Twitter, Çevrimiçi Durum Gösterge Testleri

Twitter, yorumlar da dahil olmak üzere bir kişinin ne zaman çevrimiçi olduğunu görmeye yönelik çalışmalarda bulunan bazı değişikliklerde kullanıcıları mercek altına aldı.

Twitter’ın Ürün Yönetimi Direktörü Sara Haider, bu yeni özellikleri birkaç ekran görüntüsünü tweetleyerek gösterdi.

Haider, Twitter’da daha fazla sohbet edilmesi için bu değişikliklerin dikkate alındığını söylüyor.

Dişli yanıtlar, bir sohbeti takip etmenin daha sezgisel bir yolu gibi hissettirir. Hemen hemen Facebook’un yorum sisteminde olduğu gibi. Başka bir deyişle, bu bir karşılama özelliğidir, ancak hiçbir değişiklik yaratmaz.

Diğer taraftan, belki de daha az memnuniyetle online durum göstergeleridir.

İşletmelerin ve markaların söz konusu olduğu durumlarda, kullanıcıların zamanında yanıt almak için beklentileri zaten yüksektir.

Kullanıcıların; bir işletmenin tweet attığı sırada çevrimiçi olduğunu görebilselerdi ne kadar yüksek beklentilerinin olacağını biliyor muydunuz?

Twitter bu özellik ile ilerlemeye karar verirse kullanıcıların çevrimiçi durumlarını yayınlamak istemediklerini seçebilecekleri bir seçenekte koymalarını umuyoruz.

Facebook Messenger, kişilerin çevrimiçi olduklarını görme olanağı sunuyor. Instagram, kullanıcının ne zaman aktif olduğunu görmek için doğrudan mesaj kutusunda gösteriyor.

Bununla birlikte; bu vakaların her birinde, kullanıcılar kolayca çevrimdışı görünebiliyorlar. Çevrimdışı görünmeyi seçtiklerinde ise kullanıcıların çevrimiçi durumlarını görüntülemekten vazgeçtikleri anlamına geliyor.

Bu değişikliklerin ne zaman yaygınlaşacağı henüz belli değil. Şirketin ilerlemeye karar vermeden önce geri bildirim topladığı görülmektedir.

Paylaş
Önceki İçerikDuyarlı Arama Ağı Reklamları İçin Reklam Gücü Göstergesi
Sonraki İçerikGoogle Ads Yeni Özelliğini Duyurdu
Banu Öztürk
Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here