Instagram, Unfollow’u Çok Kolaylaştırdı

Instagram, mobil uygulamasında bir kişiyi takipten çıkarmak isteyip istemediğinizden emin olmak için iyi bir korumaya sahipti.

“Takibi bırak” düğmesini tıkladığınızda emin olup olmadığınızı soruyordu kasıtlı veya yanlışlıkla, bu hesabı takip etmekten vazgeçip emin olup olmadığınızı anlamak için de takipten çıkarmak istiyor musunuz diye tekrar soru yöneltiyordu.

Ancak son güncelleme ile tekrardan soru yöneltmiyor ve takipten çıkmak istiyorsanız anında takip etmeyi bırakabiliyorsunuz.

Instagram’a neden bu özelliği ortadan kaldırdığını ve bunun sadece bir test mi yoksa kalıcı mı olduğu sorusu yönetildi ancak henüz bir cevap vermediler. Masaüstü uygulamasında ise bu özellik hala var.

Siz, bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Birilerini kolayca takipten çıkmak sizce iyi mi olur, yoksa takipten çıkmak istediğinize emin misiniz şeklinde soru yöneltilmesinden mi memnundunuz?

Cevaplarınızı merak ediyoruz doğrusu. Sosyal medyayı bu kadar etkin kullanırken yanlışlıkla birini takipten çıkmak karşı tarafta farklı düşüncelere neden olabilir. Bazen nedenini sormadan karşı tarafta sizi takipten çıkar. Yakın bir arkadaşınız ise nedenini sorabilir. O yüzden takipten çıkma durumlarında soru yöneltiliyor olması daha iyiydi diye düşünüyoruz.

Yanlışlıkla takipten çıktığınız kişiler oldu mu? Ne gibi sorunlar yaşadınız? Eğer böyle bir durumla karşılaştıysanız bunu da yazabilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here