Kripto Piyasasında SEO’nun Önemi

ICO’yu başlatan, kripto yatırım fonları işleten veya dijital para birimiyle ve diğer her türlü kripto ile ilgili iş faaliyetlerinde bulunan şirketler için SEO biraz geleneksel yaklaşımdan farklıdır.

Bu sitelerin birçoğu kısa ömürlü, site trafiğine kapalı ve doymuş bir yapıya sahiptir. Bu web sitelerinin ustalık kazanması için gereken birkaç önemli unsur vardır.

En önemli unsurlar; rakip ve anahtar kelime araştırmasıdır.

Web sitenize organik bir trafik çekmek istiyorsanız ya da ücretli kampanyalar yoluyla bunu deniyor olmanıza bakılmaksızın, PPC ve organik SEO’larınızda net olmak zorundasınız.

Bütçenizi zorlamadan nasıl gerçekleştirebilirsiniz?

ICO veya şifreleme ile ilgili sitenizin, kaliteli trafik getiren ve arama motorlarının gözünde güven kazanmasını sağlayan ince ayarlanmış bir araç olduğundan emin olmalısınız.

Bu, diğer tüm web sitesi sahipleri gibi, gerekli tüm sayfa içi ve sayfa dışı optimizasyonları yapmanız gerektiğini gösterir. Ardından aşağıdaki adımları uygulayın:

Rakiplerinizi incelemek adına ayrıntılı bir çalışma hazırlayın.

Bir ajans ile anlaşabilir ya da SE Ranking gibi bir SEO platformu kullanarak kendi başınıza yapabilirsiniz. SE Ranking’in rakip araştırması, kripto pazarının tam resmini elde etmek için genişletilmiş bir veri tabanı sunuyor.

Nitekim tüm nişleri araştırıp ve kriptokrasiyle ilgili işyerlerini daha iyi karşılaştırmak için anahtar kelime veri tabanını inceleyin.

Sunulan veriler; özellikle arama hacmi, anahtar kelime rekabet verileri üzerine olduğu için doğru ve günceldir. Bu, Google’dan gelen organik trafiği ve AdWords trafiği için anahtar kelimeleri, reklamları bilme açısından rakiplerinizi araştırmak adına sınırsız olanaklar sağlar.

Daha fazla veri mi istiyorsunuz?

İhtiyaçlarınıza göre özel bir veri tabanı oluşturabilirsiniz. Böylece rakiplerinizi belirli seviyeden belirli bir anahtar kelimeye kadar farklı seviyelerde yenebilirsiniz. Bu veriler sadece sizin için özel olarak toplanır.

Dönüşümlü olan anahtar kelimeleri tercih edin.

Kriptokrasi pazarında olmak; Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple gibi sorgular için yüksek sıralamayı oluşturup takip etmenizi gerektirir.

İlk 10 arasında yer almayı istemek, bir altın madenine girmek gibi bir şey…
Siz veya ajansınız, anahtar kelime araştırma aracı gibi araçları kullanarak bunu gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Büyük bir anahtar kelime veri tabanına ulaştıktan sonra…

1.6 milyon “Bitcoin”, 900k Ethereum ile ilgili ve diğer kripto para birimleri için milyonlarca anahtar kelime mevcut. Bu veri havuzunu kullanarak, rekabet gücü düşük anahtar kelimeleri bulabilirsiniz. Ücretli ve organik kampanyalarınızı buna göre ayarlayabilirsiniz. Herkesin teklif verdiği son derece rekabetçi anahtar kelimelere teklif vermekten daha ucuz ve daha verimli olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca, PPC kampanyalarınız ve içerik stratejiniz için fikir edinebilirsiniz. Google’ın dışında kimse, insanların kripto ile ilgili bilgi aramada hangi sorguları kullandığını bilmiyor.

Arama motoru önerileri arasında doğru anahtar kelimeleri keşfedin, çünkü kullanıcılar web sitenize aslında arama şeklinden gelirler. Bu, anahtar kelimeleri arama hacmine / popülerliğine göre elde edebileceğiniz anlamına gelir.

Hakkında Banu Öztürk

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Zamanların En Çok Satan Wordpress Temaları

X