Youtube, Video Öncesinde 2 Reklam Göstermeyi Test Ediyor

YouTube yakında bir videonun başlamasından önce arka arkaya gösterilen iki reklamı test etmeye başlayacak.

Bununla birlikte, reklamlar atlanabilir, bu nedenle kullanıcıların bunlarla ilgili olarak oturum açma zorunluluğu yoktur.

Bu “reklam kapsüllerinden” biri gösterildiğinde, videoda daha sonra görünen başka bir reklamın olasılığını azaltacak.

YouTube, bu değişikliğin kullanıcıların uzun videolarda birden fazla reklama nasıl yanıt verdiğini gösteren kullanıcı deneyimi araştırmasına dayandığını söylüyor.

“Son kullanıcı deneyimi araştırmamız, reklamların uzunluğu gibi faktörlere ek olarak görüntüleyenlerin özellikle uzun süreli görüntüleme oturumları sırasında reklam aralarının sıklığına oldukça duyarlı olduğunu göstermektedir.”

Daha az kesinti, daha az terk etme ve daha yüksek reklam görüntüleme oranları gibi daha iyi kullanıcı ölçümlerine yol açar.

Reklam kapsülleri ilk önce masaüstünde, ardından mobil ve TV ekranlarında başlayacak.
Şirket bu değişikliğin hem izleyiciler hem de reklamverenler için faydalı olacağını öne sürüyor.

Reklamverenler için evet iyi olabilir belki ama kullanıcıların çoğu Youtube’da çok fazla reklam görmeyi sevmiyor. Uzun video izlerken genelde ekran başından ayrılınan sürelerde bazen reklamlar oynamaya devam ediyor. Bu da yanlış bir kullanıcı deneyimine sebep oluyor aslında.

Sürekli reklam, sevilen bir uygulamada kişileri uzun süre tutmayı engelleyebilir. Sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz? YouTube reklamlarını izliyor musunuz, nasılsa kısa sürecek diye atlamıyor musunuz?

Hakkında Banu Öztürk

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Zamanların En Çok Satan Wordpress Temaları

X