Google Görseller’e Yönlendiren Yeni URL’ler

Google, bir sonraki ay boyunca Google Görseller’e özgü yeni bir yönlendirme URL’si sunmayı planladığını duyurdu.

Bu güncelleme, site sahiplerinin Google Görseller’in site trafiğini ne ölçüde kullandığını daha iyi anlamalarına yardımcı olacak bir yöntem olarak tanıtılmaktadır.

Yeni Google Görseller’e yönlendiren URL, HTTP başlığının bir parçasıdır ve bir kullanıcının hedef web sayfasını ziyaret etmek için tıklandığında son kullanıcının bulunduğu sayfayı gösterir.

Bu değişiklik otomatik olarak gerçekleşir. Yani site sahibinin hiçbir şeyi değiştirmesine gerek yok. Google Analytics, yeni yönlendiren URL’yi otomatik olarak alır ve trafiği Google Görseller’e bağlar.

Veriler, Search Console’a her zamanki gibi kaydedilir. Google, yazılım geliştiricilerinin özellikle de web sitesi trafiğini analiz etmek için araçlar oluşturanların, yeni yönlendirme URL’sini alarak değişiklik için hazırlanmaları gerektiğini vurgular.

“Web sitesi trafiğini izlemek veya analiz etmek için yazılım oluşturursanız, bu değişiklik için hazır olmanızı istiyoruz. Yeni yönlendiren URL’yi aldığınızdan ve trafiğin Google Görseller’e yöneldiğinden emin olun. Yeni yönlendiren URL: https://images.google.com. ”

Yeni yönlendiren URL, Google Görseller’de arama yapmak için kullanılan URL ile aynı ülke koduna sahip olacaktır. Çoğunlukla, dünya genelindeki ziyaretçiler genellikle images.google.com adresinden gelir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here