Google: Kripto Para Reklam Yasağını Kaldırıyor

Google, Ekim ayından itibaren kripto para reklamlarına yeniden izin verecek.

Haziran ayında tüketici zararı potansiyelini azaltmak için, kripto para birimi ve ilgili ürünlerin reklamları Google tarafından yasaklanmıştı. Şimdi o yasak kalkacak, reklamlar yayınlanmaya devam edecek.

Google, kısıtlı bir kapasiteye rağmen kripto para birimiyle ilgili reklamlara izin verirken zararı azaltmanın bir yolunu buldu.

ABD ve Japonya’daki Cryptocurrency exchange’lerinin Ekim ayında Google’da yeniden reklam vermesine izin verilecek. Ancak, bir sertifikasyon sürecinden geçmeleri gerekecek.

Politikalar Ekim ayında yürürlüğe girdiğinde ve reklamlarının sunulacağı belirli bir ülke için Google tarafından onaylanması gerektiğinde, reklamverenler sertifikasyon başvurusunda bulunabilecek.

Sertifika için şartlar ülkeye göre değişim göstermektedir. Google, kripto para birimi exchange’leri için reklam yayınlamak için gerekliliklerin neler olduğunu henüz açıklamamıştır.

Yeni politika yürürlüğe girdiğinde Ekim ayında para teklifleri, cryptocurrency cüzdanlar ve kripto para birimi ticaret tavsiyeleri için reklamlar yine de yasaklanacak.

Bu noktada Google tarafından sağlanan bilgilere göre, yasak yalnızca kripto para birimi değişimi olan reklamlarda kaldırılıyor.

Cryptocurrency reklamları, bu yıl web’in en iyi reklam platformlarından bazıları arasında çekişme konusu olmuştur.

Facebook, Twitter, Snapchat ve Bing de, bu yıl çeşitli noktalarda cryptocurrency ile ilgili reklamları yasakladı.

Reklamcıların da bir sertifikasyon sürecinden geçmesi gerekmesine rağmen, yasak Haziran ayında Facebook tarafından kısmen kaldırıldı.

Diğer platformların da, hem Facebook hem de Google’ın, kripto para birimi reklamcılığıyla tekrar devreye girip girmediğini göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here