Google Haberler: Web, Android ve iOS İçin Yeniden Tasarlandı

Google Haberler, 120’den fazla ülkede yeniden tasarlandı.

Google, yerini aldığı Google Play Gazetelik’e dayanarak yeni AI destekli Google Haberler uygulamasının iOS sürümünü kullanıma sundu. Hem iPhone, hem de iPad için kullanılabilir. Yeni sürüm ayrıca Android’de de kullanılabiliyor. Eski Google Haberler uygulama deneyiminden çok daha iyi.

Amacı, kullanıcılara “güvendikleri kaliteli kaynaklardan” kişiselleştirilmiş içerik sunmak ve uygulamanın “yayıncılar için de çalışmasını” sağlamak ve çabalarını desteklemektir. Ayrıca, okuyucuların bakış açılarını, hemen hemen her konunun “tam kapsama alanı” ile genişletmeyi ve derinleştirmeyi amaçlamaktadır.

Doğrudan Apple’ın mükemmel haber uygulamasıyla rekabet ettiği göz önünde bulundurulduğunda, birçok kişi doğal olarak nasıl karşılaştırıldığını ve iPhone sahipleri için Apple Haberler’in yerini alıp almayacağını tartışıyor. Her iki sorunun cevabı hayır.

“Sizin için” kişiselleştirilmiş manşetlerin üst hikayelerle birlikte beslenmesini sağlamak için geçmişinizi ve ilgi alanlarınızı kullanır. Google, bunu “en önemli başlıkların, yerel haberlerin ve ilgilendiğiniz konulardaki son gelişmelerin bir karışımı” olarak tanımlar.

Yerel haberler aslında Apple’da da vardı ancak bunun için favori konu seçmeniz gerekiyordu.

Google Haberler’de Her hikaye bu konuda “tam kapsama” haline dönüşmeye bir simge ile birlikte gelir. Tam kapsama, konu hakkında neredeyse kapsamlı bir dizi kaynak ve perspektif sunmaktadır. Google, bunun haberlerin ve konuların gerçek zamanlı, “360 derecelik bir görünümü” olduğunu söylüyor. Ve başka yerlerde kişiselleştirilmiş yayınların aksine, herkes aynı içeriği tam kapsama alanında görür. Şirket buna “uygulamanın en güçlü özelliği” diyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here