Google, Reklam Ürünlerini Birleştirdi

Bu program, Google Pazarlama Platformu ürünlerini kullanmanın kaynakları veya eğitimini sağlamak için onaylanmış 500’den fazla şirketten oluşmaktadır.

Birkaç gün önce yapılan duyuruda, Google’ın reklamcılığını üç yeni markayla (Google Reklamları, Google Pazarlama Platformu ve Google Reklam Yöneticisi) gruplandıracağını ilan eden şirket, pazarlama ortağı programını da birleştiriyor ve güncelliyor.

Google Pazarlama Platformu, DoubleClick reklamcılık ürünlerini ve Google Analytics 360 Suite’i kurumsal reklamverenler için tek bir çözümde birleştirdi.

Yeni Google Pazarlama Platformu İş Ortakları, Google Analytics Sertifikalı İş Ortakları ve DoubleClick Sertifikalı Pazarlama İş Ortaklarını bir araya getirmekte ve platformdaki tüm ürünlerde bulunan kaynakları içermektedir.

Duyuruda, Google’ın medya platformlarının yöneticisi olan Chip Hall, “Yetenekleri şirket içinde oluşturmayı veya bir hizmet sağlayıcısıyla iş ortağı oluşturmayı planlıyorsanız, bu program gerekli becerilerin ve kaynakların hazır olmasını sağlıyor” diyor.

Üç ortak atamaları vardır:

Sertifikalı Bireyler: Google Pazarlama Platformu’ndaki ürünler için tek tek sertifikaları tamamlayanlar.

Sertifikalı Firmalar: Danışmanlık, eğitim, uygulama, operasyon ve teknik destek sağlamak için personele sertifika veren ve “yıldız” müşteri referansları ile gelen firmalar.

Satış Ortakları: Bu firmalar, Google Pazarlama Platformu teknolojisini Google’ın adına satmaktadır. Sertifikalı Şirketlerden daha fazla hizmet ve danışmanlık sağlamak için Google ile daha yakın çalışırlar.

Şu anda Google Pazarlama Platformu Ortakları programında 500’den fazla şirket var. Analytics, Görüntülü Reklamcılık ve Video 360, Kampanya Yöneticisi, Reklam, Arama Ağı Reklamları 360, İlişkilendirme, Veri Stüdyosu, Optimize ve Etiket Yöneticisi için listelenen kaynaklar vardır.

Hakkında Banu Öztürk

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir