Sahibinden.com, Fotoğraftan Araç Tanıma Özelliğini Duyurdu

0

Sahibinden, geçtiğimiz günlerde yeni bir özellik duyurdu. Bu özellik ile, arabanın özelliklerini bilmenize gerek kalmadan, beğendiğin arabanın resmini çekip atabilir ve satılık arabalara erişebileceksiniz.

Daha öncelerde Google’dan bildiğimiz, resimle sorgulama özelliğinin bir benzeri diyebiliriz.  Bu özellik sayesinde, yoldan geçerken aracınızın herhangi bir açıdan resmini çekmeniz, istediğiniz araçlara erişmek için yeterli olacak. Sahibinden bu görsel ile, arabanın yaşı, markası, modeli, kasa tipi gibi tüm özelliklerini anlayabilecek. Yapay zeka olarak nitelendirilen bu özellik ile, sonuçlara hızlıca erişebileceksiniz.

Nasıl Kullanılır?

Bu özelliği kullanmak için sırasıyla:

  • Mobil uygulamasını indirin.
  • Mobil uygulama üzerinden beğendiğiniz aracın fotografını çekin ve sorgulayın.
  • Görsel ile ilgili tüm araçlar önünüzde.

sahibinden-arac-tanima-ozelligi

Her telefonun bunu desteklemediği bilgisini vermekte fayda var. Bu özellik IOS 3.36.0 versiyonunda ve Android 3.27.1 versiyonunda bulunuyor.

Fotoğrafla sorgulama özelliği şimdilik vasıta arabaları kategorisi için aktif.  Sahibinden, diğer kategoriler için de benzer çalışmalar yapacağını duyurdu.

 

 

Paylaş
Önceki İçerikInstagram, Unfollow’u Çok Kolaylaştırdı
Sonraki İçerikYeni Google Reklamları Arayüzüne Bakış
Gülşah Gür
Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü mezunu Gülşah Gür, dijital pazarlamada kendini geliştirip uzmanlaşmak istiyor. Marka ve tüketici isteklerini analiz etmeye bayılıyor. Bunu dijitalle birleştirip en iyisini yapmak onun hedefi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here