WordPress 5.0’ın Yayın Tarihi Belli Değil

WordPress 5.0, 27 Kasım’da yayınlanmak üzere geçici olarak planlandı. Ancak bu tarih planlanmış bir yayınlanma tarihi olmadan geri çekildi.

WordPress’in kurucusu Matt Mullenweg, geri bildirim ve endişeler için doğrudan kanalları açtı. WordPress 2019’da yayınlanacak mı?

WordPress 5.0 nerede?

Release Candidate 2, 30 Kasım Cuma günü kullanıma sunulmak üzere hazırlanmıştır. Bir sürüm adayı, test edilecek kadar iyi bir yazılım sürümüdür. Genellikle gözden kaçan konuların belirlenmesi amacıyla denemeler yapılır.

27 Kasım Salı günü WordPress, yeni Gutenberg WordPress editörü ile uyumlu yeni bir JetPack sürümünü duyurdu. Bu JetPack 6.8. JetPack’in yeni sürümü, yalnızca Gutenberg editörünü etkinleştirmiş olanlara sunulan özelliklere sahiptir:

“Yeni WordPress editörü Gutenberg, WordPress 5.0’in kullanıma sunulduğunda size sunulacaktır. Düzenleyiciyi bugün denemek isterseniz, sitenize Gutenberg eklentisini yükleyebilirsiniz. Bittiğinde, aşağıda belirtilen tüm bloklara erişebileceksiniz. ”

WordPress neden gecikmeli?

WordPress 5.0’ın gecikmesinin birkaç nedeni vardır. Bunların başında kalite kontrolü ve muhtemelen PHP’nin yeni versiyonu olan 7.3 sürümünden çıkması bekleniyor.

WordPress 5.0 Geliştirme

Şu anda hala çözülecek olan birçok hata ve sorun var. WP 5.0’daki en son 29 Kasım tarihli güncellemeye göre, bunlar şu andaki konular:

  • 5.0.0: 15 (=) ‘de açık konular
  • Açık sorunları 5.0.1: 52 (-1)
  • 5.0.x’te açık sorunlar (hızlı takip): 105 (-1)
  • Mevcut beta: 23 Kasım’da yayınlanan RC 1.
  • Mevcut eklenti: 21 Kasım tarihinde yayınlanan 4.5.1.
  • Sonraki sürüm: RC 2, 30 Kasım

WordPress 5.0’in tam olarak ne zaman iyi bir sürüm olarak yayınlanacağı belli değil. Sizin beklentileriniz neler?

Hakkında Banu Öztürk

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Zamanların En Çok Satan Wordpress Temaları

X