Seth Godin’in 2019 Pazarlaması Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Endüstri uzmanı, şirketleri yüksek sesli olmaya değil, ilgili olmaya çağırıyor.

Pazarlamanın geleceğini bilen biri varsa, o Seth Godin’dir. 19 kitabın yazarı ve yeni kitabına This Is Marketing deniyor. MOO ile ortaklaşa yeni bir deftere sahip. Bir tür görünmez pazarlamayı tavsiye ediyor. “Pazarlama sözcüğü,“ İnsanların istediği bir şeyi yaptığımızda buna ne diyoruz? ”Anlamına gelmelidir.” 2019 daha fazla dijital ses getirdiğinde, bu önemi kazanacak. Onun meydan okuması: İlgili olmakla bağlantılı…

Pazarlama 2019’da Nasıl Değişim Gösterecek?

Dikkat ve güven; ekonomimizin öne çıkan iki değerli öğesidir ve büyük şirketler, yalnızca onu yakma, israf etme konusunda uzun bir geçmişe sahiptir.

Pop-under, pop-up, spam, kesinti, demografi, hedefleme zihniyeti hepsi av taktikleridir. Mesela, satmak istediğiniz bir ürününüz var ve satmak için birilerini bulmanız gerekiyor. İlk olarak başvurduğunuz yöntemlerdendir. Ama bu araçlar, her zaman pazarlamacıların istenmeyen kişiler olarak algılanmasına neden oluyor.

Tekrar tekrar gördüğümüz şey, başarılı olan organizasyonların bunu yapmamasıdır. Kişinin hayallerini, hedeflerini ve arzularını gerçekleştirmesine yardımcı olacak bir şekilde davrandığınızda, onları zorlamak zorunda kalmazsınız. Herkes veri güvenliği olmadığını biliyor. Fakat güvenebileceğimiz birileri ortaya çıktığında insanlar kolayca “Oh, bu kişi farklı, bizden biri. ” Diyebiliyor.

Yeni teknoloji bunun neresinde yer alıyor? Girişimciler, birçok araçlara sahipler.

Ücretsiz olan çevrimiçi teknoloji genellikle bir şey açmak istediğinizde, e-postalar veya ziyaret etmek istediğiniz web siteleri gibi çalışır. Programlı reklamcılık gibi insanların mahremiyetini gizlemek, bir şeyleri artırmak gibi ödemeniz gereken çevrimiçi teknolojiler, zaten bulunacak ürünleri yapan insanlara yardım etmek için değildir. Sosyal medyadan para kazanmak için icat edilmiş etkileşimlerdir.

Paylaş
Önceki İçerikGoogle Analytics Sertifikası Nasıl Alınır?
Sonraki İçerik2019’a Hakim Olacak İçerik Pazarlama Trendleri
Banu Öztürk
Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here