Duyarlı Arama Ağı Reklamları İçin Reklam Gücü Göstergesi

Reklamverenler duyarlı arama ağı reklamları yanı sıra web arayüzünde yeni bir sütun oluştururken Reklam Gücü Göstergesi’ni de görebilecek.

Şu anda Google’ın duyarlı arama ağı reklamlarıyla ilgili duyduğumuz en son duyurulardan biri hâlâ beta sürümleri olan reklamlar, hangi kombinasyonların en iyi şekilde çalıştığını göstermiyor.

Bir diğeri; reklamverenlerin reklam grubuyla alakalı olmalarına rağmen, sundukları seçenekler arasında yeterli çeşitlilik olup olmadığının nasıl anlaşılacağıdır. Google, reklamverenlerin duyarlı arama reklamlarını daha etkili bir şekilde yönetmelerine yardımcı olmak için birkaç güncellemeyi açıkladı.

Reklam Gücü Göstergesi

Google, reklamverenlerin bir yıldan uzun bir süredir reklam grubu başına en az üç reklama sahip olmasını ve duyarlı arama reklamlarının, reklamverenlerin bu hedefe ulaşmasına yardımcı olmalarını amaçlamıştır.

Fikirler, daha fazla reklamın genel olarak bir reklam grubu için daha fazla gösterim ve tıklama getirmesi gerektiğidir. Google, reklamların “farklı” olması gerektiğini vurgular. Yeni reklam gücü, duyarlı arama reklamlarında reklam kopyasının alaka düzeyini, miktarını ve çeşitliliğini ölçer. Gösterge “Zayıf” dan “Mükemmel” e kadar değişir ve “Daha fazla başlık ekle” gibi öneriler sunar.

Eylül ayı başından itibaren, reklam gücü, arayüzde bir sütun olarak mevcut olacak. Önümüzdeki birkaç hafta boyunca duyarlı arama reklamları için reklam oluşturma arayüzünde görünecektir. Önümüzdeki aylarda, duyarlı görüntülü reklamlar için de kullanılabilir.

Duyarlı Arama Ağı Reklamlarında Raporlama

Reklamverenler; reklam kombinasyonlarının bazılarını duyarlı arama reklamları olarak oluştururken önizleme yapabilir. Yeni raporlar, üst kombinasyonlar, başlıklar, açıklamalarla ilgili istatistikleri görebilir.

Bu bildirimleri, Google Reklamlar arayüzünde görmek için Reklamlar ve uzantılara gidin ve Öznitelikler altında bulunan Reklam türleri için bir filtre ekleyin ve Duyarlı Arama Ağı Reklamı’nı seçin.

Google, artık her reklam grubunun duyarlı bir arama ağı da dahil olmak üzere en az üç reklam almasını önermektedir. Duyarlı arama ağı reklamlarında, genellikle en az 5 başlık olması gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here