URL İnceleme Aracı, Yalnızca Web Sayfaları İçin Yararlı

John Mueller, Arama Konsolu’ndaki yeni URL inceleme aracının yalnızca web sayfaları için yararlı olduğunu belirtti.

Bu bilgiler Twitter’da SEO görüntülerini, CSS’yi ve JavaScript kaynaklarını incelerken ortaya çıkan hatalardan endişe duyan birinin paylaşımıyla ortaya çıktı.

Arama Konsolunun URL inceleme aracı, Google’ın bir web sayfası olsaydı URL’yi dizine ekleyeceğini yansıtan sonuçlar sağlardı.

Mueller, Resimler, CSS ve JavaScript kaynakları web sayfaları olmadığından, inceleme URL’si aracı onlar için faydalı bilgiler sağlamaz diye yanıtlarken.

Kullanıcı, SEO’nun indekslenebilir olduğunu bildiği bir resim URL’sini test ederken dönen hatanın ekran görüntüsünü paylaşmış.

Mueller, görüntülerin normal web arama sonuçlarında dizine alınmadığı için sorun olmadığını belirtti.

Google Arama Konsolu’nun güncellenmiş denetleme URL aracı yalnızca bir aydan daha uzun bir süredir yayında bu nedenle yeteneklerini ve sınırlamalarını tam olarak anlamak biraz zaman alabilir.

Bunun gibi endişelerin ortaya çıkması çok doğal ve Google’dan geribildirim sağlayan temsilcileri görmek çok güzel.

Paylaş
Önceki İçerikTrueView ile Sonuç Elde Etmenin Yolları
Sonraki İçerikHepsiburada.com’da Mağaza Açmak İçin Bilmeniz Gerekenler
Banu Öztürk
Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here