Adsense Para Kazanma – Siteye Reklam Alma

Sitenize reklam alarak para kazanmanın yolu: Adsense Para Kazanma. Yazımızda AdSense ve siteye reklam alma hakkında merak ettiğiniz tüm detayları öğreneceksiniz.

AdSense Hakkında Merak Ettiğin Her Şey!

Popüler bir websitenin veya çok fazla hit alan yazıların varsa AdSense ile para kazanman mümkün olacaktır. AdSense tüm dünyada kabul görmüş, website sahipleri tarafından en yaygın kullanılan para kazanma yöntemidir.

AdSense Para Kazanma

AdSense hizmeti, siteye reklam vermek isteyenler ile siteye reklam almak isteyenleri birleştiren bir platformdur. Yani internetten reklam vermek isteyenler Google’a başvuruyor, Google’da bu başvuru doğrultusunda en uygun websiteyi bularak belirtilen reklamların gösterimini yapıyor. Bu işlem karşılığında da komisyon alıyor. Dolayısıyla herkes kazanıyor 🙂

AdSense Siteye Reklam Alma – Ne Kadar Para Kazanılabilir?

Açıkçası zenginde olabilirsin ayda 10 kuruşta kazanabilirsin. Kazanç oranı, websiteni ziyaret edenlerin sayısına ve sitende gösterilen reklamların tıklayıp tıklamamasına göre değişecektir. Ama kabaca bir hesapla: %1-%3 arası bir reklam tıklanma oranınını ortalama alabilirsin. Yani bir başka deyişle; websitene günlük ortalama 250 kişinin girdiğini varsayalım. Kabaca reklamları tıklayan kullanıcı oranını %2 alırsak, günde 5 kişi sitendeki reklamları tıklıyor olacaktır. Tıklama başına ortalama 10 kuruş kazansan günde 50 kuruş, ayda 15TL kazanmış olursun. (Not: bu oranlar tabiki sitenin içeriğine veya kullanıcı davranışına göre değişiklik gösterir ancak bu hesabı kabaca doğru kabul edebilirsin.)..Yani günlük 250 tekil kullanıcısı (oturum sayısı) olan bir site, ayda 10-20 TL arası kazanacaktır…

AdSense Kazanılan Para Nasıl Alınır?

Çok kolay 🙂 Hesabındaki para 200 TL ye ulaşınca, verdiğin hesap bilgileri doğrultusunda, kazancın hesabına otomatik yatırılmaktadır.

AdSense Siteye Reklam Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Websitene en az 40-50 yazı yazmadan başvurmamanı öneririm çünkü bir kere red yersen, tekrar AdSense onayı almak çok zor olacaktır. (Not: eğer red cevabı ile karşılaşırsan, başka bir email ve site üzerinden tekrar başvur. Onaylanmayan hesapların tekrar onaylanması çok zor)
 • Yasak olan içerik yayınlarsan, önce uyarı alırsın sonra hesabın durdurulur. (Cinsellik, terör, yasak indirme vs…)
 • Sayfandaki reklamları kendin tıklama, arkadaşlarına tıklatma…3-5 tıklama seni zengin etmeyeceği gibi hesabının dondurulmasına neden olabilir.
 • Sitenin her yerine  AdSense bannerı koyma çünkü çok antipatik olur ve sitende geçirilen süre çok azalır..

Adsense Hesabı Nasıl Açılır?

1. Adsense’e giriş yapıyoruz ve “get started now” diyoruz.

Adsense Para Kazanma - Adsense giriş

2. Bağlı olacak email adresini seçiyoruz. (Yukarıdan dil seçeneğini türkçe yapabilirsin)

Adsense Para Kazanma - Adsense get started

3. Websitenin anasayfa adını yazıp, içerik dilini Türkçe olarak seçiyoruz.

adsense Siteye Reklam Alma

4. Kişisel bilgileri doldurup gönder diyoruz. (Alacaklı adını hesap numarandaki isim ile aynı seçmelisin)

blogla-para-kazan

adsense Siteye Reklam Alma

Birkaç gün veya hafta sonra vermiş olduğun email adresine olumlu yanıt gelecektir. 🙂 Daha sonra yapman gereken AdSense reklamlarını sitene yerleştirmek olacaktır. Adsense ile siteye reklam alma bu kadar basit.

Bir Makale Daha?

WordPress Adsense Teması: 7 En İyi AdSense Uyumlu WordPress Teması

Hakkında Emre Tonguç

SeoSozluk.com'un kurucularından Emre, işletmelere SEO, AdWords, PPC ve E-Ticaret konularında danışmanlık hizmeti vermektedir. İçinde arama motoru geçen her konu onun için tam bir tutkudur.

4 comments

 1. Arzu

  Çok güzel bir yazı olmuş. Ben adsense konusunda özel bir şey paylaşmak hatta başıma geleni anlatmak isterim lakin yorumda güzel olmaz. Yeni üye oldum sinema sitem var. Bu arada ellerinize sağlık.

 2. Okan

  Güzel bir anlatım olmuş. Teşekkür ederim. Elinize sağlık.

 3. Merhaba,

  Ben birkaç hafta kullandım fakat getirisi çok az, ayrıca siteyi baya kasmaya başladı. O yüzden kaldırmayı düşünüyorum.

  • Merhaba. Özellikle son dönemde 2. alternatif olarak kullanılıyor. Yani web site sahibi önce bir firma ile anlaşıp siteye o firmanın reklamlarını ekliyor, boş kalan alanlara AdSense koyuyor.
   Hosting iyi değilse siteyi kastığı doğrudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir