Yeni Google Reklamları Arayüzüne Bakış

Yeni Google Reklamları raporlama ve otomasyon özelliklerinin avantajlarına hep birlikte daha detaylı bakalım.

Geçtiğimiz ay, Google eski AdWords (şimdiki Google Reklamları) arayüzünden yeni olana özel hesap geçişlerine başladı. Bu güncellemenin amacı, reklamverenlere artan arama ağı reklamcılığının karmaşıklığını yönetmek için daha fazla kaynağa sahip olmalarını sağlamaktır.

Yeni Google Reklamları arayüzü, reklamverenlerin hiper-rekabetçi bir ortamda performans elde etmek için ihtiyaç duydukları bilgileri kazanmalarına yardımcı olmayı amaçlayan birçok yeni özellik içeriyor.

Yeni arayüzde ayrıca, anahtar optimizasyonları otomatikleştiren ve reklamverenlerin hesap stratejisi ve analizine odaklanmalarını sağlayan yapay zeka (AI) ve makine öğrenimi özellikleri de bulunuyor.

Yeni raporlama ve otomasyon özelliklerinin avantajlarına göz atalım:

Standart Kontrol Paneli

Bir Google Reklamları hesabına giriş yaptıktan sonra, şimdi gördüğünüz ilk şey hesap özetidir. Bu genel bakış, son aramalarda görünen yeni kelimeler, en çok görüntülenen reklamlar, açık artırma bilgileri ve reklamverenlerin genel hesap performansının ne olduğunu hızlı bir şekilde ayırt etmesine yardımcı olan diğer önemli metrikler gibi görünümlere göre bölümlere ayrılmış standart performans metriklerini sağlayan bir görsel gösterge tablosu biçiminde görüntülenir.

Bu yeni gösterge panosunun en önemli yararı, reklamverenlerin hangi yön performansının daha hızlı olduğunu anlamak için daha hızlı optimizasyon kararları verebilme yeteneğidir. Ücretli arama her zaman veri ağırlıklı olmuştur. Bu da genellikle pazarlamacıların “analizle felce uğramasına” neden olur.

Yeni arayüz, bu konuyu bölümlere ayrılmış metrikleri ve önerilen eylemleri sağlayarak ele alır. Böylece, reklamverenler, bir hesapta en önemli noktaya odaklanmaya hızlı bir şekilde yönlendirilebilir.

Aşağıda, genel bakışta mevcut olan bazı verilerden yararlanılabilir.

Öneriler Motoru

Yeni arayüz, bir kampanyanın hedeflerine göre gerçek performansına dayalı optimizasyonlar öneren sağlam bir öneri motoru sunar. Bu motor, sadece birkaç tıklama ile uygulanabilecek otomatik optimizasyonlara da izin verir.

Bu öneriler motorunun faydası, “Bu verilerle ne yapacağım?” Sorusuna cevap veren PPC pazarlamacıları optimizasyon rehberliği sağlıyor.

Teklifler ve bütçeler, anahtar kelimeler ve hedefleme, reklamlar ve uzantılar ve yapılması gereken önemli düzeltmeler gibi kategorilere göre bölümlere ayrılmış olan tüm önerileri veya önerileri görüntüleme olanağı, pazarlamacıların, hesabın hangi alanında en fazla yardıma ihtiyaç duyduğuna odaklanmasına yardımcı olur.

Özel Kontrol Panelleri:

Yeni arayüzün bir diğer avantajı, özel panolar oluşturma yeteneğidir. Gösterge tablosunda, sizin için en önemli performans metriklerini içeren gerçek zamanlı bir kontrol paneli sağlamak için karışık ve eşleştirilebilen düzinelerce veri alanı vardır.

Standart gösterge panosu, genel hesap performansını yorumlamanıza ve yüksek düzeydeki eğilimleri ve içgörüyü tanımlamanıza yardımcı olacak bir ton bilgi sağlar. Standart gösterge panosunun sunmadığı şey, altta yatan sürücülere ve önde gelen performans göstergelerine bir bakış.

Özel gösterge paneli, reklamverenlerin raporlamayı özelleştirmesini ve gerçek zamanlı olarak izlemesini sağlar. Bu, reklamverenin hesabınızın performans hedeflerini karşılamak için gereken stratejileri ve taktikleri bir araya getirme yeteneğini arttırmaya yardımcı olur.

Önceden Tanımlanmış Raporlar:

Veri tablolarını hızlıca tarayabilir ve trendleri, fırsatları ve performans anormalliklerini kolayca tespit edebilirsiniz. Boyutlar özelliğinin, kaldırıldığını öğrendiğimizde reklamverenlerin hızlı optimizasyon ve genişletme kararları vermek için gereken kritik bilgileri kaybedecek olmalarıydı. Neyse ki, boyutlar sekmesi yeni kullanıcı arayüzünde “önceden tanımlanmış” raporlar olarak adlandırılan yeni bir özellik ile değiştirildi.

Bizce önceden tanımlanmış raporlar, boyutlar sekmesinden daha sağlam bilgiler sunuyor. Önceden tanımlanmış raporlar, boyut verileriyle aynı bilgileri sağlar, ancak bu verileri grafik olarak görüntülemenizi sağlar.

Trendler ve analizler için verileri analiz ederken, stratejik kararlar almak için ihtiyaç duyulan bilgileri hızlı bir şekilde toplamak, verileri görsel olarak görüntülemek çok daha kolaydır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here