google-sayfa-hızı-seo

Mobilde Sayfa Açılış Hızı Artık Sıralamaları Etkileyecek

Temmuz 2018 itibariyle mobil sayfalarınızın açılış hızı, mobildeki arama sonuçlarını etkileyecek. Yani özetle; eğer web sitenizin mobil versiyonu yavaş açılıyorsa, mobil aramalarda geri sıralara düşebileceksiniz.

Google, web site açılış hızı ile ilgili, web site sahiplerini düzenli olarak bilgilendirmektedir. Özellikle e-ticaret siteleri için bu konu çok önemlidir. Eğer web sitenizin sayfaları yavaş açılıyorsa, rakiplerinize satışları kaptırıyorsunuz demektir.

Google’dan yapılan resmi açıklama:

Gerçekleşecek olan “Hız Güncellemesi”, sadece sayfaları yavaş açılan web siteleri etkileyecektir. Ayrıca bu değişikliğin ufak bir yüzdeyi etkileyeceğini de söylemekte fayda var. Bu güncelleme, web sitelerin inşaa teknolojilerine bakmaksızın, tüm sitelere eşit standartlarda uygulanacaktır. Öte yandan, bir sitenin ürettiği içerik kaliteli ise, sayfa yavaşlığına rağmen bu site hala üst sıralarda da yer alabilir.

Web sitenizin hızını ölçmeye ne dersiniz? => https://goo.gl/pyomi1

Bir makale daha?

E-ticaret Seo Çalışmaları – Eticaret SEO Teknikleri

Yardıma mı ihtiyacınız var? Hemen tanışalım.
Dijital Pazarlama, SEO, AdWords, Sosyal Medya veya İçerik Pazarlama alanında yardıma ihtiyacınız varsa size özel çözümler üretebilmemiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tel: 0850 259 89 10 Email: info@seosozluk.com

Hakkında Emre Tonguç

SeoSozluk.com'un kurucularından Emre, işletmelere SEO, AdWords, PPC ve E-Ticaret konularında danışmanlık hizmeti vermektedir. İçinde arama motoru geçen her konu onun için tam bir tutkudur.

One comment

  1. Ali Yatarkalkmaz

    Kaç gündür bu işle uğraşıyorum. Resimleri optimize etmek, gereksiz kodlardan kurtulmak derken başım döndü. Birde şu bloggere önbellekleme gelse çok daha hızlandıracağız sayfalarımızı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Zamanların En Çok Satan Wordpress Temaları

X