Instagram, İşletmeler İçin Yeni Mesajlaşma Özellikleri Sunuyor

Instagram; rezervasyon ve ödeme özelliğini genişleterek kullanıcıların yemek rezervasyonları yapabilmesini ve bilet satın alabilmesini, uygulamadan ayrılmadan bir hizmet rezervasyonu yaptırabilmesini sağlıyor.

Instagram, işletmelerin takipçileriyle etkileşim kurmaları için yeni yollar sunuyor ve geçen hafta test etmeye başladıkları rezervasyon ve ödemeler özelliğini genişletiyor.

Bir işletmenin iletilerine, iş profilinin ana Gelen Kutusu’nda beklemedeki klasöre göre görünecek ve işletmeler iletilerini daha iyi yönetmek için konuşmaları yıldızlaştırabilir ve filtreleyebilir.

Instagram ayrıca, önümüzdeki haftalarda hızlı yanıtları test edeceğini ve işletmelere genel olarak sorulan sorulara yanıt olarak gönderilebilecekleri mesajlar verebileceğini söylüyor.

Artık bir dizi üçüncü taraf uygulamasında, kullanıcıların rezervasyonları yapmasına, bilet satın almasına, bir restoran siparişi vermesine veya bir hizmeti Instagram’dan çıkmadan bir hizmet rezervasyonu yapmasına izin veren “işlem düğmeleri” bulunmaktadır.

Şu anda, eylem düğmeleri aşağıdaki üçüncü taraf uygulamalarına açıktır:

Acuity
Atom Tickets
Booksy
ChowNow
Eatstreet
Eventbrite
Fandango
GrubHub
MyTime
OpenTable
Reserve
Restorando
Resy
SevenRooms
StyleSeat
Tock
Yelp Reservations

Instagram, eylem düğmelerini kısa bir süre içinde Appointy, Genbook, LaFourchette, Mindbody, Schedulicity, SetMore, Shedul ve Vagaro gibi daha fazla uygulamaya taşıyacağını söylüyor.