2019’a Hakim Olacak İçerik Pazarlama Trendleri

İçerik pazarlama dünyası sürekli bir akış halindedir. Yıl sonuna ulaştığımızda, neyin işe yarayıp neyin değiştiğini incelemek, yansıtmak ve stratejileri geliştirmek önümüzdeki yıl için plan yapmaya başlamak önemlidir.

Sizi doğru yönde yönlendirmek ve 2019’da içerik pazarlamanızı geliştirmek için yeni bir yaklaşım geliştirmenize yardımcı olacak bazı içerik pazarlama eğilimlerinden bahsetmek istiyoruz.

Örnek Olayları Kişiselleştirin

Örnek olaylarınız bir hikaye anlatmıyorsa bir hata yapıyorsunuz demektir. Örnek olay incelemeleri, bir kampanya için aksesuardan öte değildir; ürün özelliklerine odaklanmaktan alıcıyı anlatının kalbine yerleştirmeye kadar gelişmektedir.

Pazarlamacıların daha geniş katılımlar ve satın alma kararları almak için duygusal bağlantıları tetiklemesi gerekir. Bir yolculuk boyunca okurları dolaşın, izleyici motivasyonlarını ele almak için hayal güçlerine bağlanın ve satın alma yolculuğunda alıcıları meşgul edin.

Yeni Teknolojilere Duygularınızla Dokunun

Hedef kitlenizin kim olduğunu bildiğinizden emin olmadığınız sürece, hedef kitlenizin belirli duygularına itiraz edemezsiniz. Müşterilerin farklı ihtiyaçları, tercihleri, motivasyonları, duyguları ve davranışları vardır.

Markalar AI, makine öğrenmesi ve tahmine dayalı analitik dahil olmak üzere yeni teknolojiler aracılığıyla önemli noktalara ulaşıyor. Bu analiz araçları, sosyal verilerdeki duyguları tespit eden müşteri duygularını ortaya koyuyor. Dil işleme metodolojisini kullanarak markalar; okuyucularının neyi daha az, neyi daha fazla istediğini anlayabilir ve müşteri deneyimini buna göre geliştirebilir.

Video Oluşturma

Video içeriği oluşturmak, hedef kitlenizin dikkatini çekmenin harika bir yoludur, ancak aynı zamanda güçlü bir talep oluşturma aracı haline geliyor. B2B pazarlaması çalışması, videoların alıcının yolculuğundaki farkındalığının erken aşamalarını etkilemek için en etkili içerik türlerinden biri olduğunu onaylar.

Videolar aracılığıyla markalar, benzersiz olduklarını, neye inandıklarını vurgulayan markalı içerikler ekleyerek müşterilere otantik taraflarını gösterebilir. Daha önce başvurulan vaka çalışmaları gibi, hikayede kendi müşterilerinizi de bulabilirsiniz.

Dell, müşterilerini (Amerikan Kızılhaç, TGen ve GoalControl) vurgulayan ve duygularını hikayelerine ekleyen markalardan harika bir örnektir.

Videolarınızın mobil uyumlu ve ilgi çekici olması gerektiğini ve düzenli bir yükleme planına bağlı kalmanız gerektiğini unutmayın. Ve daha iyi performans için kapalı altyazı ekleyin.

Akıllı Teslimat

İçerik dağıtımı; farkındalık oluşturmak, katılımın artmasını ve huninin tepesinde tanınmayı sağlamak için kritik bir bileşen olmaya devam ediyor. CMI 2019 çalışması, en başarılı içerik pazarlamacılarının % 71’inin içerik dağıtmak için ücretli yöntemler kullandığını ortaya koydu. İçeriğinizi doğru hedef kitleye, doğru yerde ve zamanda sunmaya odaklanmazsanız işe yaramaz.

İşbirliğinin Gücü

Her ne kadar yeni trendlerin dahil edilmesi, katılımın artmasına yardımcı olsa da, genel başarıya ulaşmak için bir ekip gerekir. Bazı şirketler, tutarlı bir sesi korumak için içerik oluşturma görevini bir kişiye verir. Bununla birlikte, çeşitli bakış açılarıyla organizasyon genelinde içerik pazarlamanın ölçeklendirilmesinin faydaları, sürdürülebilir bir strateji oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Pazarlamanın rolü, bu işbirliği içeriğinde şirketinizin konu temalarına tutarlı bir odaklanma olmasını sağlamak için üretimi kolaylaştırmalıdır.

Pazarlamacılar, 2019 için doğru içerik stratejilerini doğru yaklaşım ve doğru insanlarla aynı hizaya getirerek şirketinizin içerik pazarlama hedeflerinin etkinliğini sağlayabilirler. Bu eğilimleri göz önünde bulundururken unutmamanız gereken bir şey, müşterilerinize değer ve ilham vermenin önemidir.

Hakkında Banu Öztürk

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

2 comments

  1. 2019 trendlerine VR teknolojisinide eklemelisiniz.
    Yakında ev almak isteyenlerin bile tercih edeceği bir teknoloji olacağına eminim.
    Konuyla alakalı youtube videosu bile var https://www.youtube.com/watch?v=byxdKUujbBw

  2. FA Organizasyon

    Faydalı bir yazı olmuş, kaleminize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir