Duyarlı Arama Ağı Reklamları İçin Reklam Gücü Göstergesi

Reklam verenler duyarlı arama ağı reklamları yanı sıra web arayüzünde yeni bir sütun oluştururken Reklam Gücü Göstergesi’ni de görebilecek.

Şu anda Google’ın duyarlı arama ağı reklamlarıyla ilgili duyduğumuz en son duyurulardan biri hâlâ beta sürümleri olan reklamlar, hangi kombinasyonların en iyi şekilde çalıştığını göstermiyor.

Bir diğeri; reklam verenlerin reklam grubuyla alakalı olmalarına rağmen, sundukları seçenekler arasında yeterli çeşitlilik olup olmadığının nasıl anlaşılacağıdır. Google, reklam verenlerin duyarlı arama reklamlarını daha etkili bir şekilde yönetmelerine yardımcı olmak için birkaç güncellemeyi açıkladı.

Reklam Gücü Göstergesi

Google, reklam verenlerin bir yıldan uzun bir süredir reklam grubu başına en az üç reklama sahip olmasını ve duyarlı arama reklamlarının, reklam verenlerin bu hedefe ulaşmasına yardımcı olmalarını amaçlamıştır.

Fikirler, daha fazla reklamın genel olarak bir reklam grubu için daha fazla gösterim ve tıklama getirmesi gerektiğidir. Google, reklamların “farklı” olması gerektiğini vurgular. Yeni reklam gücü, duyarlı arama reklamlarında reklam kopyasının alaka düzeyini, miktarını ve çeşitliliğini ölçer. Gösterge “Zayıf” dan “Mükemmel” e kadar değişir ve “Daha fazla başlık ekle” gibi öneriler sunar.

Eylül ayı başından itibaren, reklam gücü, arayüzde bir sütun olarak mevcut olacak. Önümüzdeki birkaç hafta boyunca duyarlı arama reklamları için reklam oluşturma arayüzünde görünecektir. Önümüzdeki aylarda, duyarlı görüntülü reklamlar için de kullanılabilir.

duyarlı arama ağı reklamları

Duyarlı Arama Ağı Reklamlarında Raporlama

Reklam verenler; reklam kombinasyonlarının bazılarını duyarlı arama reklamları olarak oluştururken önizleme yapabilir. Yeni raporlar, üst kombinasyonlar, başlıklar, açıklamalarla ilgili istatistikleri görebilir.

Bu bildirimleri, Google Reklamlar arayüzünde görmek için Reklamlar ve uzantılara gidin ve Öznitelikler altında bulunan Reklam türleri için bir filtre ekleyin ve Duyarlı Arama Ağı Reklamı’nı seçin.

Google, artık her reklam grubunun duyarlı bir arama ağı da dahil olmak üzere en az üç reklam almasını önermektedir. Duyarlı arama ağı reklamlarında, genellikle en az 5 başlık olması gerekir.

duyarlı arama ağı reklamları 2

Bir Makale Daha?

Google Reklam Ölçüleri: Google Görsel Reklam Boyutları

Hakkında Banu Öztürk

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir