2019’da Yeni Emojiler Geliyor

Her yıl, dünyaya yeni bir emoji dalgası salınır ve gelecek yılki parti, her zamankinden daha fazla çeşitliliğe sahiptir.

Telefonunuzun klavyesinde hangi emojiyi kullanacağını seçen organizasyon olan Unicode Consortium, 2019 taslak adaylarını yayınladı.

İşitme engelli bir kişi, işitme cihazı olan bir kulak, sarı bir hizmet köpeği, bir motorlu ve manuel tekerlekli sandalye, Hindu tapınağı dahil olmak üzere, yeni emoji çeşitleri sizleri bekliyor.

Ayrıca, el ele tutuşan çiftler için cinsiyet ve cilt renginin 55 kombinasyonu da önerildi. Bu, “ayakta duran kişi” olarak adlandırılan yeni bir emoji ile elde edilecek ve bu ikisini bir araya getirecekleri, anlamına gelecek.

Yeni listede, esneyen bir yüz (MSN kullanıcıları için bir geri dönüş) su samuru, bale ayakkabıları ve falafel. Emoji taslak adaylarının tam listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Biz emojileri çok seviyoruz. Yeni modelleri de heyecanla bekliyoruz. Hatta bazen her şeyi emoji ile anlatmak istiyoruz. Çünkü sebepsiz mutluluk yaratıyorlar. Biz de bu durumu çok seviyoruz.

Sizler, emojiler hakkında ne düşünüyorsunuz ve en sevdiklerinizi bizim ile paylaşır mısınız?

Paylaş
Önceki İçerikGoogle AdSense Kazançlarındaki Dalgalanmalar
Sonraki İçerikStarbucks Yemek Sepeti’nde
Banu Öztürk
Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here