İnternet Girişimcileri için Kapsamlı Uzaktan Eğitim

İnsanlara internet üzerinden ürün sattığınız, kendi hizmetinizi online olarak pazarladığınız bir işiniz var veya bu şekilde internet üzerinden yönetilecek bir iş fikriniz var. Çok büyük bir yatırım imkanınız , başlangıçta 5-6 işçi çalıştırma şansınız veya her bir iş için dışarıdan destek almak imkanınız yok. İşinizi veya iş fikrinizi internet üzerinden sağlıklı bir şekilde yönetmek istiyorsun veya hazır olmak istiyorsunuz. Size söyleyeceklerimiz var, yazıyı okumaya devam edin.
Bir internet girişimcisinin işini sıfırdan yaratırken veya büyütürken bir çok farklı alanlarda bilmesi gereken konular vardır. Her birini derinlemesine detaylı bilmese de, internet girişimini sağlıklı bir şekilde yönetebilmek için bir çok farklı konuda fikir sahibi olması gerekir. Nedir bu farklı konular ? Kısaca özetleyeyim.

 • Doğru Platform
  İnternet girişimimizi konuşlandırabileceğimiz bir çok platform, yönetim sistemi vardır. Her bir platformun daha çok hitap ettiği girişim türleri olmakta, her bir internet girişiminin de kullanmasının daha faydalı olacağı platformlar bulunmaktadır. Klasik bir e-ticaret websitesi mi olacak ? Butik bir web site mi istiyoruz ? Hedef kitlemiz kim ? Bizim girişimimiz için ileride şiddetle ihtiyaç duyacağımız özellikler nelerdir ?
  Girişimimiz için doğru platformu seçmememiz bize ileride işimizi istediğimiz gibi büyütememe, ekstra maliyetlerin oluşması, teknik sorunları çözememiz gibi sorunlar oluşturabilir.
 • Ürün Yönetimi
  Bir internet girişimcisi için ürün (main product) genellikle web sitesidir. (App ‘de olabilir )Burada işletmemizi üzerine kuracağımız web sitesinden ürün olarak bahsedeceğim. Bir fikrimiz, hizmet veya ürünlerimiz var ve internet üzerinden başarılı olacağını düşünüyoruz. Bizim girişimimizi üzerine bina edeceğimiz web sitemiz üzerinde tam yönetimimiz olması gerekir. Girişimimiz için en doğru platformu belirlemiş olabiliriz ama bu platformu doğru ve iyi bir şekilde kullanmayı bilmemiz gerekiyor. Girişimimiz büyürken tabiki farklı alanlarda destek alabiliriz ama kaptan koltuğunda biz oturuyoruz, dolayısıyla hakim olmamız gerekiyor.
 • Büyüme ( Growth )
  Bir internet girişimi olarak tabiki işimizi büyütmek istiyoruz. Buradaki stratejilerimiz ne olacak ? Hangi kanalları kullanacağız ? Sınırlı imkanımız ( 1 veya 2 kişiyiz ve sınırlı zamanımız ) var dolayısıyla bu imkanları efektif bir şekilde bize en hızlı büyümeyi sağlayacak kanalları seçip, stratejiyi belirlememiz gerekiyor.
 • Pazarlama
  Ürün veya hizmetimizin satışını yapabilmemiz için internet üzerinde markamızı ve ürünlerimizi pazarlamamız gerekiyor. Bir çok pazarlama kanalı var.( SEO, Ads, Sosyal Medya, Affiliate Marketing ) Bizim için uygun olacak pazarlama kanalını nasıl kullanacağımızı bilmemiz gerekiyor.
 • Kontrol ve Analiz
  Web sitemizi efektif kullanıyoruz, pazarlamamızı yapıyoruz fakat tüm süreçleri kontrol edersek daha efektif bir şekilde internet girişimimizi büyütebiliriz. Web sitemizin trafik analizini, teknik sorunlarını kontrol etmemiz, doğru analizleri yapıp önümüzdeki fırsatları görmemiz gerekiyor. Google Analytics kullanarak hiç farkında olmadığımız sayfalarımızın önemli bir trafik aldığını görebilir ve bu sayfalara odaklanıp dönüşümümüzü arttırabiliriz veya yine Search Console üzerinden hedeflemediğimiz bir anahtar kelimelede sıralama aldığımızı görebilir ve bu kelime için yeni bir strateji belirleyebiliriz. Ayrıca farkında olmadığımız teknik sorunları bazı araçlar kullanıp çözebiliriz.
 • Dijital Ürünler
  Bizim ana ürünümüz yazının başında da bahsettiğim gibi bizim web sitemiz (veya App )ve herşeyi bunun üzerine inşa ediyoruz fakat internet girişimcisi olarak süreç içerisinde kullanacağımız bir çok farklı dijital ürün olacaktır. Örnek vermek gerekirse Mailing için Mailchimp, reklamlar için Google Ads, sosyal medya araçları ve bazı SEO araçlarını kullanmamız gerekebilir. Hangi araçları kullanacağız ? Nasıl kullanacağız ?

Görmüş olduğunuz gibi nasıl offline bir işletmenin doğru yerde dükkan açmak, dükkanının veya atolyesinin dizaynını işine uygun bir biçimde oluşturmak, işletmesini yönetmek gibi sorumlulukları varsa, bizim gibi internet girişimcilerinin de iş fikrinin ve ürün/hizmetin yanı sıra süreç içerisinde bilmesi ve çözüm getirmesi gereken bir çok alan/konu vardır. İnternet girişimcilerinin bu alanlarda eğitimli olmaları girişimini sağlıklı bir şekilde büyütebilmesi için hayati öneme sahiptir.

SeoSözlük olarak kendi işletmesini kurmak isteyen, kurmuş ve bazı sorunlar yaşayan, büyütmek isteyen , kendisini geliştirmek isteyen girişimcilere Uzaktan İnternet Girişimci Eğitimi vermek istiyoruz. Bu eğitimi alarak yapabileceğimiz en önemli yatırımı ( girişimcinin kendisine yapmış olduğu yatırım ) yapabilirsiniz. Bu sayede internet girişiminizi özgüvenli bir şekilde kurabilir ve başarılı olabilirsiniz.

Başlangıç İnternet Girişimci Eğitimi – 101

Başlangıç uzaktan internet girişimci eğitimi, isminden de anlaşılacağı gibi uzaktan, platform üzerinden canlı olarak gerçekleştirilecektir. 4-6 kişilik online sınıfta, haftada 2 saat şeklinde , toplam 10 hafta (2,5 ay) olarak gerçekleştirilecektir. Platform olarak Zoom ‘u kullanacağız. Video konferans şeklinde gerçekleşecek derslerimiz etkileşimli olacak, istediğiniz soruları sorabileceksiniz.
10 hafta sürecek başlangıç internet girişimci eğitiminin ücreti 500 TL ‘dir.
Eğitimin genel içeriği şu şekilde gerçekleşecektir. ( Detaylı içerik kayıt olan girişimcilere gönderilecektir )

 • İnternet girişimlerine giriş ( Web site, Domain, Hosting )
 • Platformların İncelenmesi
 • Planlama, Strateji ve Önceliklendirme
 • Dijital Pazarlama
 • SEO
 • Ads ( Google Ads, Sosyal Medya Reklamları )
 • Google Ürünleri ( Google Analytics, Google Search Console, Google Tag Manager )
 • Dönüşüm Optimizasyonu
 • Dijital Ürünler

Eğitime katılmak için aşağıdaki rezervasyon formunu doldurmanız gerekmektedir. Formu doldurduktan sonra size e-mail gönderilerek iletişime geçilecektir.

İnternet Girişimciliği Eğitimi

Hakkında Uğur Ege

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir