Kullanıcılar, Hedefleme Sinyallerini Kapatabilecek

Google ayrıca ‘Neden bu reklam?’ YouTube, Google Play, Gmail, Haritalar ve iş ortağı web siteleri dahil olmak üzere, Google Reklamlarını görüntüleyen tüm hizmetlere yönelik bildirimleri içeriyor.

Google, kullanıcılara reklam kişiselleştirmesini sınırlamak ve daha fazla seçenek sunmak amacıyla Reklam Ayarları özelliğini güncelledi. Google Reklamları görüntüleyen tüm hizmetlerde “Neden bu reklam?” İfadesini genişletiyor.

Değişiklikler sayesinde kullanıcılar, Google’ın reklamları hedeflemek için kullandığı bazı ilgi çekici sinyallerini kapatabilir. Seçenekler, kullanıcıların hesaplarının Reklam Ayarları’nın “Kişisel bilgiler ve gizlilik” bölümünde yer alır.

Bu özellik, kullanıcıların reklam ayarlarını yönetmelerine ve kullanıcıların bir kullanıcının işlemlerine, kullanıcının Google hesabına eklediği bilgilere veya Google’ın iş ortağı-reklamverenlerinin paylaştığı verilere dayanan bilgiler dahil olmak üzere, kullanıcılara topladığı veriler başına reklamları kişiselleştirmesine izin vermeyi seçer. Google ile kullanıcı hakkında (örneğin, bir kullanıcı bir reklamverenin web sitesini ziyaret etmiş veya bir bültene kaydolmuşsa).

“Bu bilgiler, reklamların sizin için daha alakalı ve yararlı hale getirilmesine yardımcı olur. Ancak, yeni Reklam Ayarları’nda, artık reklamlarınızı bu faktörlerden birine dayalı olarak uyarlamamızı istemiyorsanız, bunu devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz ”diyor Google Ürün Müdürü Philippe de Lurand Pierre-Paul.

Bir reklam hedefleme sinyalini kapatmak, tüm Google hizmetlerinde Google Reklamları’nın yanı sıra Google reklamlarını yayınlayan web siteleri ve uygulamalarına da uygulanır.

Kullanıcılara reklam hedefleme için kullanılan sinyaller üzerinde daha fazla kontrol sağlamanın yanı sıra, Google ayrıca “Neden bu reklam?” Bildiriminin nerede görüneceğini de genişletiyor. Artık, Google Reklamları gösteren tüm Google hizmetleri, YouTube, Google Play, Gmail, Haritalar ve Arama Google’ın ortak web sitelerinin ve Google Reklamlarını görüntüleyen uygulamaların çoğunun yanı sıra reklamlarla ilgili bildirimi de içerecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here