Snapchat, Eller Serbest Modunu ve AR Lenslerini Gizlice Test Ediyor

Snapchat, eller serbest modunu gizliden gizliye test ediyor. Instagram’dan aşina olduğumuz bu özellik Snapchat’e mi geliyor?

En yeni Snapchat beta uygulaması (sürüm 10.27.0.18), kullanıcıların kayıt süresi boyunca kayıt düğmesini basılı tutmak zorunda kalmadan 60 saniyeye kadar video çekmelerini sağlıyor.

Özelliği etkinleştirmek için kullanıcılar, kayıt düğmesine basıp aşağı doğru sürükleyip bırakır. Snapchat, yine de videoları 10 saniyelik kliplere bölecek ve bu özellik şu anda 10 saniyeden uzun süren kayıtlar için mevcut.

Bu yeni eller serbest modu, Snapchat’in başlangıçtaki çalışma biçiminden ayrıldığı bir karar. Snapchat kullanıcıları, daha önce Temmuz 2015’te uygulama güncellenene kadar, telefon ekranlarında bir düğmeye basılı tutmak zorundaydılar. Ancak Snapchat kullanıcıları, yıllarca eller serbest işlevinin gelmesini istediler. Snapchat’in rakibi olan Instagram  hikayelerde ise şu anda bu özellik var.

     

Bu güncelleme sonunda insanlara video çekerken daha fazla özgürlük sağlayacak. Örneğin, ürün yorumcuları artık daha kolay tuttuğu herhangi bir cihazı gösterebilir. Şu anda insanların kullandıkları bazı geçici çözümler var, ancak “snapchat eller serbest” için Twitter’da hızlı arama yaptığınızda, birçok kişinin hala bu özelliğin gelmesini beklediklerini görebilirsiniz.

Snapchat beta program sürümüne ek olarak, sessizce uygulamanın resmi sürümüne (10.26.1.0) tam gövde AR kamerayı tanıttı. Kullanıcılar çevrelerine dijital animasyonlar eklemek için artırılmış gerçekliği kullanabilecekleri dünya objektifi özelliğinde bir güncelleme ile karşı karşıyalar. Uygulama, fotoğraf makinesinin önündeki öğelerin hareketini izliyor.