Mobil Alışveriş, Çevrimiçi İşlemlerin% 50’sinden Fazlasını Kapsıyor

Criteo’nun 2018’in 2. Çeyreği Küresel Ticaret İncelemesi’ne göre, mobil işlemler artık birçok ülkede çevrimiçi işlemlerin yüzde 50’sinden fazlasını temsil ediyor.

Rapor, alışveriş yapanların tüm cihazlarda ve göz atma ortamlarındaki etkinliklerini, davranışlarını ve tercihlerini, 80’den fazla ülkede 5000’den fazla perakendecinin verilerini kullanarak analiz ediyor.

Bu rapordaki veriler, mobil web ve mobil uygulamalardaki fırsatları ve eğilimleri anlamak ve açıklamak için kullanılabilir.

Diğer Önemli Bulgular

Uygulamalar, çevrimiçi satışların önemli bir gücüdür. Rapor, uygulama içi işlemlerin payında yıllık yüzde 30 artışla birlikte gelir.

Bir perakendecinin özel uygulamasında mobil bir web sitesiyle alışveriş yaparken müşterilerin dönüşüm sağlama olasılığı daha yüksektir.

Yalnızca Kuzey Amerika’da, alışveriş uygulamalarının dönüşüm oranı mobil web’den üç kat daha fazladır.

Uygulamalarını tanıtan yalnızca çevrimiçi satıcılar arasında, işlemlerin yüzde 31’i uygulama içi satın alma kanalından geliyor.

Uygulamalarını aktif olarak tanıtan omnichannel perakendecilere bakıldığında bu sayı iki kattan fazla, mobil alımlarda ise işlemlerin% 65’ini temsil ediyor.

Çevrimdışı satış için bir durum oluştururken rapor, çevrimdışı ve çevrimiçi verilerini birleştiren perakendecilerin, pazarlama çabalarını optimize etmek için dört kat fazla satış verisi uygulayabileceğini tespit ediyor.

Mobil alışveriş, araştırmaya dahil edilen tüm ülkelerde yavaşlama belirtisi göstermiyor.

Şu anda, Kuzey Avrupa ve Japonya mobil alışverişte liderdir. Bu, ABD’li perakendecilerin önümüzdeki yıllarda mobil işlemlerden paylarını artırmaları için bolca fırsat olduğu anlamına geliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here