Podcastler, Bloglar’dan Daha Popüler

Veriler, blogların düşüş eğiliminde olduğunu ve podcast’lerin popülerlik kazandığını gösteriyor.

İçerik tüketicileri giderek podcast’lere yöneliyor. Google Trendler, podcast aramalarının bloglar için yapılan aramaları aştığını göstermektedir. Bunun anlamı, podcast yayıncılığının tüketici hizmetlerine nasıl uyduğunu ve bloglamanın hala yararlı olup olmadığını düşünmenin zamanı gelmiş olabilir.

Google Trendler, Google’ın anahtar kelime aracıdır. Anahtar kelime aramalarının hacmini ortaya çıkarır ve karşılaştırırsınız. “Podcast” kelimesinin “blog” ile karşılaştırılması, podcast’in yükseliş eğiliminde olduğunu göstermektedir.

Google ayrıca, “blog” kelimesini kullanarak daha az kişinin arama yaptığını ve bunun düşüş eğilimi gösterdiğini de gösteriyor. Bu, daha az kişinin blogları aradığı ve daha fazla kullanıcının podcasting içeriği aradığı anlamına gelir.

Bir anahtar kelime öbeğinin yukarı veya aşağı doğru eğilimini ortaya çıkarmanın bir yolu, başka bir şeyle karşılaştırmaktır.

“Podcast” aramaları maksimuma ulaşma belirtisi göstermez. Ses, dijital yardımcıların ve ev AI aygıtlarının artan kullanımı nedeniyle içeriğin nasıl tüketildiği konusunda daha büyük bir rol üstlenecek şekilde konumlandırılmıştır.

Sizler, bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here