Neden Otantik İçerik Pazarlaması Artık Her Şeyden Daha Önemli?

İçeriğimizin keşfedilmesi için en iyi taktikleri veya SEO ve markalama için en iyi uygulamaları yazdığımız gibi, konuşmanın dışında kalan değerli bir bileşen var.

Otantik içerik pazarlamasının, her şeyden önce ürünleriniz veya hizmetlerinizle doğrudan ilgilenmeyen daha genç kitleler ve potansiyel müşteriler için pazarlamanın en etkili yolu olduğunu öne sürüyoruz.

Terimlerimizi doğru tanımlamak için, özgünlük dürüstlük anlamına gelir. Kitleniz, yanlış reklamları veya bir mil uzaktaki bir trendin peşinden koşmaya çalışan bir markayı fark edebilir.

İçerik dürüst ve şeffaf olduğunda, derin yansıma ve konuşmalara yol açar. Endüstri açısından, özgünlük müşteri katılımının anahtarıdır.

İçerik pazarlamasındaki orijinallik açıkça markalaşmanın vazgeçilmez bir bileşenidir, ancak orijinalliği denemek ve iletmek için iyi yollar ve kötü yollar vardır.

Özgünlüğün Gücü

Çevrimiçi pazarlama yönetimi, pazarlama stratejilerini büyük ölçüde etkilese bile, SEO’yu tartışırken konuşma dışında bırakılır.

Bir ankete göre, müşterilerin yüzde 84’ü çevrimiçi yorumlara arkadaşlarının önerileri kadar güveniyor. Tüketiciler niçin başkalarının fikirlerine bu kadar çok önemserler? Çünkü onlar ön yargılı değiller.

Bir araştırma, tüketicilerin satın alma kararlarının öncelikle mantığa değil, duygularımızdan etkilendiğini tekrar tekrar göstermektedir. İşte bu yüzden Apple gibi bazı markalar, gözlerimizde çoğunlukla yanılmaz olarak görülüyor.

Öyleyse bunun tamamen özgünlükle ne ilgisi var?

Orijinallik istatistiklerle, hatta mantıkla ilgilenmez, sadece dürüst olmakla ilgilidir. Peki bu bize marka olarak ne sağlıyor? Güven!

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların dörtte üçü şirketlerin şeffaf ve hatta güvenilir olduğuna inanmıyor.

Güvenilirliğinizi geliştirmenin en iyi yollarından biri, özgün içeriktir. Bazı avantajları ve ardından içerik kampanyanızı geliştirmek için üstlenebileceğiniz bazı kolay stratejileri açıklayalım.

Otantik İçerik Pazarlamasının Temel İlkeleri

 • Orijinal içerik oluşturmak zor değildir, ancak göz önünde bulundurmanız gereken bazı stratejiler vardır.
 • Kendi sesinizi bulun. Esprili, otoriter vb.
 • İçerik kampanyaları boyunca tutarlılık sağlayın. Esprili ve bilgilendirici içerik akışını kırmaya çalışmayın.
 • Hedef kitlenizi tanıyın.
 • İlgiyi koruyun. Başlık etiketinden ve meta açıklamasından sayfada yer alan her şey, birbiriyle ilgili olmalıdır.
 • Sosyal medyadaki veya web sitenizdeki yorumlara yanıt verirken kitlenize saygılı olun.

İçeriğinizdeki orijinalliğin yararları

 • İçeriğinizle etkileşim kurma olasılığı daha yüksek olan belirli kullanıcılara ulaşarak kitlenizin odaklanmasını kolaylaştırın.
 • İçeriği daha okunabilir ve ilişkilendirilebilir hale getirir, etkileşimi artırır.
 • İçeriğinize otorite kazandırarak değer katar.
 • Belirli bir ihtiyaç hakkında okuyucuları bilgilendirir.
 • Markanızı, gelecekteki aramalarda veya satın alma kararlarında en üst seviyeye çıkarır.

Bir Makale Daha?

Viral Pazarlama Nedir? 6 Önemli Viral Pazarlama İlkesi

Hakkında Banu Öztürk

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir