Facebook Messenger: Yeni Bağlantı Bildirimlerini Azaltacak

Yeni bir arkadaş eklediğinizde Messenger’dan hemen yeni bir bağlantı kurdunuz diye bildirim geliyor biliyorsunuz ki. Bu durum çoğu kişiyi, hatta bizleri de rahatsız ediyor.

Bunun üzerine Facebook bildirim sorunuyla ilgili olarak yeni bir adım atmaya karar verdi. Şirket sözcülerinden biri bu konu hakkında şunları söyledi:

‘’Genelde kişilerin, bir arkadaşı Messenger’a katıldığında bildirim almanın birçok kişi tarafından takdir edildiğini gördük. Bununla birlikte, bu bildirimleri daha az görmek isteyen kişilere zamanla daha az bildirim göndermek için makine öğrenimini kullanarak bu bildirimleri daha da kullanışlı hale getirmek için çalışıyoruz. İnsanların bize gönderdiği tüm geri bildirimleri memnuniyetle karşılıyoruz. Bu nedenle, ürünü daha iyi hale getirmemize yardımcı olduğu için lütfen geri bildirimlerinizi bize iletmeye devam edin.’’

Zamanla azalacak olan bu bildirimler, bizim için de oldukça güzel bir haber doğrusu. Facebook Messenger’ın bu bildirimleri göndermekteki amacı; kişilerin iletişimde kalıp daha çok mesajlaşması üzerineydi. Ama çoğumuz yeni bağlantı kurduğumuz kişiyle hemen mesajlaşmıyoruz. Ayrıca mesajlaşmak istedikten sonra zaten Messenger’ı kullanmak istiyorsak kullanıyoruz. Yani aslında bu bildirimlerin pek de bir artısı yok. Çoğu zaman da Messenger’ın yerini WhatsApp alıyor.

Nedense insanlarda genel bir algı var. Mesajlaşmak, birbirleriyle dosya veya fotoğraf paylaşımında bulunmak için tercih ettikleri ağ WhatsApp oluyor. Messenger kullanımı daha nadir oluyor. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Neden WhatsApp, Messenger’dan daha fazla tercih ediliyor?

Bunun bir nedeni; şimdi üzerinde durduğumuz bildirimler olsa gerek diye düşünüyoruz. Yine de Facebook Messenger’ın sürekli olarak kendini yenilemesinden çok memnunuz bunu demeden de geçmek olmaz.

Sizler de fikirlerinizi bizim ile paylaşın. Facebook Messenger’ın bu bildirimlerinden rahatsız mıydınız yoksa memnun olan tarafta mıydınız? Merak ediyoruz doğrusu. Hangi tarafı seçmiş olursanız olun, nedenlerini de belirtmeyi unutmayın. Ayrıca Facebook Messenger ve WhatsApp kullanımı hakkında da hem fikir miyiz yoksa siz daha çok Messenger kullanmayı mı tercih ediyorsunuz? Bunu da bizlerle paylaşabilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here