Performans Pazarlaması Nedir?

Performans pazarlaması, reklam verenlerin pazarlama maliyetlerini yalnızca performans esasına dayalı olarak ödedikleri zamandır. Genellikle Tıklama Başı Maliyet (TBM), Edinme Başı Maliyet (EBM) veya Etkileşim Başı Maliyet (ETBM) temelinde gerçekleştirilir.

Performans pazarlaması son yıllarda profesyonelleşmiştir.

Kanalın düşük riskli doğası, yalnızca size bir satış / işlem yapıldığında ve önemli bir gelir elde etme kabiliyeti olduğunda ödeme yaptığınız zaman, büyümeyi hızlandırıyor.

İster bir pazarlama programı kullanarak, ister kampanyaları gösterip yeniden hedefleyerek performans pazarlaması muazzam bir büyüme gösteriyor.

Veri ve teknolojideki gelişmeler bu kanalları ilerletti ve veri görüşleriyle beslenen dinamik reklamın hedeflenmesi ve büyümesinin doğruluğu sayesinde, bu pazarlama teknikleri artık çevrimiçi gelirin önemli bir yüzdesini temsil ediyor ve çoğu zaman reklam harcamalarında en güçlü getiriyi sunuyor.

Performans pazarlamasında dikkat edilmesi gereken en iyi beş eğilim:

Reklamın yeniden hedeflemedeki rolü – veri öngörüleri ve kişiselleştirme ile birlikte, yeniden hedefleme kampanyalarının etkinliğini artırmak için kanıtlanmış stratejilerdir.

Akıllı telefon kullanımının büyük ölçüde tüketici uyarlamasına bağlı olarak çapraz cihaz hedeflemesinin (ve yeniden hedeflemenin) önemi.

Affiliate’deki influencerlar ve içerik sitelerinin artması, büyük ölçüde sosyal medyanın, özellikle de Facebook, Instagram’ın kullanılması ve bu platformlarda mikro blogların yaratılmasından kaynaklanmaktadır. Bknz: Influencer nasıl olunur

Bağlı kuruluş, çevrimiçi-çevrimdışı çözümler geliştiren bir dizi yenilikçi yayıncı aracılığıyla çevrimiçi-çevrimdışı kesişimine hakimdir.

Daha fazla optimizasyon ve doğru bütçe tahsisine olanak sağlamak için, nitelik ölçümü ve kampanyalarda şeffaflık önemlidir.

Bir Makale Daha?

Viral Pazarlama Nedir? 6 Önemli Viral Pazarlama İlkesi

Hakkında Banu Öztürk

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir