Zihinsel Sağlık Konusundaki Farkındalığı Fenomen Yumurta Arttıracak

Instagram’ın en çok sevilen paylaşımı haline gelen yumurtayı hatırlıyor musunuz? Yeni edindiği şöhreti, ruh sağlığına ve sosyal medya üzerindeki baskılara ışık tutmak için kullandı.

Şu anda 10 milyon takipçisi var. Rekor kıran fotoğraf 52 milyondan fazla kişi tarafından beğenilmişti. Bu izleyici Super Bowl çevresindeki Hulu’da yayınlanan 30 saniyelik bir videoyla kullanıldı. Söz konusu hesap, son haftalarda ortaya çıkarılan önemli bir olaydan bahsetti ve Hulu ile özellikle sosyal medya kullanımı bağlamında zihinsel sağlık bilincini destekleyen noktada olduğunu kanıtladı.

“Geçenlerde kırılmaya başladım… sosyal medyanın baskısından dolayı,” diyerek yumurta kabuğunun parçalara ayrılmadan önce kırılmaya başladığını gösteriyor. “ Siz de böyle mücadele ediyorsanız, biriyle konuşun,” diyor yumurta bir kez daha tam bir kabuk haline gelmeden önce.
Video Mental Health America web sitesine bir bağlantı ile kapanıyor.

Video, Mental Health America ve diğer birçok kişiden Twitter’da övgü aldı, ancak Instagram takipçilerinin çoğu daha fazlasını bekliyor ya da Hulu hesabına sahip değil.

Aynı zamanda, hesabın yaratıcıları – Güney Londra’daki üç reklam yöneticisi – projenin arka planını ortaya çıkardılar, New York Times’a verdikleri röportajda yumurtaya “Eugene” deniyor.

Chris Godfrey, Alissa Khan-Whelan ve C.J. Brown üçlüsü mesajını yükseltmek için Super Bowl’un çevresindeki yutturmaca ve çevrimiçi sohbetten yararlanmayı amaçlayan videoyu geliştirmek için para ödeyen Hulu’ya yaklaştığını açıkladı.

Hesabın, çok sayıda çocuk tarafından takip edildiğini göz önünde bulundurursak mülakatta yaratıcılarının onayladığı gibi, ticari bir satış yerine bunun gibi olumlu bir mesaj, özellikle marka anlaşmalarının 10 milyon dolar alabileceği tahmin edildiğinde hoş bir sürpriz olacağı söylendi.

Hakkında Banu Öztürk

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Zamanların En Çok Satan Wordpress Temaları

X