Black Mirror’ın Bandersnatch Bölümünden Bir Oyun Nasıl Oynanır?

Netflix’in en son Black Mirror sürümü ile tavşan deliğinden geçtiyseniz, orada (en az) bir tane daha Paskalya yumurtası var. Bazı Reddit kullanıcılarının keşfettiği gibi, aslında iki farklı kurgusal yazılım şirketi Tuckersoft’un web sitesini ve ilerideki spoilerleri görebilirsiniz.

Tuckersoft sitesinde, şovun içine yerleştirilmiş QR kod ile keşfedilen Tuckersoft, “Stefan Butler’dan devrim niteliğinde bir oyun” olan Bandersnatch oyun serisini duyurdu. Bu zaman çizelgesinde Tuckersoft hem Nohzdyve hem de Bandersnatch’i piyasaya sürdü ve Stefan sonunda elinden aldı.

Colin Ritman Tuckersoft’un önde gelen adamı iken şirketi yeni zirvelere fırlatan Stefan Butler’ın 1984 sürümü Bandersnatch oldu. Yenilikçi anlatı ve oyun, etkileşimli eğlenceyi sonsuza dek değiştirdi.

Kasvetli bir olay dönüşü, Colin Ritman’ın merakla beklenen oyunu Nohzdyve’nin aniden iptaline ve Stefan Butler’ın ümit verici kariyerinin sona ermesine yol açıyor.

Metl Hedd hala bir klasik olmaya devam ediyor ama dünya Nohzdyve’nin nasıl olduğunu merak etmek zorunda kalacak. Söylentiye göre, oyunun ilk versiyonu orada bir yerde, ilk defa oynanmayı bekliyor.

Black Mirror hayranları, Colin’in diğer büyük unvanını dördüncü sezonda özellikle de “Metalhead” ı üzücü bir şekilde sıkıntıya uğratan bölümlerinde insanları korkutan BigDog’a benzeyen robotları betimlendiğini belirtiyor.

Colin’in Nohzdyve’i bitirebildiği zaman çizelgesinde, oyunun alt sayfasında nohzdyve.tap adlı bir dosya içinde indirme bağlantısı ve “ZX Spectrum Nohzdyve Oynat” talimatı bulunuyor. Windows’da 8-bit konsolu için bir emülatör (Speccy gibi) kurmaya istekliyseniz, aslında Colin’in önceki sürümlerini oynatabilirsiniz. Commodore 64 emülatöründe de çalışabileceği söyleniyor.


Oyununu oynamak isterseniz buradan indirip oynayabilirsiniz.

Bir Makale Daha?

Netflix’in Başarı Hikayesi! Netflix Ne Zaman Kuruldu ve Nasıl Kuruldu?

Hakkında Banu Öztürk

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir