Ücretsiz Bir WordPress Eklentisi ile Dönüşüm Oranımızı Nasıl %300 Arttırdık?

Bugün sizlere hızlıca kurulumu çok basit ancak etkisi satışlarınızı önemli oranda arttıracak bir WordPress eklentisinin tanıtımını yapmak istiyorum. Bu ücretsiz WordPress eklentisi ile bir müşterimizin satışlarını 3 katına çıkardığımızı belirtmek isterim.

Yani kesinlikle tarafımca denenmiş ve 10 numara çalışmış bir eklenti 🙂 Üstelik bedava!

Call Now Button Eklentisi

Call now button eklentisi, yukarıda heyecanlı heyecanlı anlattığım eklentinin tam kendisi. Bu eklentiyi ciddi bir araştırma sonucu buldum ve inanın bu eklentinin sunduğu sonuç için tonla para vermeye de hazırdım.

Eklentinin kurulumunu 1dk içerisinde tamamladıktan sonra sonuçları hemen almaya başlıyorsunuz.

Peki bu eklenti ne işe yarıyor?

Bu eklenti web sitenizin mobil versiyonuna yapışkan bir telefon ikonu ekliyor ve müşterilerinizin sizi kolayca aramasını sağlıyor. Dolayısıyla dönüşüm oranınız önemli oranda artmaya başlıyor.

Bu eklenti ile karşınıza çıkacak görüntü aşağıdaki gibidir:

wordpress dönüşüm

Kırmızı telefon ikonu dikkatinizi çekti mi? Çekmemesi mümkün değil 🙂

Sağlık sektöründe biraz niş bir iş yapan müşterimizin reklamlardan gelen ziyaretçilerinin pek fazla iletişim sayfasına gelmediğini saptadıktan sonra bu konuyu nasıl iyileştirebileceğimizi araştırmaya başladık. Müşterimizin bizden beklentisi, telefonun daha fazla çalmasıydı.

Çalışmalara başladığımızda müşterimize günde 3-4 telefon geliyordu.

Denediğimiz optimizasyon çalışmaları;

  • Ana sayfaya iletişim formu ekledik. => Pek sonuç alamadık
  • Ana sayfaya 2 adet iletişim butonu ekledik => 5-6 telefon gelmeye başladı ancak bu sonucun butonlar ile ilgili olduğunu net olarak anlayamadık. 2-3 gün sonra telefon sayısı tekrar 4-5 aralığına geldi
  • Zopim eklentisi kurduk => Bu çalışma çok net işe yaradı. Ortalama gelen 4 aramaya ek olarak 2-3 tane de Zopim’den mesaj gelmeye başladı. Bu oldukça iyi bir gelişmeydi 2-3 hafta bu konu özelinde çok fazla değişiklik yapmak istemedik.
  • Call now button eklentisi => Bu eklentiyi kurduktan bir gün sonra müşterimize tam 11 telefon geldi. İlerleyen günlerde ise bu sayı 11-12 seviyesine ulaştı.

Bedava bir WordPress eklentisi dönüşüm oranımızı %300 oranında arttırdı!

Bu eklentiyi kurduktan sonra yapmanız gereken ayarlar:

Menü >> Ayarlar >> Call Now Button

call now button ayarlar

Phone number alanına telefon numaranızı yazmanız yeterli olacaktır!

Bir Makale Daha?

Dönüşüm Oranını Arttırma Teknikleri – Eticaret Dönüşüm Oranı