Facebook ve Instagram’da Geçirdiğiniz Zamanı Öğrenebileceksiniz

Facebook’a gelen yeni özellikle,Facebook ve Instagram’da geçirdiğiniz zaman dilimini görebilir ve kontrol altına alabilirsiniz.

Kullanıcıların da içerik üretmesine olanak veren Facebook, Instagram gibi platformlar, ayrı bir yaşam alanı gibi görülüyor. Hal böyle olunca sosyal mecralarda geçirdiğimiz zaman git gide artıyor. Uyandığımızda, yolda, molalarda, akşam koltuğumuza uzandığımızda, keyif yaparken, yani ilk fırsatta baktığımız yerler olan bu mecralarda ne kadar zaman geçiriyor olabilirsiniz?

Bu konuda genel tahminler, sürekli makalelere konu oluyor. Ama Facebook yeni özelliği ile bunu resmileştirecek. Geçirdiğimiz zamanı gösterge panosu olarak sunacak.

Facebook’un hedefi platformunda çok zaman geçirilmesi değil, kaliteli zaman geçirilmesi.  Facebook ve Instagram‘ın “olumlu ve ilham verici” olduğunu garanti etmek istiyorlar.

Bu aralar sık sık yeniliklerini duyduğumuz Facebook’un zaman gösterge tablosu özelliğini nasıl kullanacağız?

Yeni gelen güncelleme ile, ayarlar kısmına aktiviteleriniz bölümü eklenecek. Buraya tıkladıktan sonra önünüze sizin günde ne kadar zaman harcadığınızı gösteren bir tablo çıkacak.  Haftalık harcanan zamanın ortalamasına da erişebileceksiniz.

facebook-zaman-programlama

Facebook’ta çok zaman harcadığını düşünenler için de, belirlediğiniz zaman dolduğunda size uyarmasını sağlayan bir bölüm var. Bu bölümden 15 dakika, 1 saat gibi seçenekleri seçerek, ‘Günlük Hatırlatıcı’ özelliğini aktif edebilirsiniz.

Aynı zamanda WhatsApp’tan da az çok bildiğimiz, belirli süre uygulamadan gelen mesajları kapatma özelliğini de kullanabileceksiniz. Bu özelliği en fazla 8 saate kadar bildirim kapama olarak kullanabileceksiniz.

Şuan bu özellik Türkiye için Aktif hale getirilmediğini de belirtmekte fayda var.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here