YouTube Hikayeleri’ne Hazır Mısınız?

YouTube artık Instagram gibi hikayelerini daha çok kullanıcıya sunmakta. Bu, geçen yıldan beri test edilen bir özellik aslında.

10.000’den fazla abonesi olan kullanıcılar, aboneler ve abone olmayanlar tarafından görüntülenebilecek mobil uygulamadaki hikayeleri yayınlayabilir.

Kısa bir süre önce bir hikaye yayınlayan bir içerik oluşturucudan bir video izlerken “Yakında İleri” kenar çubuğunda hikayeler otomatik olarak görünecek.

Ayrıca abonelerin ana ekranlarının üst kısmında bir karusel görünecek. YouTube, Instagram ve Snapchat gibi diğer platformlar gibi öyküler için aynı oluşturma araçlarını sunar. Ancak, benzerlikler burada sona eriyor.

Kullanıcılar, yayınlamadan önce YouTube Hikayeleri ve diğer sosyal medya uygulamalarındaki hikayeler arasındaki bazı farkların farkında olmalıdır.

YouTube Hikayeleri’nin Diğer Hikayeler’den Farkı 

Bu özelliği kullanmak için gereken 10 K’lık sınırın dışında, YouTube’un diğer hikayelerini farklı kılan YouTube Hikayeler’i bir hafta boyunca kalıyor.

Bu nedenle içerik oluşturucular, yayınladıkları yayın tarihinden 7 gün sonrasına kadar etkili olabilecek içerikler oluşturmalıdır.

Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz? Her platformda hikayelerin olmasını nasıl karşılıyorsunuz?