Yeni E-Ticaret İçeriği Fikirleri Nasıl Kazanılır?

İnsanların İnternet’e girmesinin iki ana sebebi var: Bilgi sahibi olmak ve eğlenmek.

Birincisi, bilgi sahibi olmak istemelerinin nedeni: bir soruna çözüm ihtiyacı duymalarıdır. Aradığı konu hakkında bilgilenmenin yolunu aramaktadır ve bu nedenle eğitim almak için çevrimiçi olmaları gerektiklerini düşünürler.

Bu bilinçli akıl yürütme yöntemi en yakınındaki güzellik merkezini aramak ya da alışveriş yapabileceği yeri aramak gibidir.

Artık her gün YouTube’da izlenen bir milyar videoyla, kablolu TV’nin geçmişte kaldığı apaçık ortada. Bu nedenle web artık bir eğlence merkezi haline geldi diyebiliriz. Instagram bile IGTV ile televizyon içeriğiyle rekabet etme peşinde.

Video izlemediğimizde sosyal medyadaki haber akışımızda yer alan haberler, videolar ve fotoğraflara bakıyoruz. Blog yayınlarını okuyoruz. Aralarından seçim yapabileceğimiz birçok seçenek mevcut.

Web, bizler için gerçekten kısa sürede bilgiye ulaşmamızı sağladığı gibi eğlenmemizi de sağlayan güvenli bir sığınak haline geldi.

Peki, bu durumun müşterilerinizle ne ilgisi var?

Müşterileriniz, hem bilgilendiren hem de eğlendiren içerik oluşturmaya çalışırken zaman harcamanızın gerçek sebebidir. Kullanıcıların markanıza çekilmesi her şeyden önemlidir.

Dolayısıyla, amacımız kullanıcıları dönüşümleri ve etkileşimi artırmak için çekmekse, neden kullanıcılara nelere karşı bilgilendirilmek istediklerini sormayın.

Neden onlar için bilgi ve eğlence kaynağı olmak istemiyoruz? Bu durum biraz kafa karıştırıcı değil mi?

Bir Şey Satın Aldığınızda Neden Korkuyorsunuz?

Satın alırken ya da aldıktan sonra tereddütler yaşayabilirsiniz bu çok doğal. Bu tereddüt genellikle bilmediğiniz bir markanın ürününü aldığınızda olur. Çünkü o ürünün gerçekten işinize yarayıp yaramayacağı konusunda şüphelisinizdir.

Potansiyel müşterilerinizin ürününüzü satın almadaki tereddütlerine yönelik içerikler oluşturun. Bu korkulara odaklanın ve kullanıcıları korkularına karşı eğiten bir “anti-satın alma korkusu” kampanyası için içerik konuları geliştirin.

Satın alma eylemine karşı korkuyu azaltmış olursunuz. Ayrıca, bu alıştırma müşterilerinizle biraz daha iç içe olmanın ve onları yalnızca satın aldıkları zaman değil tüm süreç boyunca gerçekten önemsediğinizi göstermenin harika bir yoludur.

Hakkında Banu Öztürk

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir