İçerik Ajansı İle Çalışmanın 7 Faydası – İçerik Ajansı Ne İş Yapar?

Teknolojinin beraberinde getirdiği tüketim toplumunda insanlara en doğru yolda ulaşmak ise bazı kanallardan geçiyor. İçerik ajansı size bu kanalların kapısını açarak hedef kitlenize en doğru içeriği sunmanızı sağlıyor. Her içeriğin küçük detayları olduğunu bilen bu ajanslar birçok konuda size yardımcı oluyor.

İçerik Ajansı Ne İş Yapar?

İçerik ajansı ile çalışmanın faydalarından bahsetmeden önce gelin birlikte içerik ajansı ne iş yapar sorusunu cevaplayalım. Firmaların ve kurumların seslenmek istedikleri hedef kitleye özel içerikleri hazırlayan içerik ajansları bu içerikleri de kendi içerisinde farklı kategorilere ayırarak sunuyor. Genellikle yazı içeriklerini firmalara sunan ajansın diğer kolunda görsel ve video içerikleri de mevcut. Uzun blog yazıları, akademik makaleler, seyahat ve tanıtım yazıları ve firmanızın ürün ve özelliklerine yönelik yaratıcı ve sayısız içerik bu ajanslar tarafından hazırlanabiliyor. Özellikle seo uyumlu makale nasıl yazılır merak ediyorsanız, bir içerik ajansından bilgi alabilirsiniz. Rekabetin hızla arttığı şu zamanlarda artık firmanızın harekete geçmesi gerekiyor. Sözlü yollardan insanlara ulaşmayı amaçlayan firmanızı en doğru şekilde anlatmanın yoluysa içerik ajansından geçiyor. Kendinizi insanlara tanıtmak, hedef kitlenizin sizi anlamasını sağlamak ve onları bilgilendirmek için firmanıza özel açılan web sitesinden ve diğer sosyal ağlardan yaratıcı içeriklerle hedef kitlenize seslenmeniz şart. Tam da bu anda firmaların yardımına içerik ajansı koşuyor.

1 – Özgün ve Kaliteli İçerikleriniz Olur

Artık insanlar internette okudukları yazıların özgün bir yapıya sahip ve oldukça akıcı olmasını talep ediyor. Uzun ve sürekli bilgi aktarımı yapılan içerikler hedef kitlenize istediğiniz mesajı vermenizi engelliyor. İnsanları web sitenizde tutmanın bir hayli zorlaştığı şu zamanlarda onlara ulaşmanın yolu özgün ve kaliteli içeriklerden geçiyor. Her yerde karşılarına çıkan ve aşina oldukları içerikleri görmekten sıkılan insanların gözleri farklı konulara ve içeriklere yöneliyor. Yaratıcı fikirlerle sunulan ve en sıkıcı metinleri bile okunur hale getirebilen içerik ajansları sayesinde seslenmek istediğiniz kişilere ulaşmanız kolaylaşıyor. Çünkü içerik ajansı size özel ürettiği içeriklerde bütün detayları göz önüne alıyor ve diğer içeriklerle tekrara düşme ihtimalinizi ortadan kaldırıyor. İnternet ortamında artık fark yaratan firmalar dikkat çekmeye ve ilgi görmeye başlıyor.

2 – Marka Bilinirliğiniz Artar

Tüketim toplumu olma yolunda hızla ilerlediğimiz bu günlerde her geçen gün yeni bir marka pazara giriş yapıyor. Her markanın aynı çeşit ürünü farklı isimlerle karşımıza çıkmaya başlıyor ve bu durum her firmanın kendi markası adına endişe duymasına neden oluyor. Markaların en büyük düşmanı olan “bilinirlik” konusunda firmayı çözüme kavuşturacak nokta yine doğru “içerik pazarlaması” olarak karşımıza çıkıyor. İçerik ajansları marka ve ürüne yönelik ürettiği planlı ve akılda kalıcı içerikleri ile marka bilinirliğinizin artmasına yardımcı oluyor.

3 – Site Trafiğiniz Artar

Artık her markanın, kurumun, firmanın kendine özel bir web sitesi var. Durum böyle olunca web sitesi tıklanma sayısı arttırma çalışmaları ve site içi trafiği de büyük bir önem taşıyor. İnsanların internet üzerinden sayısız bilgiye ulaştığı, birçok işlemini gerçekleştirdiği bu zamanlarda markanıza ait sitenin görüntü almaması size eksi olarak geri dönüş yapıyor. Sitenizi aktif tutmanıza ise içerik ajansı yardımcı oluyor. Site içi trafiğini canlandıran içerik ajansı anahtar kelimeler ile SEO uyumlu içerikler hazırlıyor. Teknik olarak sitenizi üst sıralara taşımaya yardımcı olan bu işlemlerde aramalarda web sitenizin ilk sıralarda çıkması ve insanlara ulaşmanız kolaylaşıyor.

4 – İnsanlar Web Sitenizde Daha Fazla Kalır

İnsanları web sitenizde uzun vakitler tutmanın her geçen gün zorlaştığını artık herkes biliniyor. Karışık ve ilgi çekmeyen, anlamsız yazılarla dolu siteler insanlar tarafından hemen terk ediliyor. Durum böyle olunca ulaşmak istediğiniz insanları web sitenizde uzun saatler tutup onların yönlendirmeleri takip etmesini sağlama işi de içerik ajansına kalıyor. Merak uyandıran, farklı ve yaratıcı içerikler insanların web sitenizi arşınlamasını sağlıyor. Web sitenizde insanların kalma süresi ne kadar uzun olursa bu size o kadar çok olumlu etki olarak geri dönüş yapıyor.

5 – Zamanınız Size Kalır

İnternet ortamında girdiğiniz rekabetin sizi düşündüğünüzden fazla yoracağını unutmayın. Her saat değişen gündem ve trendleri takip etmek, bunlara yönelik web sitenizi güncel tutmak bir hayli zor olabilir. Uzun zamanlarınızı bunlara harcadıktan sonra belki de istediğiniz sonuçlara ulaşamayabilirsiniz de. Çünkü her şeyin uzmanı olduğu gibi içerik pazarlamasının uzmanları bulunuyor ve her doğru içerik size olumlu bir etki ile dönüş yapıyor. Marka bilinirliğiniz arttırmak, daha çok insana ulaşmak ve pazarda bulunan konumunuzu güçlendirmek için içerik ajansları sayesinde uzun saatler harcamanıza gerek kalmıyor. Böylelikle zamanınız ve enerjiniz de size kalıyor.

6 – İhtiyacınız Olan İçeriğe Ulaşırsınız

İçerik ajansı en çok da nokta atışları yaparak hedefinize ulaşmanızı sağlıyor. İçerik üretiminde sayısız seçenek ve fikriniz olabilir, ancak bu fikirlere ihtiyacınız yoksa size bir getirisi olmuyor. İçerik ajansı markanıza ve hedeflerine bakarak çıkardığı plana göre içerikler üretir. Sizin ihtiyacınızın ne olduğunu, size nelerin iyi geleceğini ve eksik noktalarınızı saptayarak ürettiği içerikler ile bu eksikliklerin giderilmesinde önemli bir rol oynar.

7 – Satışlarınız Artar

Eticaret satış arttırma : Tüketim toplumunda her geçen gün artan rekabet size düşük satışlar olarak geri dönüş yapıyor olabilir. Bu durumlarda markanızın insanlara karşı olan imajına bakmanız ve marka bilinirliğini sorgulamanız gerekiyor. Pazarda markanızın kaybolup gitmesine izin vermediğiniz sürece satışlarınızın yeterince iyi olacağını unutmayın. İnsanlara sürekli olarak kendinizi hatırlatmanın, marka bilinirliğinizi arttırmanın ve markanıza sempati duyulmasını sağlamanın sonucunda artan satışlar sizi bekliyor. İçerik ajansı satışlarına artmasına yaptığı planlar doğrultusunda hazırladığı içerikler ile yardımcı oluyor. Bu içerikler hedef kitleye ne kadar çok ve ne kadar doğru şekilde ulaşırsa satışlarınıza olan olumlu yansıması da o kadar çok artıyor.

Hakkında Ezgi İbili

2012 senesinde 9 Eylül Üniversitesi 'nde Turizm İşletmeciliği bölümü okumaya başladığım andan beri çok sayıda şirkette içerik yazarlığı, SEO-web tanıtım yazarlığı, editörlük, sosyal medya danışmanlığı, çevirmenlik ve blog yazarlığı gibi farklı pozisyonlarda çalıştım. 2015 senesinde Wyndham Hotels & Resorts bünyesindeki bir başka zincir otel olan Days Inn'de (Thermopolis, Wyoming, ABD) 4 ay boyunca staj yaptım. Okuduğum bölüm sayesinde turizm sektöründe edindiğim bilgiler, iş tecrübelerim, gözlemlerim ve gezmeye olan tutkum sayesinde de seyahat ve gezi yazıları, yurt dışı ve yurt içi destinasyon incelemeleri ve yeme içme alanlarında yazarlık becerilerimi geliştirdim. Bunun neticesinde de 2016 yılında kendi blog sitemi (www.bidunyayer.com) açtım, zaman zaman orada da paylaşımlar yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Zamanların En Çok Satan Wordpress Temaları

X