Reklam Özelleştirici ile e-ticaret Metin Reklamlarını İyileştirme

Reklamlar için anahtar kelime kullanımı tek başına yeterli değil. Bunun yerine odağınızı satışları arttıracak değer tabanlı reklamlara kaydırmak için reklam özelleştiricisini kullanın.

Alışveriş reklamları, e-ticaret hesapları için Google reklamcılığının tartışmasız en önemli biçimindeyken, normal arama reklamlarını görmezden gelirseniz bir fırsatı kaçırırsınız.

Belirli ürün aramalarına yönelik metin reklamlar hala çok etkili. Bunlar daha fazla satış elde etmenize yardımcı olabilir.

Her bir reklamın ilk başlığına bakın, hepsi aynı. Hiçbir farklılık göze çarpmaz. Herkes başlık için aynı anahtar kelimeyi kullandığında, sıkıcı reklamlar ile karşılaşırız.

Google Feed’e Ürün Ekleme

Google’dan reklam özelleştirici veri feed’ini (elektronik tablo) indirin.

Şablon bir kılavuz, sizin ihtiyaçlarınızı karşılamıyor olabilir. Özel nitelikleri, (sütun başlıkları), işletmeniz veya kampanya hedefleriniz için hangi özelliklerin değerli olduğu konusunda güncelleyebilirsiniz.

Örnek şablonda yer alan başlıklara değinmek istiyoruz.
Model – Ayakkabı modelinin adı

Envanter – Şu anda stokta kaç tane var?

Son 7 günde satılan tutar – Daha sonra neden bu numarayı takip etmek istediğimizi göreceğiz.

Başlangıç fiyatı – Satış öncesi fiyat

Satış fiyatı – İndirimler uygulandıktan sonraki fiyat

Hedef kampanya – Zorunlu bir sütun değil. Yalnızca, bu reklam özelleştiricisinin hangi kampanyalarla uygulanacağını tanımlamak istiyorsanız gerekir.

Hedef reklam grubu – “Hedef kampanya” sütunu gibi. Bu reklam özelleştiricisinin hangi reklam gruplarının / reklamlarının uygulanacağını tanımlamak istiyorsanız gerekli.

Zamanlama Feedi

Veri feed’inizi incelerken, bir program eklemeyi seçebilirsiniz. AdWords’e, bu veri feed’ine ilişkin tüm yeni bilgileri dosya aktarım protokolü (FTP), güvenli dosya aktarım protokolü (SFTP), hiper metin aktarım protokolü (HTTP), güvenli soket katmanı içeren hiper metin aktarım protokolü yoluyla toplu olarak yükleyeceğinizi belirtebilirsiniz

Tarifeler, her 24 saat için her ayın ilk gününe kadar ayarlanabilir. Artık ürün verilerinizin hepsi tek bir yerde depolandığından, benzersiz reklam metinleri oluşturmaya başlamak için bu reklam özelleştirici feed’ini kullanabilirsiniz.