Yazılarınız Facebook’ta Otomatik Yayınlansın

Yazılarınız Facebook’ta otomatik yayınlansın istemez misiniz?  Sosyal medyayı hiçe sayarak ne yazık ki yazılarınızın kitlelere ulaşmasını beklemeniz çok da gerçekçi olmayacaktır. İnternette hergün yeni açılan websiteler bir yana, artık herkes arama motoru optimizasyonundan bir parça anlar hale geldi. Peki siz sadece yazılarınızı websitenizde yayınlamakla yetinecek misiniz? Hiç sanmıyorum… Gelin  birlikte bakalım.

Yazılarınız Facebook’ta  otomatik yayınlansın. Peki nasıl?

Öncelikle kendinize iyi bir sayfa adı bulmanız çok önemli. Eğer sitenizin adı başkası tarafından alınmadıysa bu yazıyı bile bitirmeden ilk iş, websiteniz ile aynı isimde bir facebook sayfanızı açın 🙂 Eğer alınmışsa, farklı güzel bir isim seçin. Sayfanızı açtıktan sonra ister yazılarınızı manuel olarak ayarlarsınız isterseniz otomatik olarak sayfaya çekersiniz, keyfinize kalmış.

Yazılarınızı manuel olarak facebook’a koymak için yapmanız gereken yazınızın url’sini aşağıda kırmızı ok ile belirtilen kısma yapıştırmanız olacaktır. Facebook yazınızı direkt getirdiği gibi istediğiniz resmi koymanıza da izin verecektir.

facebook-manuel-yazi-post-etmek

 

Not: Eğer çok nadir yazı yazacaksanız bu yöntem sizin için daha iyi olacaktır çünkü tüm ayarlamaları kendiniz yaparak, hata olma ihtimalini minimuma indirebilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise yazılarınızın otomatik olarak facebookta yayınlanması. Bu yöntemi uygulamak için RSS Graffiti isimli facebook application’ı kullanacağız.

Yazılarınız Facebook’ta Otomatik Yayınlansın!

1. Öncelikle facebook sayfasına girip, RSS Graffiti’yi aratıyoruz ve aktif hale getiriyoruz.

RSS GRAFFITI

2. Add new publishing plan diyoruz ve bir isim veriyoruz.

add new publishing plan

3. Şimdi de new source kısımdan rss adresimizi giriyoruz ve add source diyoruz.

Fcebook-RSS

4. Save diyoruz.
5. New target’ı seçiyoruz.

new target
6. Çıkan ekrandan facebook’u seçiyoruz.

7. Şimdi çıkan ekrandan ise sayfamızı seçiyoruz ve save changes diyoruz.
8. Ve son olarak ortada duran “off” butonuna basıp “on” yapıyoruz.

on-yap
9. Artık yazılarınız otomatik olarak sayfanıza çekilecektir.

 

Haydi kolay gelsin!

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here