Yeni İçerik Fikirleri Oluşturmak İçin 3 Basit İpucu

Çok okunan ilginç içerikler nasıl oluşturuluyor hiç merak ettiniz mi?

Öncelikle, sektörünüzün ayrıntıları konusunda uzman olduğunuzu unutmayın. Sizin için bariz olan şey, izleyicileriniz için yeni ve heyecan verici olabilir.

Aynı zamanda ne kadar uzun bir şey yazarsanız o fikrin içinde kendinizi kaybedip anlatmak istediğinizi tam net olarak anlatamayabilirsiniz.

Yeni bir perspektife ihtiyacınız varsa yaratıcı içerik oluşturmanız için söyleyeceğimiz ipuçlarından faydalanabilirsiniz.

1. Kitlenizle Düzenli Olarak İletişim Kurun

Birçok pazarlamacı yeni bir işe veya projeye ilk başladığında müşterileriyle görüşür. İletişim konusunda sorun yaşamamak ve müşteriyi doğru anlamak için kesinlikle gereklidir.

Kitlenizden düzenli geri bildirim ve analizler toplamak için çoklu iletişim kanallarını tanımlamak önemlidir.

Sosyal medya dinleme araçlarını kurun.

Anketleri kullanın.

Arama takibi var mı? Kayıtları müşteri servisinizden veya satış hatlarından dinlemek için biraz zaman ayırın. Ayın en önemli özelliklerini göndermelerini isteyin.

Kitleniz, fikirler için en iyi kaynağınızdır. Soru sormak için zaman ayırırsanız, dönüşüm odaklı içerik için yeni fikirler ortaya koymanızı sağlar.

2. Takımınızla Düzenli Olarak Beyin Fırtınası Yapın

Beyin fırtınası, yeni fikirlere ulaşmak için harika bir yoldur.
Ekibinizdeki farklı üyelerin her birinin sunabilecekleri benzersiz deneyimleri vardır.

Çeşitli geçmiş ve deneyim düzeylerinden ekip üyelerini bir araya getirin. Satış temsilcileri, müşteri hizmetleri, sosyal medya, PPC, SEO vb. Temsilcilerin hepsi farklı bir bakış açısına sahiptir. Bir grubu görev gücü olarak da gruplandırabilirsiniz. Aylık veya 3 aylık olarak toplantılar yapabilirsiniz.

Ekip ile gerekli olan tüm bilgileri paylaştığınızdan emin olun. Böylece toplantı için hazırlanabilir ve yaratıcılık sağlayan bir beyin fırtınası formatını takip edebilirsiniz. Bu noktada kimseyi kısıtlamayın. Beyin fırtınasında kötü fikir diye bir şey yoktur. Bilgileri daha sonra filtreleyebilirsiniz.

3. Ücretsiz Araçların Avantajlarından Yararlanın

Bazen anahtar kelimelerle, bazen de infografiklerle fark yaratmayı düşünüyor olabilirsiniz ancak müşterilerinizin en çok ihtiyaç duyduğu ve görmek istediği alanın hangisi olduğundan emin değilseniz. Özellikle yararlı olabilecek birkaç içerik aracından faydalanabilirsiniz.

Google’ın Ücretsiz Araçları (Trendler, Anahtar Kelime Planlayıcı)

Keywordtool.io

Topic Generators (Answer the Public, SEMrush, BuzzSumo)

Hubspot’s Blog Ideas Generator

Portent’s Title Generator

Quandary Content Idea Generator

Content Row’s Link Bait Title Generator

Hakkında Banu Öztürk

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir