım seoya uyumlu hale getirdim ve en az 300 kelimelik özgün 20 makale ile doldurdum günlük yaklaşık 200 civarı ziyaretçim var size 2 adet sorum olacak;
  1) Web sitemde diyet kategorisinde diyetler paylaşıyorum ama bildiğiniz gibi bilindik diyetlerin içeriği hep aynı oluyor dolayısıyla giriş yazısını kendim yazıyorum diyetin içeriği ise diğer siteler ile aynı oluyor bu googleda üste çıkma bakımından dezavantaj yaratır mı?
  2) Adsense başvurduğumda Site, google politikalarıyla uyumlu değil diye bir mail atıyorlar sizce neden onaylanmıyor ve onaylanmak için daha çok yolum varmıdır ne yapmam gerekir ?
  Şimdiden teşekkürler 🙂

  • İki sorunuzun cevabı da aynı…yazılarınız diğer sitelerdeki içeriklere ne kadar fazla benzerse, Google sonuçlarında yükselmeniz o kadar zor olacaktır. Ayrıca AdSense onayı almanız da zorlaşacaktır

 54. özgün bilge

  bir blogum var hep özgün yazıyorum adsense reklamı aldım günlük tekil ziyaretcim 20-30 arasında değişiyor. artırmak için neler yapmam gerekli?
  cevap için şimdiden teşekkür ederim 🙂

  • trafik alabilecek konular üzerine rakiplerinizdek içerikten daha iyi içerikler oluşturabilirsiniz.

 55. Burak

  hocam tek tek okuyup cevap verdiğin için çok teşekkür ederim.Geçen yazmıştım cevap gelmedi diye cevap şimdi geldi ama çok alakasız bir konuda reddedildim.4 madde göndermişler hepsi alakasız ödev indirme sitesi diyor içerik indirme sitesi diyor vs site içeriğim haber olmasına rağmen.ne yapmammı önerirsiniz.

  • merhaba, tekrar mail atın ve durumu izah edin. İnceleyeceklerdir

 56. cahit

  merhaba yerel gazetemizin haber sitesi b**** çoğunlukla özgün olmakla beraber editlediğimiz genel haberlerde var, ama bir türlü kabul edilmiyor, google politikalarıyla uyumlu değil diyor, adsenseye kabul için ücretli destek veriyormusunuz.

  • merhaba…ne yazık ki sadece SEO ve dijital pazarlama alanlarında hizmet veriyoruz.

 57. Yusuf

  Merhaba Emre Bey, aktif bir haber sayfamız var. Günlük tekil ziyaretçimiz ise 10 bin civarında oluyor. Haber sitesi olması Adsense açısından bir problem midir? İki başvurumuzda da aşağıdaki şekilde bir geri dönüş aldık. Net bir konu hakkında olmadığı için de nasıl bir düzeltme yapacağımızı bilemiyoruz.

  Karşılama e-postamızda belirttiğimiz gibi, AdSense kodunu sitelerinize yerleştirmenizin ardından AdSense başvurunuz üzerinde ikinci bir inceleme gerçekleştiriyoruz. Bu incelemenin sonucunda, aşağıda belirtilen ihlaller nedeniyle hesabınızı onaylamadık:
  Başvurunuz, aşağıdaki nedenlerden dolayı kabul edilmemiştir
  Site, Google politikalarıyla uyumlu değil: Siteniz Google AdSense program politikaları veya Web Yöneticisi Kalite yönergeleri ile uyumlu olmadığı için, şu anda AdSense başvurunuzu onaylayamıyoruz. Hedefimiz, reklamverenlerimize zengin ve anlamlı içerik sağlayıp, organik trafik alan ve kullanıcılarımıza da iyi hedeflenmiş reklamlar göstermemize olanak veren siteler sunmaktır. Şu anda sitenizin bu ölçütleri karşılamadığını düşünüyoruz.

  • merhaba trafiğiniz organikten mi geliyor. Eğer sosyal medyadan geliyorsa, Google bunu çok büyük bir kriter olarak görmüyor. size tavsiyem farklı hesap üzerinden tekrar başvurmanız.

   • Yusuf

    Evet ağırlıklı olarak trafiğimiz sosyal medya üzerinden geliyor. Bu durumda sosyal medya hesaplarımızdan gelen trafiği kapatmamız mı gerekiyor? Farklı bir hesap üzerinden başvurumuzu yapmaktan kastınız nedir? doğrudan aynı web sitesi için farklı bir adsense hesabıyla başvuru yapmak mıdır? aynı sosyal medya trafiği yüzünden tekrar kabul görmeme ihtimalimiz oluşur mu?

    İlginiz için çok teşekkür ederim.

    • Merhaba yok sosyal medya hesaplarınızı kapatmayın ama farklı bir adsense hesabı ile başvurabilirsiniz. Eğer organik trafiğiniz çok iyi değilse onay almanız biraz zor olacaktır.

 58. abdullah

  bende alamıyorum içeriğimi kendim yazıyorum ama yok aptal google vermiyor

 59. yusuf

  merhaba kişisel blogum adsense ye onay almıyor ve şöyle bir red cevabı alıyorum:
  Geçersiz etkinlik nedeniyle adsense hesabınız onaylanmadı”
  Acaba neden böyle oldu yazarsanız sevinirim

 60. mustafa

  merhaba 6 gün önce adsense başvurusu yapyım .halen reklamlar çıkmıyor.adsense de onaylanan siteler arasında görünüyor ama red ve ya kabul edildigine dagir halen bir mail gelmiş degil.

 61. furkan

  merhaba blogger üzerinden adsense başvurdum yaklaşık 6 yıllık blog ve 47 tane özgün yazı var birinci onay almasına ragmen ikinci onay için halen cevap gelmedi 24 gün oldu

 62. Dilek

  Çok önemli bir konuya değinmişsiniz 🙂 adsense konusunda çok dertliyim, çevremdekiler blogumu çok beğeniyor ama reklamın r’sini alamıyorum . İlk başvurum takipçi sayım az, içerik özgün değil, trafik az diye Red aldı. Ben lifestyle tarzı yazıyorum seyahat da var, sağlıklı tarifler, güzellik ve bakım önerileri, denediğim ürünler vs. Biraz takipçim, makalem, trafiğim artınca tekrar başvurdum ve yine red. Sorum şu bir Google grubunda bir arkadaş bana elimde adsense reklamı kodu var. Sayfana yükle, gelen reklam gelirinin %60ı senin olsun Dedi. Aklıma yatmadı ben de onu reddettim 🙂 legal midir böyle birşey yapsam? Bir de 37 takipçim var, bu sayı çok mu az?Başka sorularımda olacak, çok teşekkürler şimdiden

  • Merhaba, finansal olarak bir kazanç sağlayacağınızı düşünüyorsanız yapabilirsiniz ancak adsense hesabını kullanacağınız kişiye çok güveniyor olmalısınız. Benim fikrimi sorarsanız, bence yapmayın 🙂

 63. umut

  Selamlar makale benim tecrübelerime göre tamamen doğru, başarılı, açık ve net. İş biraz şans birazda yazılanların uygulanması gerekir. 20 yazı bulunan 3 haftalık sitede onay aldığımda oldu, 3 ay bekleyip almadığım sitede oldu. Özet olarak emek verirsen, doğru ve özgün içerik girersen ve faydalı bir site isen adsense sana hayır demeyecektir. Hitle çok alaası yok fakat hitin hatrı sayılır ise şansın katlanır. Teşekkürler bol şanslar herkese:)

 64. eser günnaz

  çok faydalı bir makale teşekkürler. Aklımda hep sormak istediğim bir soru var , google adsense kullanıcılarını sabotaj’ a karşı koruyabiliyor mu. mesela rakip gördüğüm bir siteyi, direk tarayıcıdan girerek reklamları yoğun olarak tıklasam, ve bunu belli bir periyoda bağlayarak , google’ nin bunun art niyetli bir girişim olduğu algısına kapılmasını sağlasam. google bu sabotaj dan beni nasıl bir politika izleyerek kurtarır? yada kurtarabilir mi.?

  • Google bu sahte tıklamaları algılayabildiğini ifade ediyor. Hatta Google, AdWords’te de geçersiz tıklamalar bölümü var. Yani oradaki mantığı Adsense’te de uyguluyor. Ancak istenirse bence söylediğiniz şey yapılabilir…

 65. enis

  benim bloğun toplam ziyaretçisi 500 civarı. günce 3-5 kişi geliyo. adsenseye ekledim ertesi gün reklam geldi. onay mevzusu falan olmadı. ama reklama gerek yok. çok ziyaretçili blog bile olsa kaç kişi tıklayacakta 1-2 kuruş gelecek. zaten çoğunluk adblock kullanıyo, ben dahil. reklam alıp sayfayı kirletmeye değmez. ayda bi sigara parası bile çıkmaz, hayal kurmayın yani. bloğu
  merak eden varsa diye ekliyorum. ziyaretçi kasmıyorum yanlış anlaşılmasın. kendime eğlenmelik yaptım zaten http://enisbaydemir.blogspot.com.tr/

 66. ismail

  tek konu üzerine yoğunlaşıp markalaşan sitelerin seo ve adsense noktasında daha şanslı olduğunu duydum, peki ortaya karışık diye ifade edebileceğimiz , kadın, çocuk , eğitim, kültür sanat içerikli sitelerin özgün yazılar da barındırsa şansı azmıdır acaba.

  • Merhaba, durum konu sayısından ziyade kalite ile alakalı. Kaliteli içerikler üretirseniz başarı kaçınılmaz olacaktır.

 67. Süleyman

  Merhabalar
  Ben sitemde 5000-10000 hit alıyorum ama adsense başvurum onaylanmıyor 50 ye yakın paylaştığım yaim car ama onay gelmiyor nedeni ne olabilir.

 68. Süleyman

  Doğal trafiğin yüksek olması için neler yapabiliriz

 69. Serhat

  Merhaba Emre Bey,

  Kısa bir süre önce ilk blogumu oluşturdum ve fırsat buldukça yazıyorum. Henüz acemi olduğum için bir kaç şey sormak istiyorum.

  Blogumu şu an ücretsiz olan wordpress uzantısıyla kullanıyorum ve google adsense başvurusu yapmak istediğimde kabul etmiyor.

  Google adsense başvurusu yapabilmek için wordpressin paketlerinde özel alan adı veren aylık 2.99 dolarlık kişisel adında bir paket var. bu paket yeterli olur mu acaba? Teşekkür ederim.

  • merhaba ne yazık ki yeterli olmayacaktır. Google adsense için site trafiğinizin yüksek olması önemlidir.

 70. BordoRuj

  Ne zaman başım sıkışsa koşa koşa geldiğim bir site seosozluk. Emeğinize sağlık. Bu adsensteki naz hiç bişeyde yok, ciğerimiz soldu resmen. Ben artık para kazanmayı geçtim eğer adsense alırsam sitem google standartlarında bir site olacak demektir diye bakıyorum olaya. 3 gün önce onaylanmış hesabım kapandı- yanlış reklam yerleşimi yüzünden sanırım. Bunu da yine sizin makaleleriniz sayesinde fark ettim desem yeridir. Merak ediyorum acaba şu adsensin sitemde sorunsuz çalışacağı günleri de görebilecek miyim ?

 71. Çağdaş Caner Koçak

  çok açıklayıcı olmuş. bilgilendirme için teşekkür ederim.

 72. Cihan

  Emre doyurucu makalen için teşekkür ederim.
  “bulşatığım” ifadeni düzeltirsin. Kolay gelsin.

 73. arda

  Kaliteli makalen için teşekkürler Emre, malumunuz google özgün ve kopya arasındaki dengeyi çok güzel sağlıyor. benim hep merak ettiğim konu, bir içerik sitem var ve tamamen özgün bir makaleyi yayına verdim diyelim, arama motorları bootlarının makaleyi indexlemesinden önce, (“bu süreyi bilmiyorum”) makalem kopya edilse, ve farklı bir sitede yayınlansa. arama motorları bu içeriğin gerçek sahibinin hangi site olduğunu bulabilir mi.

  • merhaba Arda. Ne yazık ki bulamaz. Yazıların hızlı indekslenmiyorsa (1 saniyede olabilir, 1 haftada) google gibi getir ile kendin indeksletebilirsiniz.

 74. Merhaba,yazı için teşekkürler özellikle gizlilik politikası vb. püf noktaları yaptım bloggerımda,ziyaretçi sayım çok düşük günde 5 kişi bile girmiyor ama bloggerım’a geçen ay AdSense onay verdi gizlilik politikası vb şeyleri yapmadan önce defalarca başvurdum ama onaylanmamıştı.Neyse daha yolun çok başındayım geçen ay 5 kişi reklama tıklamış ve ₺0,50 olmuş bile 😊

 75. şerafettin arıkan

  merhaba emre bey bende yaklaşık 60 tane içerik yaptım sitem magazintech.com başvuru sonucunu buraya yazayım kontrol edip bana cevap verirseniz çok memnun olucam teşekkür ederim şimididen şu anda trafiğim yok sadece

  Google AdSense’e gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Başvurunuzu inceledik, ancak maalesef şu an için AdSense başvurunuzu kabul edemiyoruz.
  Başvurunuz aşağıdaki nedenlerden dolayı kabul edilmemiştir.
  Site, Google politikalarıyla uyumlu değil: Siteniz Google AdSense program politikaları veya Web Yöneticisi Kalite yönergeleri ile uyumlu olmadığı için, şu anda AdSense başvurunuzu onaylayamıyoruz. Hedefimiz, reklamverenlerimize zengin ve anlamlı içerik sağlayıp, organik trafik alan ve kullanıcılarımıza da iyi hedeflenmiş reklamlar göstermemize olanak veren siteler sunmaktır. Şu anda sitenizin bu ölçütleri karşılamadığını düşünüyoruz.

  Aşağıda sitenizde kullanıcı deneyimini iyileştirmenize ve AdSense ölçütlerine uymanıza yardımcı olacak bazı öneriler verilmiştir:

 76. Senol

  İnşallah herkes emeğinin karşılığını hakettiği şekilde alır..

 77. Gizem Aras

  Sayenizde adsense onayı aldım benim bir sorum olacak. Daha önce ki siteme adsense onay vermemişti bu yeni aldığı adsense hesabına adsensenin onaylamadığı siteyi ekleyebilir miyim bir sakıncası vermı?

 78. Ali ÇEVİK

  Merhaba,
  Ben de adsense’e başvuru yaptım, hem de defalarca.

  Öncelikle sitem yaklaşık 15 yıllık yerel bir gazete sitesi. Dolayısıyla siteye günlük 1500 – 2000 arası tekil ziyaretçi giriyor. Her gün en az 15 özgün haber giriliyor. Yani binlerce özgün makale var. Fotoğraf ve videolar da özgün. Yani sitemde özgün olmayan bir içerik yok. Alt yapı wordpress, tema lisanslı. Kullanımı zor değil. Yukarıda yazdıklarınızdan gizlilik politikası haricinde hepsi tam. Ama nedense defalarca başvuru yaptım sonuç hep aynı. Site, Google politikalarıyla uyumlu değil diyor.

 79. ahmet faruk

  Emre Bey Merhaba.
  Merhabalar.
  Renaultforum adı altında anadili ingilizce olan global bir forum sitesi projesi başlattık.
  Fakat aklıma takılan bir durum var.Forumumda sektörel gelişmelere ve teknik makalererin olduğu arşivler oluşturuyorum/oluşturmak istiyorum.Haberlerin ve makaleleri kaynağı belirterek yayınlıyorum.
  Bu durum Google tarafından kopya içerik olarak algılanabilir mi ?
  teşekkür ederim

 80. Ahmet

  Kopya içerik olayına fazla takılıyorsunuz, yanılıyorsunuz. Zaten yazının içerisinde belirtmiş Emre Tonguç; trafiğin varsa bu şartların hepsini unut. Sabır, özveri ve birazda sitenizi ziyaret edecek insancık, sonra direk onaylayacaklar. Haber sitelerine bakarsanız hepsi aynı içeriği kopyalayıp yapıştırıyor anında index alıyor anında adsense reklamı koyabiliyor. Bütün mesele güçlü trafikte.

 81. tolga

  merhaba haber siteme çok deneme rağmen bir türlü google reklamları kabul ettiremiyorum. neden olduğunu bir türlü anlamadım. yarımcı olabilirseniz sevinirim.

  • Chetto

   Haber sitesine AdSense çok zor. Haber sitelerinin çoğu kopyala yapıştır zaten vazgeçin alamazssınız.

 82. ali

  bilgilendirici yazınız için elinize sağlık emre bey..
  bende yeni bir blog açtım.
  gonullerdenkaleme.blogspot.com
  adsense kayıt olmaya çalışıyorum. henüz bi cevap yok.
  fakat başvuru yapıp yapamadığımı bile anlayamadım.
  ben mi biyerde yanlış yapıyorum. yardımcı olursanız sevinirim.
  şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkürler.

 83. Anıl

  Öncelikle çok faydalı bir yazı olmuş,sağolun.Sitemi yaklaşık 1 ay önce açtım. Adsense e başvurmak istiyorum. Sizce başvursam kabul edilir mi? İnceleyebilirseniz sevinirim. Tesekkurler

 84. Melih

  Yani şimdi anladığım kadarıyla site yasaklı içerik içermiyorsa ve yüksek hiti varsa yüksek ihtimal kabul edilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Zamanların En Çok Satan Wordpress Temaları

X