Instagram, Hikayeler’de Açık Uçlu Soruları Test Ediyor

Facebook’a ait olan uygulama, kullanıcıların Hikaye’de açık uçlu sorular eklemesine izin veren bir özelliği test ettiği doğrulandı.

Instagram, kullanıcıların Hikaye’lerdeki açık uçlu soruları eklemesine ve bu sayede uygulamadaki içeriği daha etkileşimli hale getirmesine olanak tanıyan bir özelliği test ediyor.

Şu anda, kullanıcıların anketleri çoktan seçmeli yanıtlarla yayınlamasına izin veriyor. Kullanıcılar ayrıca bir öyküye yanıt olarak bir kişiyi mesajlaşma seçeneğine de sahiptir. Bir Hikaye’de açık uçlu sorulara izin vererek Instagram, kullanıcılar arasında daha fazla etkileşim yaratmayı hedefliyor ve markalar ve etkileyicilerin takipçileriyle daha fazla kamusal konuşma yapabilmeleri için kapılarını açıyor.

Bir Instagram sözcüsü, uygulamanın özelliği test ettiğini doğruladı, ancak daha fazla ayrıntı vermedi. Instagram CEO’su Kevin Systrom’a göre, uygulamanın şu anda bir milyardan fazla aktif kullanıcısı var. CEO, IGTV‘nin lansman etkinliği sırasında en son kullanıcı sayılarını paylaştı.

Systrom, “Instagram’da, insanlar geçen seneye göre yüzde 60 daha fazla video izliyorlar” dedi. “Artık tamamen yeni bir video kategorisi var ve içerik oluşturucular tarafından oluşturuluyor. Gençler daha az TV izliyor olabilirler, ancak çevrimiçi olarak daha fazla içerik izliyorlar… Bu, Instagram’ı dünyanın her yerindeki en büyük ve en çok katılımcılı kitlelerden biri yapar. ”

Instagram, daha fazla video içerik oluşturucu çekmek için kendi platformunu oluşturmanın yanı sıra, markalar ve reklamverenler için araç kutusuna tutarlı bir kaynak akışı eklemektedir.

Geçtiğimiz ay, markalar içeriğe bir e-ticaret öğesi ekleyerek markaların Hikayeler’e dahil edilmesi için yeni bir alışveriş çantası simgesi çıkardı. Ayrıca son zamanlarda iş profillerinin gelen kutularında yeni mesajlaşma seçenekleri sunarak, takipçileriyle etkileşimlerini daha kolay hale getirdi ve belirli bir şirketler grubu için bir rezervasyon ve ödeme özelliğini genişletti.

Resmi olarak 10 Temmuz’da “Sorular Etiketi” yayınlandı ve kullanıcılara fotoğraf veya video çekildikten sonra etiket seçeneklerinden soru etiketini seçerek Hikayeler’ine bir soru ekleme imkanı sunuldu.

Açıklamaya göre, açık uçlu sorulara verilen yanıtlar, Hikaye’nin izleyici listesinde görünecek ve kullanıcı Hikaye’deki yanıtı paylaşmadığı sürece gizli kalacak. Yalnızca yanıt görüntülenecek ve yanıtlayan arkadaşın fotoğrafı veya kullanıcı adı görüntülenmeyecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here