Twitter, Son Dakika Haberleri İçin Uygulamasını Yeniden Tasarlıyor

Twitter, hala diğer sosyal medya hesaplarına göre yeni kullanıcılarına kendini açıklayabilmiş değil. Bu kısmen pazarlama yanlışlarından kaynaklı olan bir durum.

Lansmandan 12 yıl sonra, şirket nihayet bir adım atıyor. Son zamanlarda pazarlama stratejisini değiştirdi ve kullanıcı kitlesi bir kez daha artıyor. Aynı zamanda ilk defa da kârlı bir duruma geçiyor.

Günümüzde, şirketin pazarlamasının son dakika haberleri ve olaylarına yeniden odaklaNdığı gerçek uygulama ve hizmetin öğelerine yoğunlaşmak gerekiyor. Bu nedenle, şirket, Twitter’da ortaya çıkan haber ve diğer olayları takip etmeyi kolaylaştıracak bir dizi değişikliği açıkladı.

Twitter’da ne değişiyor?

Güncellemeler, Twitter uygulamasında çok farklı yerlerde gerçekleşiyor. Ana zaman çizelgenizde, zaman çizelgenizin en üstünde son dakika haberlerini koyan yeni bir “şimdi oluyor” modülü görebilirsiniz. Şirket bunu daha önce sadece spor için denedi.

Şimdi, diğer son dakika haber türlerinin yanı sıra, ilgi alanlarınıza (veya Twitter’ın ilgi alanlarınızdaki fikrine) dayalı olarak “kişiselleştirilmiş haberler” için “şimdi gerçekleşiyor” olarak göreceksiniz.

Etkinliklerden birine girmek istediğinizde ilgili etkinliklere, ilgili tweet’lere, fotoğraflara ve vurgulanan videolara ayrılmış ayrı bir zaman çizelgesi göreceksiniz.

Twitter’ın bir haberle gerçekten ilgilendiğinizi düşündüğü durumlarda, sizi aynı “şimdi gerçekleşen” deneyime yönlendirecek bir bildirim alabilirsiniz. İlgi alanlarınıza göre kişiselleştirmeniz de gerekiyor.

Uygulamanın başka bir yerinde, Keşfet sekmesi, içerikten ziyade konuya göre düzenleyen bir bölüm olacak. Arama özellikleri hala aynı şekilde çalışacak, ancak sekmenin kendisi, Twitter’da gerçekleşen haber olaylarını ve diğer sohbetleri, sizin ilgi alanlarınıza göre kişiselleştirecek şekilde vurgulayacaktır.

Tüm bu değişiklikler, önümüzdeki haftalarda ve aylarda kademeli olarak yayılacak ve bazıları diğerlerinden daha deneysel olacak. Ancak hepsinin ortak noktası, Twitter’da yalnızca gezinmeyi kolaylaştırmakla kalmayıp sıradan kullanıcıların güçlü kullanıcılar ile aynı değeri almasına yardımcı olacak.

Twitter’ın Ürün Sorumlusu Keith Coleman, “Bu değişiklik, şu anda bir kişiyi takip etmenin kolay olmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.” “Twitter büyüsünü çok daha erişilebilir kılıyor.”

Onlar için, son dakika haberleri bildirimleri ve küratörlüğüne dayalı feed’ler gibi özellikler büyük olasılıkla bir aşırı erişim gibi görünecek (Coleman, kullanıcıların bildirimleri devre dışı bırakmasına izin vereceğini söylüyor). Ayrıca, haberlerin teknoloji şirketleri için gittikçe büyüyen bir alan olduğu gerçeği de var.

Bir medya şirketi olduğunu asla itiraf etmeyecek olan Facebook, kendi editöryal kararları sonucu şirketini son dakika haberlerine küfretmekten geri çekti. Ama CEO Jack Dorsey’in sahip olduğu “insanların haber ağı” olarak tanımladığı Twitter, düzenli olarak kendi editöryal kararlarını vermesine rağmen, aynı başarıyı elde edemedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here