Google Video Kutusunu Değiştiriyor – Video Karuseli

Popüler videolarınızın bazılarında video görüntülemelerinizde bir değişiklik fark edebilirsiniz: Google, video kutularını nasıl görüntülediğiyle ilgili aramada bir değişiklik yaptı. Peki bu değişim video karusellerini nasıl etkiledi?

Video Karuseli

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca Google, video kutusunu masaüstü arama sonuçlarında yeni karusel formatlı video kutusuyla değiştiriyor. İlk raporları 6 Haziran gibi erken bir tarihte geldi. Ancak RankRanger’e göre büyük değişiklik 15 Haziran’da yapıldı.

Video karuseli kutusu, arama yapanlara, kutunun sağındaki son videodaki sağ oka tıklatarak, yalnızca üç videodan daha fazlasını tıklayıp değiştirebilir.

RankRanger, “Video küçük resimleri, tüm sayfaların yalnızca% 0,8’inde göründüğü noktaya düşmüştü. Bu,% 92’lik kayda değer bir düşüş.” Eski formatlı video küçük resimlerinin damgasını gösteren izleyici aracının ekran görüntüsü :

Yeni karusel biçimi ile Google, yalnızca üç videodan daha fazlasını gösterebilir. Aslında RankRanger, bir karuseldeki ortalama video sayısının video karuseli başına 8,5 kart olduğunu söyledi.

Bu video karuselleri genellikle “nasıl yapılır?” Sorguları kullanılarak tetiklenir, ancak aynı zamanda video marketing gibi daha genel sorgularda da gösterilebilir

Videolarınızdaki görüntülenme sayısı değişikliklerini görüyorsanız, bunun nedeni anlattığımız konuyla ilgili olabilir.